Dvě věže sice nemají tak kvalitní a ucelený příběh jako první díl, ale zase se mohou pochlubit velkolepější akcí a výpravou jejímž vrcholem je závěrečná bitva v Helmově žlebu, u které jsem 40 minut koukal s otevřenou pusou na ty úžasné vizuální orgie. Postava digitálně vytvořené Gluma je naprostý vrchol současných vizuálních efektů. Proti hereckým výkonům nemohu říct ani slovo (v tomhle díle mě nejvíce zaujmul Viggo Mortensen jako Aragorn). I když tohle je podle mnohých nejslabší díl z celé triologie, tak mě Peter Jackson nezklamal ani náhodou i když se je pravda, že kvalitě prvního a třetího dílu se nevyrovná.......(20.5.2008)

Je to u mě sice až 3. místo, ale i tak... One Ring to rule them all... One Ring to find them... One Ring to bring them all... And in the darkness bind them... In the land of Mordor, where the shadow lies.(30.3.2003)

To bylo tak: Pan Tolkien, kterému erudovaní lingvisté neřeknou jinak, než Tolkýn, napsal příběh o zrodu velkých skutků z rukou malého tvora, to celé šikovně zašmoulil do politické hry o trůny, přihodil několik fantastických soubojů, vdechl život novým bytostem, závdavkem jim vypsal rodokmen, vytvořil jazyk a co hlavně? Hlavně to všechno úhledně rozdělil do šesti knih. Člověk hned věděl, že čte jednou příběh o Frodově toulkách Ostravskem... eee, pardon Mordorem, jednou se pročítá chrabrými činy od Helmova žlebu po Minas Tirith. Pak ale filmaři přišli na to, že je třeba příběh naservírovat jako jedno velké hurá a tak to slepili dohromady. A tím se nám příběh co deset minut přelívá z jednoho konce Středozemě na druhý. Asi už tušíte, kam mířím. Ano, to bylo ale pitomě vymyšlené, co? Už už to bylo skoro napínavý a najednou vžum, byli jsme na zatím velmi nudném tripu kdesi před branami Mordoru. Tato nuda byla roztříštěná jen upřímnými pohledy toho zlého Pána s tím příšerným zánětem spojivek, Pána Saurona. To je ale nic proti otřesným vsuvkám s Glumovými monology. Pak další vžum a sledujeme opět docela složitý příběh ze Západní marky, kde dochází k opravdu klíčovým událostem, velkolepou závěrečnou bitvu nevyjímaje. Ale jakáž pomoc. I přes tyto výtky si člověk film zamiluje. Pro skalní fandy jasná extáze, některé momenty opět stojí za věčné oslavování, některé jsou ostudou. Opět spousta chyb, pořád ještě nikdo nevychytal ty věčné změny velikostí hobitů a trpajzlíka Gimliho, který jednou zaboří čelo mezi Aragornova prsa a po druhé je mu někam pod lokty. Potěšil Háma a jeho syn Halas - tomu říkám, pane Tolkýne, nadčasový humor. Za mě byly vždy Dvě věže za slabší čtyři hvězdy neboť jsem musel srovnávat s lepším první dílem.(23.12.2013)

Snažím se popadnout dech seč to jde a napsat něco srozumitelného... Nejčastěji pokládaná otázka ohledně filmu Petera Jacksona je úplně stejná jako u Společenstva - je film věrný předloze? Ano. Film zachytil ducha Tolkienova psaní a v mnohém předčí dramatické napětí knih. Těm, co milují knihy budou rozdíly zřejmé. Nakonec, tohle je film a ne kniha. Nejde jít do kina s přesvědčením: teď uvidím knížku. Tak to není. Výsledek je epický, úžasný, srozumitelný, překvapující, plný života a nezapomenutelný. Velice zábavný film. Dvě věže jsou temnější a odvážnější než Společenstvo a tak to má být. Stupid, fat hobbit.(10.9.2005)

Na snímek jsem se hodně těšil, ale moje očekávání bylo mnohem silnější než samotný výsledek. O něco nudnější než jednička a od bitvy u Helmova žlebu jsem čekal také mnohem víc...ale to už jsou ty problémy s druhými díly :)(3.2.2003)