Démoni (festivalový název)

Dèmoni

Demons

Horor / Thriller

Itálie, 1985, 88 min

Čtvrtá hvězdička je za interaktivní vsuvky organizátorů Festivalu otrlého diváka.(8.3.2013)

Tento italský film odehravající se v Západním Berlíně a určený pro americký trh jsem viděl na doporučení slovenského kolegy na uzemí bývalé Jugoslávie v maďarštině. Upozorňuji, že maďarský neumím a je to přece jen slabší 4. Ale kdyby to byla 3 byla by to hodně silná 3.(16.12.2009)

• JohnnyD

Dokonalý príklad kladov i záporov talianskych hororov zlatého obdobia 70tych a 80tych rokov: na jednej strane precízny vizuál s dôrazom na masky a gore, podmanivá hudba (metal sa tu výnimočne hodil) a atmosféra, na strane druhej hrozní herci s ešte horšími postsynchronami a neskutočne otrasný scenár plný debilných expozičných dialógov a s naivným príbehom. Bohužiaľ v Demoni prevažuje to druhé. Najlepšia scéna je aj tak nádherne dekadentná scéna, kedy pankáč zbiera pankáčke žiletkou kokaín z prsu, čo ju strašne rajcuje. Rocknroll!(11.6.2015)

Velice jednoduchý a krátký horor odehrávající se v kině. Herci se sice chovají trochu podivně a ani není ve filmu pořádně vysvětleno co a jak?? To ale nevadí protože zde jde hlavně o pořádný krvavý efekty a těch si zde užijete více než dost. Prsty v očích, lámání prstů, trhání kůže a další podobný pochoutky:))(30.12.2006)

• korbitch22

Začátek našeho festivalu Otrlého Diváka part 4 začal odlehčeněji,než sme doufali.Psychotické nadhodnocení zdejších hororových fanatiků už jaksi nebudu brát v potaz,protože rozdíl mezi fanouškem a fanatikem,je v tomto žánru téměř k nerozeznání.Film začíná dobře,slušná hudba i atmoška,dvě roštěnky jako základ,hláškující negr,dva urostlý hošaní atd.Bohužel horor se nekoná a já musel 88 minut přetrpět jakou si gore komedii,plnou nechutností,děsné hudby a debilních dialogů.Žádná atmosféra a naších znechucených tvářích se občas vyloudil úsměv,protože u některých scén sme se slušně natlemili ( pochybuju že to byl tvůrčí záměr :-D ) 2** dávám za pěknou představitelku hlavní role,hláškujícího negra,kokain v plechovce vod coly a totální GTA what the fuck s helikoptérou :-DD Jinak jasné zklamání a trapný pokus Italů udělat atmošku Amerických slátanin podobného stylu.Potěšil konec,nečekal jsem tuhle záludnost :-) 30%.(20.8.2011)

• - Lamberto Bava označil tento film za svůj nejoblíbenější. (Chatterer)

• - Film se umístil na 53. místě v anketě americké televizní stanice Bravo "100 Scariest Movie Moments". (Chatterer)

• - Když hlavní hrdinka s kamarádkou vstupuje do kina, na zdi je vidět plakát k filmu 4 mosche di velluto grigio, což je odkaz na producenta a spoluscénáristu filmum Dária Argenta. (giallo)