Démoni (festivalový název)

Dèmoni

Demons

Horor / Thriller

Itálie, 1985, 88 min

Kino, hnis a metal. Na rozdiel od dvojky stále skvelá zábava.(14.11.2008)

Drsnej a zároveň vtipnej horůrek ala Evil Dead a nebo Braindead a s hodně netradiční svižnou hudbou, která některým scénám dodává skoro až kulervoucí status. Dokonce sem si při těch nádherných jatkách v závěru, kdy tam Geroge na motorce a s mečem všechny démony nádherně naseká jako sekanou vzpoměl na legendární scénu se sekečkou z Braindeadu, kterou považuju za nejlepší krvavej masakr celý kinematografie a tohle se tomu mírně přibližuje. A nelze samozřejmě taky nezmínit ty nádherný brutální až nechutný triky při zabijení a stříkání hnisu kam se dá. Budu asi muset skouknout i druhej díl, jinak to asi nepůjde(12.8.2007)

Dnes už kultovní splatter-punkový zářez Italů se všemi klady i zápory. Teda vlastně jednim záporem - tim je absence scénáře, a to i přesto, že na něm makalo hned několik lidí v čele se samotným Argentem... Ale co, do prdele s příběhem, tady jde o čistou lásku k hororovému žánru! Démoni hned od začátku šlápnou na plyn a při vysokých otáčkách si razí krvavou cestu skrz sál plný diváků. Všechno začne vizuálně úchvatnou scénou proměny ženy v hnusnýho démona na dámskym hajzlíku. V tu chvíli propuká v kině obrovská panika, jedno gore střídá druhé (naprosto skvělé efekty od mistra v oboru Sergia Stivalettiho), za pochodu hardrockové muziky se tu na motorce sekají hlavy a celá ta brutální podívaná vrcholí pádem helikoptéry. Neni divu, že Démoni u velké základny fanoušků mají pověst hororové bible.(8.6.2011)

Po x letech jsem viděl REMASTERED BLU RAY VERZI s originál italským zvukem DTS. Na tu dobu, skvělý film. Dnes jsem ale musel ztlumit zvuk, neboť ta hrozná hudba z 80. let mi rvala uši. V roce 1985 bych asi pištěl, v dnešní době je to už jen vzpomínka k zasmání.(26.1.2014)

Klasická itaslká horrorová pecka, plná skvělýcg gore efektů. Dějově tento snímek musel neskutečně ovlivnit pozdější Boyleovo dílo 28 DAYS LATER, protože je zde plno stejných motivů.(23.8.2003)

• - Rozpočet filmu byl 1,8 milionu dolarů. (Chatterer)

• - Tento film má dalších šest pokračování Demoni 2 (1986), The Ogre House (1988), Svatyně (1989), The Mask of the Demon (1989), The Black Cat (1989), Demons 3 (1991), The Schism (1991). (Chatterer)

• - Michele Soavi se podílel na režii filmu. (Chatterer)