Pán prstenů: Dvě věže

The Lord of the Rings: The Two Towers

Pán prsteňov: Dve veže

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2002, 172 min (SE: 223 min)

Aj keď je stredná časť trilógie slabšia ako jej susedné časti a je len akýmsi spojovacím mostíkom k totálnemu vyvrcholenie, je ten mostík posiaty diamantmi. Perfektné zábery scenérie, Jackson vedel, prečo natáča na Zélande. Grafický skvost, ale to sa týka všetkých troch filmov. Akcia a monumentálnosť je trošku slabšia, no v len v rámci porovnávania s ďalšími dvoma filmami trilógie. Voči ostatným filmom vôbec, je veľkolepá. 90%.(19.5.2006)

(1001) Můj tatínek říká, že filmy, jež na sebe přímo navazují jako LOTR nebo Kill Bill nejde hodnotit zvlášť ani říkat, který je nejlepší, ale já tvrdím opak. Jde to moc dobře a já říkám, že Dvě věže jsou z Peterovy trilogie nejlepší. (Blbost, pokaždé, když se kouknu na Společenstvo, tak si myslím, že Společenstvo je lepší. Jasno mám v jednom: Návrat krále už ulétl a nerovná se ani jednomu.) Je tu Glum a Gríma, ach ano, slzičky. Titulková píseň je nejlepší ze všech tří pánoprsteňáckých... to tahle měla dostat Oscara. Návrat krále se Dvěma věžím (nejen hudebně) nemůže rovnat. Velká světová láska. ♥♥♥(20.12.2007)

Perfektný Glum. Inak mi VADI to co spravil Jackson mojej najobľúbenejšej časti - Entom, Legolas ako Skaterboy je dosť (ako to povedať aby ma pätnástky neukameňovali) neuveriteľný (rozumej trápny), Gimliho by tiež nemuseli stále zhadzovať a smrteľným hriechom je zmena charakteru Faramira. Toť vsjo.(15.1.2004)

Mám stejné dojmy jako z knihy. Zvolna se rozjíždějící řežba. První polovina je trochu slabší, děj není tak strhující jako v druhé půlce, i proto bych označil Společenstvo za povedenější. TT dávám "jen" čtyři hvězdičky, protože má na můj vkus až příliš mnoho nedostatků (hlavně příprava na bitvu v dojemných zpomalených záběrech mi lezla krkem). Místy těžká nuda, místy nádhera.(19.1.2003)

Lord of the Rings je absolutní vrchol v žánru Fantasy. Obrazy uchvacují naše oči a při jejich gigantických kompozicích mi nabíhá mráz po zádech. Vizuální obrazce a hudební kulisy jsou nezapomenutelné. Krásné Shoreho hudební kulisy jsou v daných momentech ohromující a ke každému detailu scény, postavě, říši, zpomalenému záběru, nebo zla, je vytvořená melodie, která bude ve mě rezonovat navždy! Dokonalé ve všech stránkách. (SE: 223 min).(14.2.2012)

• - Legolas (Orlando Bloom) vystřelí v celém filmu celkem 21 šípů, tedy o jeden méně oproti předchozímu filmu Pán prstenů: Společenstvu prstenu (2001), díky čemuž byl v roce 2012 mezi nejaktivnějšími filmovými kulostřelci na třetím místě. [Zdroj: jest.com] (hippyman)

• - Řev skřetů v bitvě o Helmův žleb byl vytvořen na stadionu, 25.000 davem fanoušků kriketu. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy přichází Aragorn, Gimli a Legolas ke spálené hromadě skřetů, nakopne Aragorn skřetí přilbu a bolestivě zakřičí nad domnělou ztrátou hobitů. Viggo Mortensen si při nakopnutí poranil prsty na noze, což mu způsobilo velikou bolest. Bolestný výkřik tak zněl velmi přesvědčivě. Scéna byla natočena na pátý pokus. (hoffina87)