Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

Matty

Film, který stojí na straně příznivců hororového žánru, nikoliv přihlouplých filmových hrdinů, což dává najevo neustálým pomrkáváním a náznaky, pro ty, kdo již nějaký ten horor viděli. Vtipně byly vybrány oběti (arogantní černoch, rozhádaný pár, nevidomý muž), z nichž větší část sleduje horor bez patřičné úcty a následně jen s krajní neochotou přijímá roli aktivního účastníka absurdně ultra-drastického dění. Nedokázali si vychutnat film, tak si film vychutná je. K definitivnímu průniku zla do dosud normálního světa dochází symbolicky po protrhnutí promítacího plátna. Krom zapojení do cinefilních her s dvojí realitou se nabízí také ošemetnější výklad anti-náboženský (promítací kabina jako „místo“, kde lidé v nouzi hledají spásu – marně) anebo si zkrátka můžete užít výborné (ve smyslu nechutné) masky, punkový soundtrack a těžce brakový závěr. Hezky z pohodlí a bezpečí domova. Dokud se vám něco nezakousne do krku. 65% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, kitano ()

J*A*S*M

Já vím, že spousta lidí to italským hororům odpouští, ale pro mne je prostě absence (v rámci možností a žánru) rozumného scénáře zásadním nedostatkem, přes který nejsem schopný se přenést. A tak potom v místech, kdy bych se měl královsky bavit, jenom nevěřícně koukám a vysmívám se chování hlavních postav, které viděly logiku jenom z veliké dálky, nebo možná vůbec ne. Začátek, kdy se realita střídala s ukázkami dění na plátně, ve mně vyvolal naději na kvalitní dění následující, to se bohužel nepotvrdilo a já byl svědkem jenom tupého pobíhání po kině a otřesně přehrávajících herců. Ale gore bylo lahůdkové. 50% ()

Djkoma

Velmi krvavé a velmi levné. Hororové okamžiky zde zajišťují hlavně okamžiky, kdy se někomu něco trhá nebo někdo někoho kousne. Atmosféra je ze začátku velmi zajímavá, bohužel později je zkažena neustálou brutalitou, která je chvílemi přímo na škodu. Včetně masek, které vypadají dost levně. ()

Superpero

Vlastně zombie film, akorát s démonama. Rozdíl je v tom, že jim z huby teče zelená sračka, maj drápy a velký zuby. Osazenstvo kina před nima, s čestnými výjimkami, převážně zdrhá a až na konci se jeden mladík vzmůže na akční jízdu na motorce. Nebýt super soundtracku asi by to byla menší zábava. ()

LIVINGDEAD

Po x letech jsem viděl REMASTERED BLU RAY VERZI s originál italským zvukem DTS. Na tu dobu, skvělý film. Dnes jsem ale musel ztlumit zvuk, neboť ta hrozná hudba z 80. let mi rvala uši. V roce 1985 bych asi pištěl, v dnešní době je to už jen vzpomínka k zasmání. ()

tron

Bava! Argento! Kino! Gore! Osemdesiate roky! Taliansko! Sex! Maska červenej smrti! Kliatba! Zelený hnis! Tesáky! Krása hnusu. Bavilo ma to. Ale druhý raz to vidieť nechcem. A ani nepotrebujem. 70%. Pre niektorých. Pre iných 30%. ()

Slasher

Takové oddychové a celkem povedené béčko, bohužel s pro mne osobně extrémně stupidními momenty ke konci. Zábava je to, dá se říct, po celou dobu, nechutností je také dostatek, no a dobový heavy metalový doprovod zapadá dokonale. Co více si přát... ()

movie

Klasická itaslká horrorová pecka, plná skvělýcg gore efektů. Dějově tento snímek musel neskutečně ovlivnit pozdější Boyleovo dílo 28 DAYS LATER, protože je zde plno stejných motivů. ()

Lateef

Určitě jeden z nejvýraznějších hororů 80. let. Originální svým příběhem, akcí, gore i velkolepým finále s bonusovou tečkou. Démon je v každém z nás, tak se ujistěte, že se kino, kam večer půjdete s kamarády, nejmenuje Metropol a že na pravé tváři nemáte krvavý šrám... 1,8 miliónů dolarů(rozpočet) ()

Bloody13

Dnes už kultovní splatter-punkový zářez Italů se všemi klady i zápory. Teda vlastně jednim záporem - tim je absence scénáře, a to i přesto, že na něm makalo hned několik lidí v čele se samotným Argentem... Ale co, do prdele s příběhem, tady jde o čistou lásku k hororovému žánru! Démoni hned od začátku šlápnou na plyn a při vysokých otáčkách si razí krvavou cestu skrz sál plný diváků. Všechno začne vizuálně úchvatnou scénou proměny ženy v hnusnýho démona na dámskym hajzlíku. V tu chvíli propuká v kině obrovská panika, jedno gore střídá druhé (naprosto skvělé efekty od mistra v oboru Sergia Stivalettiho), za pochodu hardrockové muziky se tu na motorce sekají hlavy a celá ta brutální podívaná vrcholí pádem helikoptéry. Neni divu, že Démoni u velké základny fanoušků mají pověst hororové bible. ()

