Meet the Feebles

všechny plakáty

Poznejte nejdivočejší a nejbizarnější show v režii Petera Jacksona! V loutkové, velice nemilosrdné satiře na centrum zábavního průmyslu a la Hollywood uvidíte vedle pozlátka i bahno neřesti, drog, tvrdého porna a nejšpinavější korupce. Jako třešnička na dortu pak čeká zamilovaný příběh zhrzené hrošice Heidi. (HOODY)

KevSpa

Romance, porno, thriller, gangsterka, muzikál, horor a válečný film - to vše v naprosto neskutečném loutkovém snímku Petera Jacksona. Totální masakr, ve kterém cituje desítky filmů (včetně Lovce jelenů i se slavnou scénou "ruské rulety") vás prostě odrovná. Pokud vůbec netušíte, co jsou to Braindead nebo Bad Taste, tak vám můžu snad jen popřát: "dobrou chuť". ()

kOCOUR

Z trojice Braindead-Bad Taste-Meet The Feebles stojí právě tenhle kousek na třetí příčce, což v žádném případě neznamená, že to není jeden z nejoriginálnějších a nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Peter Jackson správně tuší, kdy si může naprosto beztrestně dovolit překročit hranice dobrého vkusu a bude za to vynášen do nebes. Ještě nikdy jsem neviděl loutku, která pronese ultrasuchou hlášku, za kterou by se nemusel stydět ani John MacLane a následně rozstřílí kulometem úplně na cucky celé divadlo i s jeho protagonisty za doprovodu sakrastické ódy na sadismus. A co teprve krokodýlo-ještěrka na heroinu či obří moucha ládující se výkaly, to je teprve něcíčko... :) Zkrátka a dobře, tuhle věc musíte vidět. ()

Lima

Promiskuitní zajíček, moucha práskačka, kříženec slona a slepice, zfetovaná ještěrka, hrošice s kulometem...Zkrátka "Vítejte v naší show MEET THE FEEBLES!!!". A neprovokujte naší primadonu hrošici Hildu, jinak vás rozstřílí kulometem na cucky. ()

Galadriel

Ujetina nejvyššího kalibru. Peter Jackson vzal roztomilé loutky a začal se hrabat v tom, co dělají vzákulisí (pijou, fetujou, natáčí porno, atd.). Muzikál, gangsterka, drama, romance, thriller, dokonce tu najdeme i scénu z války ve Vietnamu... Žánry se tu opravdu nešetřilo, stejně tak nechutnostmi. Film, který rozhodně bořil hranice tím, jak je nechutný a netradiční a Peter Jackson v něm ukazuje, jaký je vlastně blázen a šílenec. Na scény s promiskuitním králíčkem, přežírající se sexuálně frustrovanou hrošicí, žáby s absťákem - veterána z Vietnamu, nebo paparazzi mouchou prostě hned tak nezapomenete. ()

Isherwood

Zbytečně velké množství postav, které zbytečně moc pendlují mezi téměř celým žánrovým rozpětím, které film nabízí, nedokázal Peter Jackson ukočírovat natolik, aby byl výsledný produkt více než jenom slepencem humorných scének, jimž chybí pevnější dějová pospolitost. Navíc „amatérská“ ruční kamera snižuje přehlednost jednotlivých scén, takže si naplno užít natáčení porna či promiskuitního králíčka v akci je vcelku problém. Jackson sice marnotratně hýří nápady a jeho hlava obsahuje spousty detailů, které dokáží vtisknout vtip i banalitám, ale v tomto případě mohutně přestřelil, jelikož kdyby se více soustředil na budování lepší dějové kostry (a že v sobě scénář ten potenciál měl!) a tím pádem by snímek o nějakou tu minutu prodloužil, šlo by si onu vtipnou kadenci vychutnat stejně tak dobře jako jeho hrané bratříčky z režisérova debutantského období. ()

T2

Jacksonovská bábková prasačárna poprepletaná zo všetkým možným a hlavne dosť nechutnými vecami, len škoda že tento jeho počin ma až tak nezasiahol ako to bolo u pre mňa omnoho zaujímavejších počinoch ako Bad Taste či hlavne Braindead, aj keď musím priznať že nápaditosť tento snímok vôbec nepostráda. ║Rozpočet $750,000Tržby USA $-Tržby Celosvetovo $- ()

