Démoni (festivalový název)

Demons

Horor / Thriller

Itálie, 1985, 88 min

• korbitch22

Začátek našeho festivalu Otrlého Diváka part 4 začal odlehčeněji,než sme doufali.Psychotické nadhodnocení zdejších hororových fanatiků už jaksi nebudu brát v potaz,protože rozdíl mezi fanouškem a fanatikem,je v tomto žánru téměř k nerozeznání.Film začíná dobře,slušná hudba i atmoška,dvě roštěnky jako základ,hláškující negr,dva urostlý hošaní atd.Bohužel horor se nekoná a já musel 88 minut přetrpět jakou si gore komedii,plnou nechutností,děsné hudby a debilních dialogů.Žádná atmosféra a naších znechucených tvářích se občas vyloudil úsměv,protože u některých scén sme se slušně natlemili ( pochybuju že to byl tvůrčí záměr :-D ) 2** dávám za pěknou představitelku hlavní role,hláškujícího negra,kokain v plechovce vod coly a totální GTA what the fuck s helikoptérou :-DD Jinak jasné zklamání a trapný pokus Italů udělat atmošku Amerických slátanin podobného stylu.Potěšil konec,nečekal jsem tuhle záludnost :-) 30%.(20.8.2011)

Dnes už kultovní splatter-punkový zářez Italů se všemi klady i zápory. Teda vlastně jednim záporem - tim je absence scénáře, a to i přesto, že na něm makalo hned několik lidí v čele se samotným Argentem... Ale co, do prdele s příběhem, tady jde o čistou lásku k hororovému žánru! Démoni hned od začátku šlápnou na plyn a při vysokých otáčkách si razí krvavou cestu skrz sál plný diváků. Všechno začne vizuálně úchvatnou scénou proměny ženy v hnusnýho démona na dámskym hajzlíku. V tu chvíli propuká v kině obrovská panika, jedno gore střídá druhé (naprosto skvělé efekty od mistra v oboru Sergia Stivalettiho), za pochodu hardrockové muziky se tu na motorce sekají hlavy a celá ta brutální podívaná vrcholí pádem helikoptéry. Neni divu, že Démoni u velké základny fanoušků mají pověst hororové bible.(8.6.2011)

Film, který stojí na straně příznivců hororového žánru, nikoliv přihlouplých filmových hrdinů, což dává najevo neustálým pomrkáváním a náznaky, pro ty, kdo již nějaký ten horor viděli. Vtipně byly vybrány oběti (arogantní černoch, rozhádaný pár, nevidomý muž), z nichž větší část sleduje horor bez patřičné úcty a následně jen s krajní neochotou přijímá roli aktivního účastníka absurdně ultra-drastického dění. Nedokázali si vychutnat film, tak si film vychutná je. K definitivnímu průniku zla do dosud normálního světa dochází symbolicky po protrhnutí promítacího plátna. Krom zapojení do cinefilních her s dvojí realitou se nabízí také ošemetnější výklad anti-náboženský (promítací kabina jako „místo“, kde lidé v nouzi hledají spásu – marně) anebo si zkrátka můžete užít výborné (ve smyslu nechutné) masky, punkový soundtrack a těžce brakový závěr. Hezky z pohodlí a bezpečí domova. Dokud se vám něco nezakousne do krku. 65% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, kitano(27.4.2011)

Kino, hnis a metal. Na rozdiel od dvojky stále skvelá zábava.(14.11.2008)

Velice zábavný horůrek s mnoha vybuchujícími jebáky a povedenými maskami. Škoda, že jsem neviděl zamlada, mé hodnocení 4 hvězdičky...(9.9.2010)