Lune à un mètre, La
-
Astronomer's Dream, The
Komedie / Sci-Fi / Krátkometrážní
Francie, 1898, 3 min
Režie:
Georges MélièsObsah
-
Krátkometrážny film o tom, ako bádajúci astrológ zaspí a do sna sa mu vblúdi sudička, prinášajúca mu to, po čom najviac túži. Do sna sa mu teda dostáva vytúžený mesiac, ktorý má konečne na dosah a tak ho môže bližšie spoznať. V bláznivom sne o mesiaci mu ale začne robiť šarapatu čert... (T2)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (9)
-
T2
Príbeh o bádajúcom astrológovi a o tom ako mesiac sa s nim pohráva v zasnenom príbehu, je na dobu vzniku vo svojom spracovaní a prevedení dekorácii, niečím úžasným, čo sa len tak nevidí, k tomu to výborne slúži ako vtipná groteska plná kikskov. /95%/ __Krátkometrážny film si pozri na: http://www.youtube.com/watch?v=0IE6GFvuoQ0&NR=1(2.1.2009)
-
Hellboy
Jeden z raných Mélièsových snímků, délka cca 3 minuty, obsahem je katastrofická zápletka, ve které na Zem přilétne Měsíc a pěkně potrápí hvězdáře v Mélièsově podání. Nakonec se ukáže, že se to astronomovi jen zdálo... Zajímavý doklad neexistující práce se střihem z počátků kinematografie.(18.11.2010)
-
NinadeL
A hybaj domů!(23.6.2010)
-
Iggy
Připomnělo mi to text Ducháčkovy Garage: "Bedna už je ve sklepě a dědek víko votvírá,/ v ní je měsíc svázanej a von se blbě usmívá,/ nazývá to perigeum, jaký vůbec možný je,/ vodváže ho, vylezeme, měsíc k nebi vypluje."(22.2.2012)
-
TheCaelos
Další z Meliesových klasik, která je nutností pro každého filmového gurmána. Neskutečné!(18.11.2010)
-
gjjm
Do řady Meliesových zakladatelských děl žánru filmové scifi (vedle Cesty na měsíc a dalších) by správně měla patřit i tahle krátká groteska. Astrologové mají ve zvyku chápat planety jako symboly lidí a vlastností, a toto symbolické chápání astrologie se Melies pokusil s vtipem sobě vlastním prolnout s tím skutečným... Jedna z nejnápaditějších a nejujetějších meliesovek; kde jinde uvidíte, jak bizarně rozšklebená Luna sežere astrologovi dalekohled? S asi nepůvodní, ale výbornou hudbou: http://www.youtube.com/watch?v=0IE6GFvuoQ0(14.12.2009)
-
fefee
Ten Mesiac vyzerá ako vláčik Tomáš...(20.6.2011)
-
zdeny99
Milý snímek plný překrásných kostýmů a kulis tohoto trikového mága. Kulisy jsou nazdobeny opravdu stylově do nejmenšího detailu. Příběh je ovšem zoufalý. Diváka z 21. století již nepobaví, jako tomu bylo v době jeho vzniku.(7.2.2011)
-
Night_Hawk
Zatím nejlepší Méliés co jsem viděl. Perfektní zachycení divnosti snu.(15.1.2010)