Pehavý Max a strašidlá

Freckled Max and the Ghost

Freckled Max and the Spooks

Komedie

Československo / Západní Německo, 1987, 96 min

„Keď je človek dlho sám, stáva sa strašidlom.“ Už se těším na seriál Teta, protože film sice není špatný, ale děj je dost překotný, tempo vyprávění přerývané a spousta zápletek očividně zkrácených.(1.10.2008)

Koprodukční pohádky pro dospělé.(4.4.2016)

Celovečerní film Pehavý Max je vlastně sestříhaný seriál Teta do stopáže filmu. Vzhledem k tomu že seriál má sedm zhruba hodinových filmů, tak musel být značně krácet a je to na něm znát. Když jsem na něj nedávno koukal byl jsem celkem zmatený. Pro toho kdo nezná serial je tam příliš nelogičností a má velké problémy si zamylovat všechny ty skvělé svérázné postavičky. A to je škoda. Doporučuji sehnat celý seriál. Jinak je to světlá vyjímka v tvorbě režisera Jakubiska.(23.4.2006)

Evergreen porevolučního dopoledního víkendového programu ČST, na který dnes už v programu komerčních televizí nenarazíte, protože by "musely" zaplatit za dabing, bez něhož to podle nich nejde. I na této pohádce je vidět Jakubiskův smysl pro velkofilm, pochvalme skvělou kameru i střih (však taky bylo z čeho stříhat).(16.4.2011)

Je neuveriteľné ako dokáže Jakubisko natočiť film aj TV seriál zároveň, pričom seriál neobsahuje jedinú prebytočnú scénu a filmu nechýba ani sekunda... Pozriete si Max a strašidlá a ste z plnokrvného, pôvodného príbehu takmer vo vytŕžení. Potom sa dostanete k seriálu Teta a hltáte každú pridanú scénu (máte pocit, že polovicu z nich ste už videli vo filme, i keď je jasné, že jeho minutáž by potom musela vyzerať úplne inak). Ani známky po nadstavovaní a z toho plynúcej nudy. Skrátka zázrak po všetkých stránkach, i keď je samozrejme vzrušujúcejšie, pobývať medzi strašidlami čo najdlhší čas.(26.7.2006)