poster

Pehavý Max a strašidlá

 • anglický

  Freckled Max and the Spooks

 • anglický

  Freckled Max and the Ghost

  (neoficiální název)

Komedie

Československo / Západní Německo / Rakousko / Francie / Španělsko / Itálie, 1987, 96 min

 • mm13
  ****

  Je neuveriteľné ako dokáže Jakubisko natočiť film aj TV seriál zároveň, pričom seriál neobsahuje jedinú prebytočnú scénu a filmu nechýba ani sekunda... Pozriete si Max a strašidlá a ste z plnokrvného, pôvodného príbehu takmer vo vytŕžení. Potom sa dostanete k seriálu Teta a hltáte každú pridanú scénu (máte pocit, že polovicu z nich ste už videli vo filme, i keď je jasné, že jeho minutáž by potom musela vyzerať úplne inak). Ani známky po nadstavovaní a z toho plynúcej nudy. Skrátka zázrak po všetkých stránkach, i keď je samozrejme vzrušujúcejšie, pobývať medzi strašidlami čo najdlhší čas.(26.7.2006)

 • Anderton
  ****

  Jedna z najväčších talianskych sexbomb osemdesiatych rokov Barbara De Rossi v československom filme! Bohužiaľ nie v erotickom, ale keď neprší, tak aspoň kvapká. Jakubisko je tu ešte atmosférickejší ako v Perinbabe a nech zdvihne ruku ten, ktorý tento film, respektíve seriál svojho času nehltal v televízii a nebol z neho nadšený rovnako, ako z Nekonečného príbehu. Má zmysel sa pri každom našom polozabudnutom skvoste a prístupe našich tv k nim znova a znova rozpisovať?(14.8.2012)

 • gouryella
  ****

  Fakt mě dost vadí, že zatímco české pohádky omílají všechny TV stanice pořád dokola, tak na tento výborný slovenský snímek plný napětí a humoru jaksi pozapomínají.(13.11.2002)

 • blackrain
  *****

  Lepší je opravdu vidět tenhle hororový příběh ve slovenském jazyce. Bez slovenštiny by přišel o své kouzlo a to by byla velká škoda. A to kouzlo stále působí, i když už dávno nejsem dítě. Znovu jsem všechno viděla očima malého Maxe, který kočoval s komedianty a pak se hříčkou osudu ocitl mezi podivnými pohádkovými bytostmi. No, ona to vlastně nebyla ani hříčka osudu, spíše byl osud lehce popostrčen. Každá bytost je originál a to samozřejmě platí i o vesničanech, kterým spolehlivě kraluje Andrej Hryc jako věčný škodílek. Všichni zde mají své nezastupitelné místo a díky tomu tvoří perfektní celek. Za to pobavení tenhle film určitě stojí a jestli je tu někdo, kdo má na něj hezké vzpomínky z dětství, tak ať ho vyhledá. Nebudete litovat.(17.3.2011)

 • Morien
  ****

  Kouzelná věc. Jeden z tak suverénně vystavěných poetických světů, že kdybych dostala nabídku žít v něm svůj život, nejspíš bych jen těžko hledala argumenty proti. Jestli bych váhala - no neváhala, dokud bych neuviděla další takový svět.(25.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace