trosicku ma sklamalo ze tentokrat sa jakubisko vyhol svojim typyckym a mojmu srdcu milym iskram ohna a felliniovskym scenam, ale aj tak sa jedna o skvelu zabavu.(5.7.2006)

Vydarená úsmevná komédia z prostredia letných brigádnikov, ktorí v lese okrem sadenia stromčekov zažívajú kadejaké veselé príhody...(6.7.2006)

...polesný je sviniar... :o)(12.3.2010)

• MikO_NR_1909

No, na vtedajšie pomery a divácke úsudky čo je a nie je dobré to možno zabodovalo, ale k objektivite treba povedať, že napriek pár vtipných momentov je to detinský film pre starčekov s divným humorom, čím ale Neveru po Slovensky v žiadnom prípade nehanobím. V ťažkom a komplikovanom životnom období ale možno práve toto bola taká klasická oddychovka pre bežného slovenského diváka.(3.12.2012)

Jakubiskova priemerná, nostalgická, normalizačná komédia nikoho neurazí, ale ani nenadchne. V podstate je to ľudová veselica s jarmočnou hudbou, pár vyslovene trápnymi fórmy ako napr. opakujúce sa elektrizujúce scény a tiež sa nedá hovoriť o hereckých výkonoch.(25.7.2006)

• - Herci sami stvárnili aj náročnejšie scény, až sa režisér Juraj Jakubisko občas chytal za hlavu a hovoril si: „Bože môj, keď sa im niečo stane, mňa zavrú do basy.“ (Zdroj: topky.sk)

• - Hoci všetci štyria záletníci Močiarsky (Stanislav Kubiš), Jašterčiak (Anton Trón), Hurdiš (Andrej Šilan) a Malíček (Anton Šulík) mali s Polesným (Otto Lackovič) napäté vzťahy, v skutočnosti spolu veľmi dobre vychádzali, keďže sa poznali z Prešovského divadla, kde Otto Lackovič pred rokmi vystupoval. (Zdroj: zivot.sk) (AxelWers)

• - Niektoré miesta sa v priebehu rokov veľmi nezmenili, ale chalupa kde býval Václav Baur (Domino), bola zrekonštruovaná a prerobená na rodinný dom. (Zdroj: topky.sk)