poster

Pán prstenů: Dvě věže

 • USA

  The Lord of the Rings: The Two Towers

 • Slovensko

  Pán prsteňov: Dve veže

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2002, 172 min (SE: 223 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Po několika shlédnutích kinoverze jsem byl přesvědčen, že po excelentním Společenstvu míří filmová sága Pána Prstenů do kytek dříve než se pořádně rozjela. Sice to zážitek nesporně byl, ale až moc cílený na první signální a "pod povrchem" se nic nenacházelo. Prostě dokonalé řemeslo a "pouze" dobrý film, což je v tomhle případě sakra málo. Je to citově prázdné a nad některými změnami zůstává rozum stát; Michael Bay hadr. K tomu nevyrovnané tempo i celková nekonzistenčnost. Jenže poté jsem naštěstí viděl prodlouženou verzi. Je neuvěřitelné, že snímek, který trvá o 45 minut déle má mnohem lepšíi vyrovnanější tempo a díky přidaným a rozšířeným scénám získává zcela nový rozměr. Jsou to prostě dva různé filmy jak vyzněním, tak i celkovou kvalitou. ♫ Hodnocení OST: 5/5(20.11.2003)

 • Djkoma
  *****

  Čím dál více zasahuje Jackson do původní konceptu knih, ale nelze mu za to nadávat, protože asi to lépe nejde... Začínám pociťovat menší nechuť ke stále stejným, ale přesto opěvovaným scénám a bojům. Nepatřím mezi horních 10 milionů obyvatel, které baví vidět stejné nálety kamery, pohyby, detaily a poslouchat pravděpodobně na tři části rozdělený soundtrack (i když velmi kvalitní, ale větší odlišnost by se hodila). Přesto všechno jde o neuvěřitelně dobře odvedou práci, která dokazuje, že Jackson je génius. Pán prstenů ožil díky němu ve formě, která nemůže a nebude překonána. S každým dalším shlédnutím vidím další menší drobečky na stole plném nádhery, ale jsou odfouknuty lehkým vánkem, díky kterému mě nespočetně krát za celý film zamrazí....(3.6.2004)

 • Boss321
  *****

  Dvě věže sice nemají tak kvalitní a ucelený příběh jako první díl, ale zase se mohou pochlubit velkolepější akcí a výpravou jejímž vrcholem je závěrečná bitva v Helmově žlebu, u které jsem 40 minut koukal s otevřenou pusou na ty úžasné vizuální orgie. Postava digitálně vytvořené Gluma je naprostý vrchol současných vizuálních efektů. Proti hereckým výkonům nemohu říct ani slovo (v tomhle díle mě nejvíce zaujmul Viggo Mortensen jako Aragorn). I když tohle je podle mnohých nejslabší díl z celé triologie, tak mě Peter Jackson nezklamal ani náhodou i když se je pravda, že kvalitě prvního a třetího dílu se nevyrovná.......(20.5.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Krásné, ale bohužel pro mě ani omylem nedosahující kvality prvního dílu...(20.5.2008)

 • H34D
  *****

  <- Pravil jsem, že odbočky a možnosti pozorovat komplexní svět Pána Prstenů jej dělají působivějším filmem, než samotná cesta prstenu - Dvě věže mají tohoto asi nejmíň, a tak jsou často označovány jako nejslabší díl trilogie. Je to však křivda způsobená samotným konceptem tří filmů, kdy první způsobuje wow efekt ponoření se do fantasy světa a poslední sklízí katarzi ze všech. Dvě věže jsou v přvé řadě epickou akční řeží nevídaných rozměrů, i velkofilmy jako Spartakus, Statečné srdce, či Gladiátor zůstávají v akčních sekvencích v závěsu za rozmáchlostí bitev z Dvou věží... U tohoto dílu jsem také nejvíc ocenil Jacksonovy opojné záběry "pozemské" krajiny, jenž dělají z filmu tak "nadpozemský" zážitek. Výsledná monumentálnost a velikášství filmu nakonec zahlazuje řadu klišé a patetických fráziček, které zde nabírají svých původních rozměrů a nikterak neshazují úroveň scénáře. Pokračování ->(4.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace