• GILLWANDER

Juraj Jakobisko nevedel točiť a nikdy vedieť nebude. Je to len slovenský trapko v smiešnom klobúčku, ktorý má veľké režisérske ego...20%(22.10.2014)

Trochu primitivní nadrženej tým ze Slovenských lesů a hájů. Jakubiska moc nepobírám, ale toto se mi líbilo.(31.5.2014)

Trojdielny Jakubiskov film, ktorý sa pre mňa a moju rodinu už stal pomerne klasickou záležitosťou a raz rok si ho určite zopakujeme. Snáď ani netreba vravieť, že je to mimoriadne vtipná záležitosť hlavne pre pamätníkov, ale každý by sa pri tom mal pobaviť. Všetky tri diely sú vydarené, ale najradšej mám asi predsa ten prvý.(22.8.2007)

• JohnnyD

Také artové Slunce, seno... no, thanks.(2.3.2013)

Poslední díl (Trest) to zvedl do tříhvědičkového pásma. Lidová komedie o zločinu a trestu ;) . 51%.(30.10.2016)

• - Trojicu takmer neznámych hercov, Stanislava Kubiša (Močiarsky), Antona Tróna (Jašterčiak) a Andreja Šilana (Hurdiš), objavil a odporučil režisérovi Vladimír Strnisko, ktorý bol pri filme pomocným režisérom a pár mesiacov pred natáčaním filmu hosťoval v prešovskom divadle, kde všetci traja pôsobili. Na filmovanie ich potom vozili z Prešova do Čierneho Balogu trikrát, štyrikrát do týždňa. (Raccoon.city)

• - Andrej Šilan (Hurdiš) videl film iba jediný raz a pri reprízach sa odmietal naň pozerať zo slovami: „Hrať milovníka je čosi otrasné a je jedno, či je to vo filme alebo v divadle. To len diváci si naivne myslia, že je to slasť. Priznám sa vám, nikdy som ich nehral rád.“ (Raccoon.city)

• - Stanislav Kubiš (Močiarsky) jazdil na motorke Jawe 250 a pri prenasledovaní Milana Kiša (Edison), jazdil tak nebezpečne, že kameraman Stano Szomolányi, ktorý scénu jazdy filmoval z korby nákladného auta, bol taký vyplašený a preľaknutý, že keď videl, ako Kubiš vedie motocykel, zabudol od prekvapenia zapnúť aj kameru. (Raccoon.city)