Démoni (festivalový název)

Dèmoni

Demons

Horor / Thriller

Itálie, 1985, 88 min

Velmi krvavé a velmi levné. Hororové okamžiky zde zajišťují hlavně okamžiky, kdy se někomu něco trhá nebo někdo někoho kousne. Atmosféra je ze začátku velmi zajímavá, bohužel později je zkažena neustálou brutalitou, která je chvílemi přímo na škodu. Včetně masek, které vypadají dost levně.(15.7.2007)

Nic extra, podle hodnocení jsem čekal daleko větší hororovou lahůdku. Dříve možná děsivé, teď jen průměrné s pár slušnými scény. Tento horor se mi do hlavy navždy nevžije, ale na tu dobu ve které byl natočen, hodně slušné.. 5/10 = 55%(10.9.2012)

• JohnnyD

Dokonalý príklad kladov i záporov talianskych hororov zlatého obdobia 70tych a 80tych rokov: na jednej strane precízny vizuál s dôrazom na masky a gore, podmanivá hudba (metal sa tu výnimočne hodil) a atmosféra, na strane druhej hrozní herci s ešte horšími postsynchronami a neskutočne otrasný scenár plný debilných expozičných dialógov a s naivným príbehom. Bohužiaľ v Demoni prevažuje to druhé. Najlepšia scéna je aj tak nádherne dekadentná scéna, kedy pankáč zbiera pankáčke žiletkou kokaín z prsu, čo ju strašne rajcuje. Rocknroll!(11.6.2015)

Starý taliansky trash horor so všetkým čo k tomu patrí: gore, litre krvi, vrieskajúce dievčatá, litre hnisu, nejakí zombie, takmer žiaden dej a logika. Ku koncu veľká sranda hlavne keď hlavný hrdina zoberie do ruky katanu, nakopne motorku a za doprovodu tvrdej metalovej hudby začne kosiť všetkých démonov.(23.3.2006)

Po x letech jsem viděl REMASTERED BLU RAY VERZI s originál italským zvukem DTS. Na tu dobu, skvělý film. Dnes jsem ale musel ztlumit zvuk, neboť ta hrozná hudba z 80. let mi rvala uši. V roce 1985 bych asi pištěl, v dnešní době je to už jen vzpomínka k zasmání.(26.1.2014)

• - Lamberto Bava označil tento film za svůj nejoblíbenější. (Chatterer)

• - Film vznikl současně v anglické i italské verzi. Ty se od sebe zásadně liší ve zvukové stopě. Mezinárodní anglická verze sází více na efekt – zatímco italská verze pod řadou scén nemá dialogy ani ruchy a v lekačkách sází na klasické orchestrální prvky italských hororů, anglická verze takřka permanentně tlačí ponurou atmosféru přízračnými tóny. Obě verze mají stejnou původní instrumentální hudbu i většinu převzatých písní, ale minimálně ve scéně, kdy diváci utíkají z hledištěx obsahují obě odlišnou píseň. (JFL)

• - V kině můžeme také vidět plakát skupiny AC/DC. (Chatterer)