poster

Pán prstenů: Dvě věže

 • USA

  The Lord of the Rings: The Two Towers

 • Slovensko

  Pán prsteňov: Dve veže

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2002, 172 min (SE: 223 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • golfista
  ****

  Asi jsem udělal chybu. Půjčil jsem si "Dvě věže", těšil jsem se na ně a pro "oživení" jsem si před nimi pustil "Společenstvo Prstenu" prodlouženou verzi. No ... v konfrontaci obou filmů jsem byl druhým dílem zklamán. Je to pořád výborně natočené a vím že režisér nemá pro obsáhlost předlohy jednouduchou práci, ale roztříštěnost děje na několik rovin je taková, že nedá čas ztotožnit se s některou postavou tak, jak tomu bylo u prvního dílu. Nezanechalo to ve mně takový dojem jak jsem čekal, ale musím přiznat, že první díl po první projekci také ne... Schizofrenní Glum by ovšem zasloužil několik hvězdiček navíc :)________ Ježíšek nadělil čtyřdiskovou rozšířenou verzi a ta už se těm pěti hvězdičkám blíží víc.(23.9.2003)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Howard Shore: 1. Foundations Of Stone ,2. The Taming Of Smeagol ,3. The Riders Of Rohan ,4. The Passage Of The Marshes ,5. The Uruk-hai ,6. The King Of The Golden Hall ,7. The Black Gate Is Closed ,8. Evenstar - featuring Isabel Bayrakdarian ,9. The White Rider ,10. Treebeard ,11. The Leave Taking ,12. Helm's Deep ,13. The Forbidden Pool ,14. Breath Of Life - featuring Sheila Chandra ,15. The Hornburg ,16. Forth Eorlingas - featuring Ben Del Maestro ,17. Isengard Unleashed - featuring Elizabeth Fraser & Ben Del Maestro ,18. Samwise The Brave ,19. Gollum's Song - performed by Emiliana Torrini ,(15.5.2011)

 • Galadriel
  *****

  Je to u mě sice až 3. místo, ale i tak... One Ring to rule them all... One Ring to find them... One Ring to bring them all... And in the darkness bind them... In the land of Mordor, where the shadow lies.(30.3.2003)

 • gouryella
  *****

  Po všech stránkách překonalo toto pokračování první díl, který na mě působil dosti ospalým dojmem. U tohoto filmu jsem se nenudil ani na okamžik. Dechberoucí záběry a i když bitva u Helmova žlebu nebyla zase tak dokonalá jak jsem očekával nemohu celý film ohodnotit jinak než jako fantastický.(2.6.2003)

 • H34D
  *****

  <- Pravil jsem, že odbočky a možnosti pozorovat komplexní svět Pána Prstenů jej dělají působivějším filmem, než samotná cesta prstenu - Dvě věže mají tohoto asi nejmíň, a tak jsou často označovány jako nejslabší díl trilogie. Je to však křivda způsobená samotným konceptem tří filmů, kdy první způsobuje wow efekt ponoření se do fantasy světa a poslední sklízí katarzi ze všech. Dvě věže jsou v přvé řadě epickou akční řeží nevídaných rozměrů, i velkofilmy jako Spartakus, Statečné srdce, či Gladiátor zůstávají v akčních sekvencích v závěsu za rozmáchlostí bitev z Dvou věží... U tohoto dílu jsem také nejvíc ocenil Jacksonovy opojné záběry "pozemské" krajiny, jenž dělají z filmu tak "nadpozemský" zážitek. Výsledná monumentálnost a velikášství filmu nakonec zahlazuje řadu klišé a patetických fráziček, které zde nabírají svých původních rozměrů a nikterak neshazují úroveň scénáře. Pokračování ->(4.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace