Démoni (festivalový název)

Dèmoni

Demons

Horor / Thriller

Itálie, 1985, 88 min

Starý taliansky trash horor so všetkým čo k tomu patrí: gore, litre krvi, vrieskajúce dievčatá, litre hnisu, nejakí zombie, takmer žiaden dej a logika. Ku koncu veľká sranda hlavne keď hlavný hrdina zoberie do ruky katanu, nakopne motorku a za doprovodu tvrdej metalovej hudby začne kosiť všetkých démonov.(23.3.2006)

Jedna hvězda za "hardgore" atmosféru jak po nechutně vizuální tak po hutně hudební stránce, druhá hvězda za vzpomínku na italskou klasiku pirátských béček se simultánním jedno "dabingem" z doby komančů, třetí hvězda rovněž za vzpomínku na italskou klasiku pirátských béček se simultánním jedno "dabingem" z doby komančů a čtvrtou si to zaslouží opět jen za vzpomínku na italskou klasiku pirátských béček se simultánním jedno "dabingem" z doby komančů....víc nic.(25.6.2006)

Tento italský film odehravající se v Západním Berlíně a určený pro americký trh jsem viděl na doporučení slovenského kolegy na uzemí bývalé Jugoslávie v maďarštině. Upozorňuji, že maďarský neumím a je to přece jen slabší 4. Ale kdyby to byla 3 byla by to hodně silná 3.(16.12.2009)

Toto je jeden z tých filmov, vďaka ktorým som prepadol kúzlu horrorového žánru. Desiví "Démoni" vyčíňajúci v priestoroch kina. Dario Argento napísal skvelý, jednoduchý scenár, ktorý bol pod vedením talianskeho režiséra Lamberto Bava výborne spracovaný. Hustá atmosféra, podarené ľakačky, hrozne hnusné masky, nechutné gore, komponovaná hudba Claudio Simonettiho a energický rockový soundtrack. Nikdy nezabudnem ako mi z toho behali zimomriavky po chrbáte. Výborný horror. *****(5.1.2012)

Skvělá Oldschool krvavá jízda ! Na rok 1985 slušné masky, povedené gore, nechybí ani napětí, bavil jsem se slušně. 75%(10.9.2013)