Superpero

Bylo to sice fakt hodně ujetý, ale mě se z těch plyšáků ňák dělalo blbě. Bad taste a Braindead byli o hodně lepší, protože u Meet the Feebles jsem se prostě ani tak nezasmál, jasně že tam byly skvělý hlášky a to jak plyšáci točej SM porno se taky jen tak někde nevidí, ale nebýt finálního masakru a tý drogový předávky na golfovim hřišti tak nic moc. ()

Slasher

Co to sakra?:D No tak tohle je prakticky nezařaditelný mišmaš z prostředí zvrhlých novozélandských zvířátek. Něco takovýho může natočit jen Peter Jackson, kdo viděl Braindead a Bad Taste poznal by že je tohle od něj snad i se zavřenýma očima (díky tý hudbě a dabingu). Nic podobnýho jsem v životě neviděl a i když to už druhou půlku začínala být trochu nuda, stejně klobouk dolů. Kde jinde uvidíte špinavýho krysáka pokoušet se ve sklepě natáčet undergroundový sado-maso porno v hlavní roli s mravenečníkem fetišistou a krávou s pořádnym vemínkem..... ()

Bloody13

Tak tohle nemá konkurenci! Meet the Feebles si dělá prdel z tolika hnusáren, že to hlava těžce pobírá. Sex, AIDS, chlast a drogy jsou vlastně jenom špičkou ledovce. Připočtěte si tlustou hrošici se samopalem, mafiánskou krysu točící snuff, mouchu bonzačku libující si na posraných hajzlech, pohlavně nakaženýho králíka a spoustu jiných, do absurdity dotažených charakterů zvířátek, který si nejde nezamilovat! Navíc, těch pěveckých čísel není tolik, aby sebemíň nudily nebo jakkoliv brzdily neustále se navyšující tempo. Krev, hovna, zvratky - to všechno dostanete měrou vrchovatou. Bomba! ()

EdaS

Z Jacksonových raných prací asi můj nejoblíbenější film. Veškeré excesy (a že jich je!) se podařilo ukočírovat do soudržného celku, který spěje do úžasně neskutečného závěru. Citace vietnamských válečných filmů mě málem shodily ze židle. ()

H34D

Chystal jsem se tento snímek nazvat satirou, jenže si pořád nejsem jist, co tou perverzní a zvrácenou loutkohrou chtěl vlastně básník říci. Dějová linka není přesvědčivě ukočírovaná, jinotaj vyjýdřený loutkami namísto herců vyšuměl do ztracena, člověk se po zhlédnutí nemůže ubránit pocitu, že i když to byl zajímavý sled originálních scének, jako celek to diváka příliš neobohatí. Myslím, že jistá rozpačitost byla úmyslná, Meet the Feebles se rozhodně nedají označit za nezajímavý film, neboť Jacksonovy jednotlivé ingredience z průměru dalece vyčnívají, jenže u mě zrovna tohle jaksi neklaplo. 5/10 ()

Sarkastic

Tak jsem si chtěl zlepšit chuť po The Lovely Bones a rozhodl se šáhnout po starším režisérově kousku, který nabízel výlet do světa specifického Jacksonova humoru. A musím konstatovat (a to se mi u filmů zas tak často nestává), že Meet the Feebles mě opravdu sundal ze židle :-D. Dal vzpomenout na snímky podobného ražení jakou jsou Braindead a Bad Taste, avšak s tím rozdílem, že tentokrát rejža vsadil na loutky. Ok, možná to někomu příjde ujeté, nechutné a infantilní (což vlastně je :-D ), ale jako komedie/parodie na svět showbyznysu nebo co to vlastně mělo být, mi příjde naprosto dokonalá a trefná. Tahle směsice žánrů (humor, romantika, krimi, muzikál, thriller atd.) sice není zcela vyrovnaná, tudíž se zde najdou i hlušší místa, ale všechno přebíjí zábava a originalita, takže sice nadhodnocuju, ale dávám 5*. "Nevšimla sis, že mu sedíš na ksichtu?" - "Bylo to trochu nepohodlné, ale myslela jsem, že to jsou jen hemeroidy." ()

