Pán prstenů: Dvě věže

The Lord of the Rings: The Two Towers

Pán prsteňov: Dve veže

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2002, 172 min (SE: 223 min)

Rozpočet $94miliónovTržby USA $341,786,758Tržby Celosvetovo $925,282,504║ Podarilo sa pozrieť rozšírenú verziu a tá výborné dotvára postavy, hlavne ma potešilo vidieť tam nové scény s Boromiraoma jeho púti za prsteňom. Neviem čo sa stalo s temnou stránkou príbehu, lebo tu sa to všetko ako také temno znesie len na postavu Gluma a jeho vnútornej roztrieštenosti. Potom to strašne v príbehu o zle chýba, hlavne keď išlo o monumentálne súboje na hradbách Helmovho žľabu, kde sa to zbytočne odľahčovalo komickými vsuvkami či vtipkovaním o počte zabitých, práve tento moment my pokazil tento diel a preto si nepomôžem a musím ho hodnotiť len ako mierne nadpriemernú, aj keď solídnu fantasy podívanú. Taktiež dejové prestrihy v prebiehajúcom boji o žľab, nasmerované k rozhovorom medzi Entmy zbytočne spomaľujú a kazia beztak nesúrodý súboj. /videl v kine: 70%/ nemôžem ináč než sa prikloniť v rámci tejto trilógie k nižšiemu hodnoteniu, čiže k 3hviezdam(18.5.2005)

Aleluja, chvalme našeho pána Petera Jacksona. Všichni se mě ptají, jestli je TTT lepší než Fellowship - na to můžu říct jenom, že to říct nejde. Rozjezd je pomalejší než v prvním díle, ale proboha, Helmův Žleb, entové, Éowyn, Gandalf The White, Gríma Wormtongue, Gimliho hlášky a hlavně Sméagol/Glum, to všechno ve stejně skvělé grafické podobě, možná s trochu slabší (rozuměj ponuřejší) muzikou než jakou jsme si naposlouchali ve Společenstvu, jsou perly bez kazu. Ale proč se tu objevuje Arwen, to je mi záhadou. I když za ty Vrrčí Jezdce to možná stálo. A co takhle Andy Serkis for Oscar?(21.1.2003)

Po všech stránkách překonalo toto pokračování první díl, který na mě působil dosti ospalým dojmem. U tohoto filmu jsem se nenudil ani na okamžik. Dechberoucí záběry a i když bitva u Helmova žlebu nebyla zase tak dokonalá jak jsem očekával nemohu celý film ohodnotit jinak než jako fantastický.(2.6.2003)

Snažím se popadnout dech seč to jde a napsat něco srozumitelného... Nejčastěji pokládaná otázka ohledně filmu Petera Jacksona je úplně stejná jako u Společenstva - je film věrný předloze? Ano. Film zachytil ducha Tolkienova psaní a v mnohém předčí dramatické napětí knih. Těm, co milují knihy budou rozdíly zřejmé. Nakonec, tohle je film a ne kniha. Nejde jít do kina s přesvědčením: teď uvidím knížku. Tak to není. Výsledek je epický, úžasný, srozumitelný, překvapující, plný života a nezapomenutelný. Velice zábavný film. Dvě věže jsou temnější a odvážnější než Společenstvo a tak to má být. Stupid, fat hobbit.(10.9.2005)

Rozhodně megafilm, úžasný megafilm, jen jsem se nemohl zbavit dojmu, že to celé bylo natočené pouze kvůli té závěrečné řeži. Všechno ostatní docela zaniklo, což je vzhledem ke kvalitě knižní předlohy veliká škoda. Pro mě nejslabší díl celé filmové trilogie. 90% Zajímavé komentáře: Tosim, tron, Dan9K, Amarcord_1, novoten, Faidra, kitano, VerteX, mls, Indy , dawydx, Mat32(11.5.2005)

• - Model Sauronovy temné věže Barad-dúr byl postaven v měřítku 1:166 a byl tak velký, že se nevešel do natáčecího ateliéru. Měřil 8 metrů. (Hannibal92)

• - Představitelka Galadriel Cate Blanchett je jediná z hereckého obsazení, která má na svém kontě Oscara. Viggo Mortensen, Ian McKellen, Ian Holm a Brad Dourif byli na ocenění "pouze" nominováni. (Lauri)

• - Pro plánování Bitvy v Helmově žlebu bylo nakoupeni 40 000 plastových postaviček válečníků. (Hannibal92)