poster

Pehavý Max a strašidlá

 • anglický

  Freckled Max and the Spooks

 • anglický

  Freckled Max and the Ghost

  (neoficiální název)

Komedie

Československo / Západní Německo / Rakousko / Francie / Španělsko / Itálie, 1987, 96 min

 • Lynn
  ****

  Krásný pohádkový příběh pro malé i velké. (Dneska se už nic takového netočí...)(2.9.2008)

 • Iggy
  ***

  „Keď je človek dlho sám, stáva sa strašidlom.“ Už se těším na seriál Teta, protože film sice není špatný, ale děj je dost překotný, tempo vyprávění přerývané a spousta zápletek očividně zkrácených.(1.10.2008)

 • dopitak
  ****

  Evergreen porevolučního dopoledního víkendového programu ČST, na který dnes už v programu komerčních televizí nenarazíte, protože by "musely" zaplatit za dabing, bez něhož to podle nich nejde. I na této pohádce je vidět Jakubiskův smysl pro velkofilm, pochvalme skvělou kameru i střih (však taky bylo z čeho stříhat).(16.4.2011)

 • Ruut
  ***

  Celovečerní film Pehavý Max je vlastně sestříhaný seriál Teta do stopáže filmu. Vzhledem k tomu že seriál má sedm zhruba hodinových filmů, tak musel být značně krácet a je to na něm znát. Když jsem na něj nedávno koukal byl jsem celkem zmatený. Pro toho kdo nezná serial je tam příliš nelogičností a má velké problémy si zamylovat všechny ty skvělé svérázné postavičky. A to je škoda. Doporučuji sehnat celý seriál. Jinak je to světlá vyjímka v tvorbě režisera Jakubiska.(23.4.2006)

 • SOLOM.
  ***

  Tak já tento zapomenutý „klenot“ československé filmové (pohádkové) tvorby a Jakubiskův celovečerní počin nějak závratně vychvalovat nebudu. Seriál Teta si pamatuju už jen matně, takže srdcovku u mne nehledejte. Místy to bylo velice zajímavé – děti se budou jistě bavit, jindy místy trochu nezáživné (zřejmě kvůli sestříhání a poslepování jednotlivých dílů seriálu), přesto to v mých očích stačilo na průměrné hodnocení. Nerad bych ovšem jen hanil, protože herecké výkony se opravdu vydařili, stejně jako hudební vložka (Guido De Angelis - Maurizio De Angelis).(23.6.2013)

 • - Pri natáčaní scény, kde Albert (Gerhard Karzel) dostane prvý skutočný bozk od Kláry (Barbara De Rossi) a následne spadne do jazera, sa herec skoro utopil. Pod šatami mal vypchávky, ktoré nasiakli vodou a ťahali ho pod hladinu. (Raccoon.city)

 • - Albertovi (Gerhard Karzel) pripevňovali plastový zips na čele lepidlom, z čoho mal početné vyrážky, ktoré sa museli zakryť mejkapom, a preto trávil v maskérni aj dve hodiny. (Raccoon.city)

 • - Natáčanie prebiehalo v Hallstadte, Salzburgu, Dachsteine a Boskoviciach. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace