Vydarená úsmevná komédia z prostredia letných brigádnikov, ktorí v lese okrem sadenia stromčekov zažívajú kadejaké veselé príhody...(6.7.2006)

Slovenská klasika o lesných robotníkoch, ktorí jamu kopali sa sami do nej spadli a popri tom dali dohromady dvoch ľudí, pre mňa najlepší Jakubiskov film(13.6.2008)

Nedávno reprízovaný seriál je docela koukatelné a vtipné dílko, při jehož sledování se člověk občas i nahlas zasměje.(9.8.2007)

• MikO_NR_1909

No, na vtedajšie pomery a divácke úsudky čo je a nie je dobré to možno zabodovalo, ale k objektivite treba povedať, že napriek pár vtipných momentov je to detinský film pre starčekov s divným humorom, čím ale Neveru po Slovensky v žiadnom prípade nehanobím. V ťažkom a komplikovanom životnom období ale možno práve toto bola taká klasická oddychovka pre bežného slovenského diváka.(3.12.2012)

Trojdielny Jakubiskov film, ktorý sa pre mňa a moju rodinu už stal pomerne klasickou záležitosťou a raz rok si ho určite zopakujeme. Snáď ani netreba vravieť, že je to mimoriadne vtipná záležitosť hlavne pre pamätníkov, ale každý by sa pri tom mal pobaviť. Všetky tri diely sú vydarené, ale najradšej mám asi predsa ten prvý.(22.8.2007)

• - Nevera po slovensky bola najprv nakrútená ako 3-dielny film s minutážou 68+72+72 minút a až neskôr zostrihaná do jednej snímky s dĺžkou 138 minút. Vysielané bývajú obe verzie, častejšie však tá dlhšia. (Addams-SK)

• - Andrej Šilan (Hurdiš) videl film iba jediný raz a pri reprízach sa odmietal naň pozerať zo slovami: „Hrať milovníka je čosi otrasné a je jedno, či je to vo filme alebo v divadle. To len diváci si naivne myslia, že je to slasť. Priznám sa vám, nikdy som ich nehral rád.“ (Raccoon.city)

• - Václav Baur (Domino) a Zuzana Kronerová (Zlatka), ktorí sa vo filme stali manželmi, prežili počas nakrúcania skutočný milostný románik. (Raccoon.city)