Cesta na Měsíc

Trip to the Moon, A

Krátkometrážní / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

Francie, 1902, 16 min

Předloha:

H.G. Wells (kniha), Jules Verne (kniha)

Jérôme Savary

Za historický význam a za nadšení, se kterým to bylo natočené.(28.9.2012)

Najprv som si myslel , že to ledva vytiahne na 3 * .. S pribúdajúcimi minútkami sa mi začal na tvári objavovať jemný úsmev a obdivoval som tých nadšencov a prvolezcov vo sfére filmu, ktorí nás doviedli ku Lucasovi, Lynchovi, Spielbergovi a iným .... (technická poznámka na okraj : filmové triky z roku 1902 mi pripadali precíznejšie ako tie z produkcie STV z rokov 1980-1990)(7.3.2006)

Tohle není film, to je cesta v čase do doby počátku kinematografie - kouzelně naivní, výtvarně působivé, snové dílko. Každý fanda filmu a sci-fi zvláště to musí vidět. http://www.archive.org/details/Levoyagedanslalune(14.4.2006)

Stručné, vtipné, výstižné. A krásné.(25.7.2008)

Vidět restaurovanou kolorovanou verzi na velkém plátně, to byla doopravdy paráda. Nová hudba od jakési skupiny AIR mi v úvodní scéně připadala skoro nepatřičná, nicméně nutno uznat, že zbytku Cesty na Měsíc dodala pozoruhodně hravou atmosféru (ne že by to film potřeboval, pochopitelně).(18.9.2013)