poster

Pán prstenů: Dvě věže

 • USA

  The Lord of the Rings: The Two Towers

 • Slovensko

  Pán prsteňov: Dve veže

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2002, 172 min (SE: 223 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  *****

  kino verzi všichni dobře znají. já bych se chtěl zmínit o EXTENDED TRILOGY. prsten je stále těžší. dozvíme se kolik je vlastně Aragornovi roků, sledujeme dokonalost elfa a vtip trpaslíka. všichni zde dostávají o trošku více prostoru (i glum) a nic neruší a nevybízí k doměnce, že těch přidaných 43 minut je navíc. dokonalost DTS si vychutnáte v bitvě o helmův žleb a zákonitě se musíte těšit na rozhodující bitvu o přežití středozemě!!!!!!!!(18.3.2006)

 • Marigold
  *****

  Nejrozporuplnější díl trilogie... Marná sláva, to že je film opravdu hodně dobrý po všech stránkách, vynikne naplno až v rozšířené verzi, ve které se konečně zacelí jinak dost rozbitá příběhová rovina Smíška, Pipina a Stromovouse; rozvine se příběh Faramira (nakonec jedné z nejlepších změn) a celý film dostane švih. Nikoli švih ve smyslu "dynamický úprk vpřed", ale švih ve smyslu "ano, běží to sice pomalu, ale chtěl bych, aby to běželo ještě pomaleji, neboť je to neobyčejně krásné". Neskutečně mě irituje nepochopitelný Aragornův pád do propasti. Proč? Ale takhle malá skvrnka nedokáže znehodnotit dojem z velkolepé podívané. Monolog krále Theodéna před bitvou v Helmově žlebu je další z momentů, který mi utkví v paměti asi navždy, stejně jako návrat Rohirů ke králi...(25.1.2004)

 • monolog
  **

  Za víc to nestojí a to ani náhodou, protože dokument o Zélandu jsem viděl už v prvním díle, Glum hraje pořád stejně dobře, triky jsou pořád stejně drahý a tím pádem i kvalitní. A že tu přibylo akčnosti teda hvězdičku nepřidá. Obávám se, že je to jeden z filmů, co jsem v poslední době viděl, který naprosto neodpovídá své pověsti. A jak znám lidi, za dvacet let se na něj budou dívat o hodně víc kriticky. Za dvacet let ty triky pro ně nebudou nic víc, než triky z například filmu Trone dnes. Ve své době převratné, nádherné blablabla, dneska po tom pes neštěkne. Ale pravda je, že mi hodně vadilo, jak tu neustále někdo musí hláškařit nebo tu musí být aspoň pitomý akční scény jako vypadlý z nějakýho Python vs. Mockinbird béčka. Viz třeba ten souboj s vrky. Navíc ani přes zvýšenou akčnost a vlastně nejrychlejší část příběhu (stíhání skřetích únosců atp) mi to přišlo jako nejslabší díl série a to hlaně zábavností. Nechytlo mě to naprosto od začátku a tak ty dvě dávám jen za to, že to přeci jen kvalit Kameňáku nedosahuje (ale jen těsně, chybí tam Vydra).(5.12.2005)

 • Morien
  *****

  (1001) Můj tatínek říká, že filmy, jež na sebe přímo navazují jako LOTR nebo Kill Bill nejde hodnotit zvlášť ani říkat, který je nejlepší, ale já tvrdím opak. Jde to moc dobře a já říkám, že Dvě věže jsou z Peterovy trilogie nejlepší. (Blbost, pokaždé, když se kouknu na Společenstvo, tak si myslím, že Společenstvo je lepší. Jasno mám v jednom: Návrat krále už ulétl a nerovná se ani jednomu.) Je tu Glum a Gríma, ach ano, slzičky. Titulková píseň je nejlepší ze všech tří pánoprsteňáckých... to tahle měla dostat Oscara. Návrat krále se Dvěma věžím (nejen hudebně) nemůže rovnat. Velká světová láska. ♥♥♥(20.12.2007)

 • Djkoma
  *****

  Čím dál více zasahuje Jackson do původní konceptu knih, ale nelze mu za to nadávat, protože asi to lépe nejde... Začínám pociťovat menší nechuť ke stále stejným, ale přesto opěvovaným scénám a bojům. Nepatřím mezi horních 10 milionů obyvatel, které baví vidět stejné nálety kamery, pohyby, detaily a poslouchat pravděpodobně na tři části rozdělený soundtrack (i když velmi kvalitní, ale větší odlišnost by se hodila). Přesto všechno jde o neuvěřitelně dobře odvedou práci, která dokazuje, že Jackson je génius. Pán prstenů ožil díky němu ve formě, která nemůže a nebude překonána. S každým dalším shlédnutím vidím další menší drobečky na stole plném nádhery, ale jsou odfouknuty lehkým vánkem, díky kterému mě nespočetně krát za celý film zamrazí....(3.6.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace