poster

Pán prstenů: Dvě věže

 • USA

  The Lord of the Rings: The Two Towers

 • Slovensko

  Pán prsteňov: Dve veže

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2002, 172 min (SE: 223 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  *****

  Rozdělením Společenstva na skupinky se děj zrychlil a filmu to dost prospělo. Navíc se objeví krásně monumentální bitvy - především ta závěrečná u Helmova žlebu, která již vešla do dějin. Při jejím vyvrcholení mi na pár sekund přestalo tepat srdce - opět úžasná kombinace obrazu a fenomenální hudby mistra Howarda. Snad mě jen trochu nudily ty věčně pochodující stromy, ale jen maličko a navíc mi to pak pěkně vynahradily.(17.7.2003)

 • monolog
  **

  Za víc to nestojí a to ani náhodou, protože dokument o Zélandu jsem viděl už v prvním díle, Glum hraje pořád stejně dobře, triky jsou pořád stejně drahý a tím pádem i kvalitní. A že tu přibylo akčnosti teda hvězdičku nepřidá. Obávám se, že je to jeden z filmů, co jsem v poslední době viděl, který naprosto neodpovídá své pověsti. A jak znám lidi, za dvacet let se na něj budou dívat o hodně víc kriticky. Za dvacet let ty triky pro ně nebudou nic víc, než triky z například filmu Trone dnes. Ve své době převratné, nádherné blablabla, dneska po tom pes neštěkne. Ale pravda je, že mi hodně vadilo, jak tu neustále někdo musí hláškařit nebo tu musí být aspoň pitomý akční scény jako vypadlý z nějakýho Python vs. Mockinbird béčka. Viz třeba ten souboj s vrky. Navíc ani přes zvýšenou akčnost a vlastně nejrychlejší část příběhu (stíhání skřetích únosců atp) mi to přišlo jako nejslabší díl série a to hlaně zábavností. Nechytlo mě to naprosto od začátku a tak ty dvě dávám jen za to, že to přeci jen kvalit Kameňáku nedosahuje (ale jen těsně, chybí tam Vydra).(5.12.2005)

 • Hakha
  *****

  Pro mě nejslabší díl z celé trilogie, ale přesto vynikající...(27.2.2006)

 • Renton
  *****

  Scénář: Fran Walsh, Philippa Boyens, Stephen Sinclair, Peter Jackson .. The world is changed. Nemožné se stalo skutečností a z "nezfilmovatelné" knihy vznikl (superlativy si každý doplní sám..) FILM Pán Prstenů. Celou trilogii beru jako celek, který u mě patří na první místo nej filmů. Klenot kinematografie ve kterém všechno klape, od herců, přes kameru, střih, zvuk, hudbu, vizuální efekty, scénář, výpravu, kostýmy, masky až po uchvatnou režii, a který si zasoužil každého Oscara a jiná ocenění, diváka, obrovskou popularitu, i ty dolary. Kdybych musel určit nejlepší "část" filmu, je to jednoznačně Společenstvo Prstenu. Vidět to poprvé byl jeden z nejsilnějších a úžasně strhujících kino zážitků a jsem rád, že jsem u toho byl. __ Pozdější DVD verze LOTR ve Special Extended Edition je něco naprosto jedinečného a bezchybného.(14.10.2004)

 • Djoker
  *****

  Nesouhlasím s názory, že Dvě věže jsou jen nevýrazný přechod mezi Společenstvem a Návratem krále. Možná to je nejslabší díl, ale pořád má co nabídnout. Úžasná bitva o Helmův žleb, Glum a Stromovous. Podle mě se jedná o plnohodnotnou součást nejlepší fantasy série všech dob.(26.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace