Pán prstenů: Dvě věže

The Lord of the Rings: The Two Towers

Pán prsteňov: Dve veže

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2002, 172 min (SE: 223 min)

Čím dál více zasahuje Jackson do původní konceptu knih, ale nelze mu za to nadávat, protože asi to lépe nejde... Začínám pociťovat menší nechuť ke stále stejným, ale přesto opěvovaným scénám a bojům. Nepatřím mezi horních 10 milionů obyvatel, které baví vidět stejné nálety kamery, pohyby, detaily a poslouchat pravděpodobně na tři části rozdělený soundtrack (i když velmi kvalitní, ale větší odlišnost by se hodila). Přesto všechno jde o neuvěřitelně dobře odvedou práci, která dokazuje, že Jackson je génius. Pán prstenů ožil díky němu ve formě, která nemůže a nebude překonána. S každým dalším shlédnutím vidím další menší drobečky na stole plném nádhery, ale jsou odfouknuty lehkým vánkem, díky kterému mě nespočetně krát za celý film zamrazí....(3.6.2004)

Rozpočet $94miliónovTržby USA $341,786,758Tržby Celosvetovo $925,282,504║ Podarilo sa pozrieť rozšírenú verziu a tá výborné dotvára postavy, hlavne ma potešilo vidieť tam nové scény s Boromiraoma jeho púti za prsteňom. Neviem čo sa stalo s temnou stránkou príbehu, lebo tu sa to všetko ako také temno znesie len na postavu Gluma a jeho vnútornej roztrieštenosti. Potom to strašne v príbehu o zle chýba, hlavne keď išlo o monumentálne súboje na hradbách Helmovho žľabu, kde sa to zbytočne odľahčovalo komickými vsuvkami či vtipkovaním o počte zabitých, práve tento moment my pokazil tento diel a preto si nepomôžem a musím ho hodnotiť len ako mierne nadpriemernú, aj keď solídnu fantasy podívanú. Taktiež dejové prestrihy v prebiehajúcom boji o žľab, nasmerované k rozhovorom medzi Entmy zbytočne spomaľujú a kazia beztak nesúrodý súboj. /videl v kine: 70%/ nemôžem ináč než sa prikloniť v rámci tejto trilógie k nižšiemu hodnoteniu, čiže k 3hviezdam(18.5.2005)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete (spolu s 1. a 3.dílem). Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Velká finální bitva o Helmův žleb byla prostě úžasná, zbytek filmu vlastně také. Trailer: http://www.csfd.cz/film/4713-pan-prstenu-dve-veze-lord-of-the-rings-the-two-towers-the/videa/(2.1.2009)

Velmi pěkné, ale pět hvězdiček to není. Díky prvnímu dílu již druhý tolik nepřekvapuje a chybí mi více vychytaných záběrů (jako když Aragorn rozrazí po své těžké cestě dveře). Glum je skutečně dokonalý, ale paradoxně je právě on tou nejpropracovanější (myšleno charakterově) postavou...(8.2.2003)

Aj keď je stredná časť trilógie slabšia ako jej susedné časti a je len akýmsi spojovacím mostíkom k totálnemu vyvrcholenie, je ten mostík posiaty diamantmi. Perfektné zábery scenérie, Jackson vedel, prečo natáča na Zélande. Grafický skvost, ale to sa týka všetkých troch filmov. Akcia a monumentálnosť je trošku slabšia, no v len v rámci porovnávania s ďalšími dvoma filmami trilógie. Voči ostatným filmom vôbec, je veľkolepá. 90%.(19.5.2006)

• - Viggo Mortensen byl tak okouzlen koněm, na kterém ve filmu jezdí, že si jej po dokončení natáčení koupil. Koupil i koně, na kterém jezdila postava Arwen (Liv Tyler). Tyler ale koní bojí, a tak jej Mortensen věnoval dublérce herečky, která za Tyler v jezdeckých scénách zaskakovala. (HellFire)

• - Pro druhý díl trilogie byla kompletně naskenována tvář Andyho Serkise (předloha Golluma) a digitálně aplikována na Golluma. K doladění samotného Golluma bylo využito přes 100 maket soch a 1000 nákresů. Sám Andy Serkis popsal tvář Golluma jako kombinaci svého otce a novorozeněte. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy Aragorn (Viggo Mortensen) vyráží s ostatními na koních z Helmova Žlebu vstříc Skurutům a jedou již z hlavní brány ven po mostě, je vidět, jak jedním koněm (bojovník úplně vpředu v pravo na bílém koni) proběhne Skurut. Je to ve chvíli, kdy tento jezdec začne dohánět toho, co jede v čele. Zadní bojovníci máchají meči naprázdno. (bugfoot)