Když nevíš co s filmem, dej 3 hvězdičky ... Přiznávám, že Jakubiskův styl mi nesedí. Nevstřebal jsem jej ani v pohádce Perinbaba, ani ve vyžehlené Báthory či průseru Post Coitum. Jen v seriálu Teta, kde se musel evidentně krotit a kde byl daný jasný příběh, jsem jej mioval. Nejasná zpráva je opět jakubiskovsky převeliké sousto, kde na ploěe dvou a půl hodiny mistr vypráví generační příběh a šmahem vezme i sondu do lidských slabostí a metafor do válek ... Drží to pohromadě a i ono bezčasí (bačové vs helikoptéry) tu pasuje, jenže je to zase ten starý známý mnohamnohavrstevnatý Jakubisko, který neví co by a kde by ...(5.2.2011)

Proč? Proč už to dneska nejde? Proč už u nás nikdo netočí takové filmy? Stává se mi, že o dobrých filmech prostě nevím co napsat. Co o něm psát? Že má dobrý příběh? Výborné zpracování, střih, výpravu, scénář? Postavy? Skvělou Deanu Horváthovou? Úchvatnou hudbu? Prostě má, no.(15.10.2013)

Juraj Jakubisko natocil nejlepsi cesky porevolucni film. Kazda jednotlivost je vyborna (herecke vykony, kamera, scenar, hudba...) a hlavne tyto jednotlivosti tvori perfektni celek. Smekam pomyslny klobouk!!(1.6.2002)

• flanker.27

Za Issovou.(21.2.2006)

Neopakovateľná atmosféra Juraja Jakubiska v monumentálnej vizuálnej podobe(nstve) o jednej dedinke v neukotvenej dobe, ale s ukotviteľnými ľudskými emóciami. Strhujúcich 150 minút plynie jedna radosť a úchvatné prírodné scenérie strieda impozantná hudba a neviem čo všetko ešte. Paráda.(23.6.2007)

• - Deana Horváthová, která film produkovala si zahrála i hlavní roli. (Halloween9)

• - Pri jednej scéne počas zemetrasenia, keď mala v statku spadnúť hrada, nedopatrením nastal elektrický skrat a vznikol požiar, a tak je horiaci statok skutočný. Bol to však poriadne drahý oheň, nakoľko zhorela aj nejaká technika. Počas tohto incidentu sa nikto nezranil. (Raccoon.city)

• - "Nepřehlédnutelnou" postavu obryně ztvárnil ve skutečnosti muž, František Novotný. (Morien)