Druhá část ze světa Středozemě, která neztrácí na svižnosti a vysoké laťce, kterou nastavil první díl téměř nic. Na konci prvního dílu se dozvíme, že se Společenstvo rozdělí na dvě části. Tedy první Frodo a Sam s prstenem a zbytek Společenstva (Gimli, Legolas, Aragorn aj.) Druhá část se zaobírá spíše Společenstvem a ač narazí Frodo na Gluma je druhá část Společenstva o mnoho zajímavější. Umírá řada důležitých postav a je zde podle mě největší a nejhezčí bitva celé trilogie o Helmův Žleb. Zpracování naprosto unikátní a zakončení této části velice obstojné a připravující na vyhrocení celé události kolem jednoho, ačkoliv velice důležitého prstenu. --- Bitva o Helmův Žleb skončila Bitva o Středozem teprve začne.(27.10.2006)

Velmi pěkné, ale pět hvězdiček to není. Díky prvnímu dílu již druhý tolik nepřekvapuje a chybí mi více vychytaných záběrů (jako když Aragorn rozrazí po své těžké cestě dveře). Glum je skutečně dokonalý, ale paradoxně je právě on tou nejpropracovanější (myšleno charakterově) postavou...(8.2.2003)

A Elbereth Gilthoniel o menel palan-diriel, le nallon sí di'nguruthos! A tiro nin, Fanuilos! Co naplat, kinoverze Dvou věží je velmi problematická a sám s ní v některých momentech mám problém. Zhlédnutí verze rozšířené pro mě proto bylo pocitem dokonalé satisfakce za to, že jsem Jacksonovi celou tu dobu věřil, že mě jako tolkienofila přesvědčí o svých kvalitách díky přidaným scénám. Rozdíl Faramirovy postavy proti předloze tak najednou přestává být násilnou komplikací Frodova putování, ale perfektně napsaných charakterem plným lidskosti. Jackson se svým scénáristickým týmem dokazují, že mají předlohu načtenou i pozadu a hlavně přesvědčují diváka o klíčovém aspektu - pochopily jejího ducha. Nejde totiž o to, že se elfové rozhodnou jinak než v knize, ale o to, že v onu chvílí z plátna prozáří síla spojenectví. A stejně tak silná romantická linka týkající se Aragornova počínání je rozšířená potřebným způsobem. Co by neznalým divákům bylo platné, že je na konci knižní trilogie v dodatcích celý jeho příběh v plné míře dovyprávěn, když by bez prostřihů do Roklinky nevěděli téměř nic o jeho minulosti? Tady zkrátka chyby nevidím. Ne tady, kdy se jedna nezapomenutelná scéna střídá s jinou a vrcholně napínavou chvíli nahradí taková, která mě dojme k slzám.(23.12.2004)

Je to sice slabší než Společenstvo, ale jen o pár desetinek procenta. Jackson kouzlí a vtahuje do děje, že po pár minutách (přesněji 2 minutách) už jsem zpět ve Středozemi a nehodlám ji do konce titulků opustit.(31.1.2007)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete (spolu s 1. a 3.dílem). Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Velká finální bitva o Helmův žleb byla prostě úžasná, zbytek filmu vlastně také. Trailer: http://www.csfd.cz/film/4713-pan-prstenu-dve-veze-lord-of-the-rings-the-two-towers-the/videa/(2.1.2009)