Tuxedo

Úchylné, zvrhlé, skvělé, geniální. Takhle bych definoval tenhle film. Závěrečný masakr je vynikající tečkou za celým filmem. ()

kitano

Na Jacksonov Braindead nedam dopustit - je to sice riadne uletene, ale vsetko v ramci zanru (horor/komedia) bezchybne funguje. Meet the Feebles je vsak prilis nezaraditelna vec (v podstate je to taka sialena verzia muzikalu Singin' in the rain) a Jacksonov "humor" je tu dovedeny do miestami skutocne nechutnej podoby - proste to casto prekrocovalo hranicu, ktoru som schopny akceptovat ako zabavu. Nenudil som sa, to nie, ale par uletov mi dost znechutilo cely film. Musim vsak povedat, ze pracu s babkami/maskami/kostymami v tomto filme naozaj obdivujem - nic podobne som urcite nevidel. Ako som vsak povedal - ak Jackson, tak radsej Braindead a ak nieco podobne, pri com som sa dobre bavil, tak radsej Ready teddy death. (5/10) ()

Dan9K

Ona je to vlastně neskutečná debilita, pro mě chvílemi krásná a někdy velmi nesympatická. Je to trochu nepřehledné, příběh je hodně roztříštěn na velké množství postav ( ale zase měl tento fakt pěkné vyústění v závěrečných titulcích, kde zdatně parodoval všelijaké snímky podle skutečných událostí) a nepřišlo mi to příliš vtipné. To ale nevadí, nečekal jsem, že se budu smát. Musím však uznat, že film jede skutečně na plné obrátky, je plný zajímavých, přiměřeně nechutných scén a celkové zpracování je dokonale nezvyklé. A to možná bude u mě i kámen úrazu. Režisér se mi do vkusu nestrefil ani omylem. 49% ()

belldandy

Tento film bude možná největším Jacksonovým úletem. A to je už co říct. Roztomilé loutky (jako z dětských filmů) zpívají, souloží, fetují a nakonec se i vraždí. Tu a tam pronesou také nějakou tu nezapomenutelnou hlášku. Ježkovi už budu navždycky říkat jahelníku. (Nemůžu tu nezmínit, vzhledem k tomu, že jsem viděla film na Letní filmové škole, výborný výkon překladatele. Bylo znát, že si dal s překladem práci a našel například i české ekvivalenty pro zřejmě na Novém Zélandě užívané léky. Proti zvyklostem běžným na festivalech své role odehrál a ne jen odříkal a jako bonus dokonce i zpíval.) ()

Shakers

Možno keby som to videl v HD rozlíšení, by ma to aspoň o trošku viac bavilo, pretože som si občas nedokázal všetko jednoducho zaradiť, pretože Jacskon buď toto točil pod vplyvom alkoholu, alebo to bol naozaj neskutočne nechutný film. No napriek tomu Jacksonov rukopis a jeho réžia tam je cítiť a niektoré fóry a scény nemali chybu. Peter Jackson šialenec a génius zároveň tu používa iba tu šialenú stránku, pretože nič úchylnejšie som nikdy nevidel. Každopádne palec hore za vydarené momenty a za to, že to malo hlavu a pätu. Škoda, že to ale nemalo radšej o dobrých dvadsať minút menej, pretože niektoré pasáže mi prišli až príliš, príliš zbytočné a nezaujímavé. Rozmýšľal som nad tým, ako by to dopadlo s hranými hercami, ale hneď ako som sa nad tým zamyslel som pochopil, prečo sa Jackson vydal týmto smerom. Inak by skratka takú voľnosť nad projektom určite nemal a veľa vecí by musel prepisovateľ a upravovať. Ale kašlať na to. Aj tak by som si pozrel aj hranú verziu. 60% - 3* ()

JohnnyD

Je tu všetko: láska, sláva, peniaze, moc, drogy, mafia, vojna, násilie, vraždy, bulvár, sex, nevera, pohlavné choroby, orgie, porno, snuff, zvratky, šťanky, hovná, jedenie hovien, jedenie hovien lyžičkou, pieseň o sodomii... Zatiaľ najlepšie vystihnutý svet showbiznisu, čo som videl. Peter Jackson je génius. ()

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)