poster

Pehavý Max a strašidlá

 • anglický

  Freckled Max and the Spooks

 • anglický

  Freckled Max and the Ghost

  (neoficiální název)

Komedie

Československo / Západní Německo / Rakousko / Francie / Španělsko / Itálie, 1987, 96 min

 • gouryella
  ****

  Fakt mě dost vadí, že zatímco české pohádky omílají všechny TV stanice pořád dokola, tak na tento výborný slovenský snímek plný napětí a humoru jaksi pozapomínají.(13.11.2002)

 • Gemini
  ****

  Stejně jako si Shakespeara nejlépe vychutnáte v klingonském originále (schválně, fanoušci Star Treku, odkud je tahle hláška?:)), tuto parodii na kultovní horrorová díla devatenáctého století, ve které opravdu září Andrej Hryc, je nejlépe konzumovat ve slovenčině.(9.12.2003)

 • blackrain
  *****

  Lepší je opravdu vidět tenhle hororový příběh ve slovenském jazyce. Bez slovenštiny by přišel o své kouzlo a to by byla velká škoda. A to kouzlo stále působí, i když už dávno nejsem dítě. Znovu jsem všechno viděla očima malého Maxe, který kočoval s komedianty a pak se hříčkou osudu ocitl mezi podivnými pohádkovými bytostmi. No, ona to vlastně nebyla ani hříčka osudu, spíše byl osud lehce popostrčen. Každá bytost je originál a to samozřejmě platí i o vesničanech, kterým spolehlivě kraluje Andrej Hryc jako věčný škodílek. Všichni zde mají své nezastupitelné místo a díky tomu tvoří perfektní celek. Za to pobavení tenhle film určitě stojí a jestli je tu někdo, kdo má na něj hezké vzpomínky z dětství, tak ať ho vyhledá. Nebudete litovat.(17.3.2011)

 • Iggy
  ***

  „Keď je človek dlho sám, stáva sa strašidlom.“ Už se těším na seriál Teta, protože film sice není špatný, ale děj je dost překotný, tempo vyprávění přerývané a spousta zápletek očividně zkrácených.(1.10.2008)

 • Anderton
  ****

  Jedna z najväčších talianskych sexbomb osemdesiatych rokov Barbara De Rossi v československom filme! Bohužiaľ nie v erotickom, ale keď neprší, tak aspoň kvapká. Jakubisko je tu ešte atmosférickejší ako v Perinbabe a nech zdvihne ruku ten, ktorý tento film, respektíve seriál svojho času nehltal v televízii a nebol z neho nadšený rovnako, ako z Nekonečného príbehu. Má zmysel sa pri každom našom polozabudnutom skvoste a prístupe našich tv k nim znova a znova rozpisovať?(14.8.2012)

 • - Pri natáčaní scény, kde Albert (Gerhard Karzel) dostane prvý skutočný bozk od Kláry (Barbara De Rossi) a následne spadne do jazera, sa herec skoro utopil. Pod šatami mal vypchávky, ktoré nasiakli vodou a ťahali ho pod hladinu. (Raccoon.city)

 • - Albertovi (Gerhard Karzel) pripevňovali plastový zips na čele lepidlom, z čoho mal početné vyrážky, ktoré sa museli zakryť mejkapom, a preto trávil v maskérni aj dve hodiny. (Raccoon.city)

 • - Natáčanie prebiehalo v Hallstadte, Salzburgu, Dachsteine a Boskoviciach. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace