Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

ArNEtis

Doprovázela mě celým dětstvím a dělá to dodnes. I přes to že jsem všech 10dílů viděla nejméně 30x tak vím, že jakmile bude zase pár hodin čas, kouknu se po 31. Krásná Fantagiro její ještě krásnější Romualdo, mluvící kámen, čeští herci a místa a později i "zlý" ale neodolatelný Tarabas, lákadla kterým se snad nedá odolat. ()

blackrain

Vůbec nevím, jak se mi podařilo na ni zapomenout. Teď hodnotím spíše z nostalgie, protože ta u mě opět převládla. Pamatuju si Alessandru Martines převlečenou za chlapce, mluvící husu a mluvící kámen. Byl někdy v našich pohádkách mluvící kámen? Já myslím, že nebyl. Dobrá ukázka toho, že za dobro se musí bojovat a někdy mu i něco obětovat ()

esopesokeso

Kde sú tie staré sladké časy, ked som si chrúmal tyčinky drú s čokoladou a mlsal Fantaghiro...veľká nostalgia. Alessandra Martines (Fantaghiro) to síce točila vo veku, akým teraz ja oplývam, ale dnes je už stará 50 ročná rachtľa, teda škaredá.Fantaghiro sa točil mimochodom aj na zámku v Bojniciach. Fantaghiro, cz dabing.. + 5 dalších častí. ()

Narciska

Často jsou filmy spojeny jen s nějakou životní etapou a je pravda, že kdysi jsem tuhle pohádku zbožňovala. Odvážná princezna, která se touží naučit bojovat a dosáhnout slavného vítězství, možná vyznává vznešené ideály, ale je příliš pyšná, drzá, tvrdohlavá. Dnes to vypadá, že už se mě pohádka nedotýká a tak na ní můžu vidět nedostatky a estetické chyby, a nechat ji minulosti, kdy podněcovala moji bojovnost a dávala mi víru. Nyní cítím úlevu, protože jsem přišla na to, že je mnohem lepší žít život, který je krásnější než nejlepší film :) ()

Sunwheel

Pozeral som to prvýkrát v dospelosti so silnou dávkou nostalgie za 90. rokmi a detstvom, kedy som bol toho fanúšik. Preto hodnotenie nemusí pôsobiť objektívne. Začiatok pomerne temný a sľubujúci celkom zaujímavé fantasy sa postupujúcou dĺžkou mení na čoraz viac detskú rozprávku s typickým koncom. Má to humor, pre dieťa aj určité napätie a vhodne vybrané exteriéry a postavy so skvelým hereckým obsadením. Určite by som sa nebál s tým zabaviť dieťa. Ako by som sa na to pozeral keby som to nikdy predtým nevidel si netrúfam tipovať. ()

• Natáčalo sa aj v slovenských Bojniciach. (KazzaK)
  • Herečka Lenka Kubálková si v prvním díle zahrála roli malé princezny Caroliny (sestra Fantaghirò) a v dalším díle hrála pomocnici černé čarodějce (Brigitte Nielsen). (vilusinska)
  • V roku 2019 našiel zamestnanec filmovej krajčovne neďaleko Ríma behom práce kostýmy z filmov o princeznej Fantaghiró. Bolo mu povedané, že sa chystajú vyhodiť. Ako veľký fanúšik filmu okamžite zburcoval ostatných na facebookovej stránke, a tak je dnes vytvorená zbierka na odkúpenie a následnú záchranu kostýmov. (matthew.17)