EdaS

Argentem sice produkovaný, ale režijně bohužel zcela tuctový horor ze začátku hodně baví díky nápadu umístit rejdiště démonů do kina. Od poloviny bohužel sledujete jen skupinky lidí pobíhající sem tam a nechávající se masakrovat. Hrozící nudu naštěstí zahánějí scény typu "hlavní hrdina vezme motorku, projíždí se po kinosále a kosí příšery", bohužel jich není dost. ()

tombac

Atmosférický italský horrůrek obsahující poctivé gore scény, hnusné kreatury, litry hnisu, hystericky vřeštící ženské, hrdinu jezdícího po kině na motorce houfem příšeráků, kterým odsekává údy katanou za doprovodu metalové hudby, z nebe spadlý vrtulník.. Moc logiky toto dílko nepobralo, ale což o to, je to zábavné a milovník hnusáren si při několika scénách jistě přijde na své. Démoni mají nejraději poctivou ruční práci, při nichž krev stříká a maso čvachtá.. Akce je ve filmu možná až příliš a občas působí nechtěně komediálně, herci přehrávají, ale to je stejně jedno. U této italské horrorové klasiky se budete bavit tak či tak. ()

Mr.Apache

Brutální splatterpunkový snímek, který sice může odradit méně otrlého diváka množstvím silně nechutných scén, ale zato stojí na skvělém nápadu. Tvůrci umístli děj do kina, kde se promítá horror. Tento základní syžet je dále invenčně rozvíjen téměř surrealistickou formou, kdy se děj na plátně prolíná s dějem v hledišti kina. Vše je hojně kořeněno funkčním využitím heavy metalové muziky ve scénách líčících hromadnou paniku a zoufalý boj o přežití. Zvláště v tomto ohledu byli Démoni průkopnickou událostí (něco podobného se do té doby prakticky nedělalo). Za tímto účelem byly použity skladby kapel, patřících k tehdejší metalové špičce: např. Accept, Saxon, Mötley Crüe nebo Pretty Maids. Šlehačkou na dortu je pak působivá originální hudba Claudia Simmonetiho. Tvůrci, kterými byli tři výrazné postavy italského horroru (režiséři Lamberto Bava, Dario Argento a Michele Soavi) velmi dobře pracují s klaustrofobními prvky, a často využívají comicsovou a punkovou estetiku. Umělecký přesah tohoto horroru je zřejmý - neschopnost hrdinů opustit kino může odkazovat např. až k Buňuelovu Andělu zkázy. Snímek je neprávem polozapomenutou, i když kultovní a mladším publikem dnes znovu objevovanou záležitostí. V 80. letech patřil u nás ke zlatým hřebům nejedné videopárty: Když chtěl hostitel předvést divákům něco šokujícího, obvykle neomylně sáhl po Evil Dead či právě po Démonech. ()

Shit

Drsnej a zároveň vtipnej horůrek ala Evil Dead a nebo Braindead a s hodně netradiční svižnou hudbou, která některým scénám dodává skoro až kulervoucí status. Dokonce sem si při těch nádherných jatkách v závěru, kdy tam Geroge na motorce a s mečem všechny démony nádherně naseká jako sekanou vzpoměl na legendární scénu se sekečkou z Braindeadu, kterou považuju za nejlepší krvavej masakr celý kinematografie a tohle se tomu mírně přibližuje. A nelze samozřejmě taky nezmínit ty nádherný brutální až nechutný triky při zabijení a stříkání hnisu kam se dá. Budu asi muset skouknout i druhej díl, jinak to asi nepůjde ()

Gilmour93

Heavy metal, zubní pasta Stoma, půlky pingpongových míčků místo očí a hlavně GORE. Hnisavé, krvavé, levné, neutuchající - fandové tohoto VHS kultu oprávněně vrní blahem. Mě však zaujalo jen prvních 5 minut v metru, než se z toho stal o něco brutálnější Thriller bez Michaela Jacksona, nicméně je tu jedna věc, které si cením - zatímco o existenci sešitu formátu A4 nazvaného Scénář či hereckých "výkonech" polemizovat lze, o tom, jestli byli Demons děláni srdcem, nikoliv.. Ke zdejším krkolomným výkladům snímku bych přidal i verzi, že démoni představovali rozpínající se komunismus, neboť přeživší prchali z Berlína směrem na západ a taky, jaká je barva vládce pekel? No správně, rudá.. Jinak vzhledem k celkovému feelingu mi tam drobátko scházel komisař Schimanski, co by přijel mírně navátý z Duisburgu, aby to maškarní v kině Metropol rozehnal.. ()

Tuxedo

Stejný případ jako Braindead. Všichni ten film chválí, ale mně se vůbec nelíbil. Asi už mě gore horory přestávají bavit. Nebo je to tím, že chvílemi ten film nedává vůbec smysl? A tím že jsem se v něm často ztrácel a většinu času se nudil? Asi ano. ()