Le Roi du maquillage

• USA Untameable Whiskers
všechny plakáty
Krátkometrážní
Francie, 1904, 3 min

Krátkometrážní film, ve kterém Georges Méliès nakreslí křídou na tabuli nějakou podobiznu a hned na to se do ní promění. Mezi proměny patří například starý muž s dlouhými vousy, muž s dlouhým knírem, klaun nebo čert. (zdeny99)

Tsunami_X

Melíes demonstruje své kresličské a karikaturistické schopnosti. Díky triku se vždy změní na postavu, kterou předtím nakreslil na tabuli. ()

Gimli

Krátký film, v němž Méliès vtipně ukazuje, jakých filmových kouzel je schopen. Na tabuli vždy křídou nakreslí nějakým způsobem upravenou svou podobiznu a pak se v ni v jednom záběru promění. Nejvíc mě pobavil pán s monoklem. ()

Jara.Cimrman.jr

Mé výtvarné nadání je v podstatě nulové, takže proměnit se v to, co bych nakreslil, by patrně nedokázal ani kouzelník Méliès. Jeho karikatury jsou však skvělé a jeho proměna v nakreslené postavy evidentně využívá všech trikových principů, které do roku 1904 při svých filmařských pokusech vymyslel. ()

Snorlax

Vtipný nápad, při jehož realizaci Méliès ukázal, že uměl i kreslit, je doprovázen mnoha perfektně provedenými triky. ()

Webb

Georges Méliès vždy nakreslí na tabuli křídou konkrétní podobiznu, aby se do ní mohl vzápětí proměnit. Skvělé s pointou na konci, kdy ho vidíme jako čerta.... ()

Fingon

Fascinující je, jak jsou přechody mezi jednotlivými namaskováními plynulé... snad jen v jediném případě je poznat, že se během transformace trochu pohnul... ()

codeas

Doprovázející hudba přímo odpovída aktuální postavě. Vidíme pásmo několika prolínaček, které v dnešní době řeší vše.. ()

corpsy

Tento snímok mi potvrdil, že Méliès, poprípade jeho maskéri, mali šancu stvoriť naozaj strašidelný horor. Pár krát sa o to pokúšal, ale šlo skôr len o skeče s komickým nádychom. Dať mu prachy, voľnosť a chuť natočiť aspoň stredometrážny, regulárny strašidelný film, zrejme by som na to skočil všetkými dvadsiatimi. ()

pytlik...

Film by byl daleko zajímavější, kdyby Meliés uměl kreslit jen jediný dvě věci co umím já, želvu na zádech a pavouka i s pavučinou. ()

blueskin

V porovnání s jinými Mélièsovými dílky tvoří tenhle kraťas spíše průměr, ačkoli jeho historická hodnota je samozřejmě neoddiskutovatelná. ()

BlackMount

Georges Méliès mění podobu, ale není to tak zábavné jako jiná jeho dílka a ani po technické stránce film moc nevyniká. ()