Cesta na Měsíc

Trip to the Moon, A

Krátkometrážní / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

Francie, 1902, 16 min

Předloha:

H.G. Wells (kniha), Jules Verne (kniha)

Jérôme Savary
  • Superpero

Já tenhle filmový pravěk nedokážu hodnotit. Je to takové roztomilé, ale i ta čtvrthodinka na mě byla fakt moc(14.9.2014)

Dobrodružná sci-fi na ploše několika minut, fantazie plná dodnes úžasných nápadů a hlavně snímek, který naprosto vystihuje význam spojení "milníkový film". Druhá polovina s krásným měsíčním dobrodružstvím je nezapomenutelná.(23.3.2007)

Pssst! Nikomu to neříkejte, ale v pokoji na okně mám zasazený svůj vlastní deštník...(4.6.2008)

Tento snímok, parodovali Smashing Pumkins v klipe Tonight, tonight. Krásne pozerať na sny a túžby ľudstva pred 100 rokmi, keď sa myslelo, že na mesiac sa bude strieľať z obrovského dela a že na mesiaci sa dá dýchať. Riadne úsmevné sci-fi muselo otvárať fantázie vtedajším ľudóm dokorán.(24.8.2008)

Oldschoolová adventura. Horizontální scrolling obrazovky, logické hádanky (jak se dostat na Něsíc), interakce, výstřední lokace (kongres, měsíční kráter), hledání a používání předmětů (nelogické píchání deštníkem do měsíčňanů je v duchu nelogiky některých adventur). Cesta na měsíc zakládá konvence, vychází z ničeho, je to příběh vytvořený čistě pro zábavu, echo budoucnosti. Méliès se v době, kdy byla filmová tvorba chápána jako zachycení každodenního života, projevil vpravdě vizionářsky.(28.8.2007)