poster

Démoni (festivalový název)

 • Itálie

  Dèmoni

 • anglický

  Demons

Horor / Thriller

Itálie, 1985, 88 min

 • Bloody13
  *****

  Dnes už kultovní splatter-punkový zářez Italů se všemi klady i zápory. Teda vlastně jednim záporem - tim je absence scénáře, a to i přesto, že na něm makalo hned několik lidí v čele se samotným Argentem... Ale co, do prdele s příběhem, tady jde o čistou lásku k hororovému žánru! Démoni hned od začátku šlápnou na plyn a při vysokých otáčkách si razí krvavou cestu skrz sál plný diváků. Všechno začne vizuálně úchvatnou scénou proměny ženy v hnusnýho démona na dámskym hajzlíku. V tu chvíli propuká v kině obrovská panika, jedno gore střídá druhé (naprosto skvělé efekty od mistra v oboru Sergia Stivalettiho), za pochodu hardrockové muziky se tu na motorce sekají hlavy a celá ta brutální podívaná vrcholí pádem helikoptéry. Neni divu, že Démoni u velké základny fanoušků mají pověst hororové bible.(8.6.2011)

 • tombac
  ****

  Atmosférický italský horrůrek obsahující poctivé gore scény, hnusné kreatury, litry hnisu, hystericky vřeštící ženské, hrdinu jezdícího po kině na motorce houfem příšeráků, kterým odsekává údy katanou za doprovodu metalové hudby, z nebe spadlý vrtulník.. Moc logiky toto dílko nepobralo, ale což o to, je to zábavné a milovník hnusáren si při několika scénách jistě přijde na své. Démoni mají nejraději poctivou ruční práci, při nichž krev stříká a maso čvachtá.. Akce je ve filmu možná až příliš a občas působí nechtěně komediálně, herci přehrávají, ale to je stejně jedno. U této italské horrorové klasiky se budete bavit tak či tak.(16.9.2005)

 • Pilda17
  ***

  Nic extra, podle hodnocení jsem čekal daleko větší hororovou lahůdku. Dříve možná děsivé, teď jen průměrné s pár slušnými scény. Tento horor se mi do hlavy navždy nevžije, ale na tu dobu ve které byl natočen, hodně slušné.. 5/10 = 55%(10.9.2012)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Osmdesátková interiérní creepshow bez pořádného děje, která je sice stravitelná, ale inklinující k až dokonalé schopnosti diváka byť krátkodobě neposkvrnit. Nic pro mě. 60%(2.10.2013)

 • ladylucifer
  ****

  Tedy pokud máte chuť se pořádně zasmát a užít si trochu ujeté zábavy, tak žádná připitomělá komedie, ale TOHLE. Opravdu vřele doporučuji ;o) Ze začátku možná chvílemi trošku nudí (proto ta hvězda dolů), ale až se objeví motorka, nezůstane oko suché (smíchy;o). Nepřemýšlejte nad logickými nedostatky, těch je tam samozřejmě až až, ale je to horor, tak to se omlouvá :o)(25.5.2005)

 • - Michele Soavi se podílel na režii filmu. (Chatterer)

 • - Lamberto Bava označil tento film za svůj nejoblíbenější. (Chatterer)

 • - Film se umístil na 53. místě v anketě americké televizní stanice Bravo "100 Scariest Movie Moments". (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace