Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

Anula666

Srdcová záležitosť z obdobia detstva, teraz to pozerám po rokoch a musím uznať že spracovanie (hlavne efekty) bolo oproti inej produkcii z tej doby veľmi amatérske. Rozdiel je samozrejme aj v tom že veľa vecí ako dospelý človek v rozprávke vnímam inak, ale dávam vysoké hodnotenie za obdobie kedy rozprávka vznikla a akú vášeň rozpútala vo svojej dobe. Herecké výkony sú tam absolútne kontrastné striedajú sa skvelé (Stuart Kim Rossi)  a veľmi zlé (Alessandra Martines - v prvom diele to fakt bolo občas zlé ale v ďalších dieloch sa zlepšovala), kostýmy tiež rovnako nesúrodé, nakoľko väčšina skvelá len samotnej hlavnej postave Fantaghiro akoby sa kostymérka chcela pomstiť. Čo vo filme ale funguje aj po rokoch je výborná hudba a krásne scény, z dostupných hradov a prírody vyťažili maximum. Vo finále sú ale moje pocity z pozretia po rokoch viac pozitívne aj keď som tam tie chyby dosť vnímala, dej a už uvedená hudba a scény to zachránili. A len na záver také pousmiatie ......je to rozprávka ale vnady krásnej Markety Hrubešovej zvádzajúcej Pavla Zedníčka teda zrovna pre deti nie sú najvhodnejšie :) ()

salahadin

Fantaghiró může mít a možná má plno chyb a vad na kráse, ale také zvláštní, nedefinovatelné kouzlo, které se mi líbí...možná se tomu kouzlu říká = dětské vzpomínky. Alessandra Martines sice občas vypadá jako zženštělý kluk, no možná to jí přidává na zajímavosti. Čarokrásná hudba z pera Amedea Minghiho vystřeluje tuhle sérii vždy o stupínek výš nad "objektivně" subjektivní hodnocení. Zbožňoval jsem moudrou bílou čarodějku s propadlými tvářemi a zvláštními načechranými hadry. Když připočtu hrad PERNŠTEJN, není co řešit. Jo a ještě musím vypíchnout Zedníčkovu miniroli vína věčně lačnícího vojína, jehož chuť na jiskřivý mok přebije chuť jiná, pro jakkoli velkého chlapského alkoholika silnější :-) Princezna Fantaghiro je velepříjemná fantasy pohádka, která se může honosit třemi "P": Překrásnou hudbou, Překrásnou princeznou (Alessandra Martines) a Příběhem populární italské pohádky. ()

Faidra

Tento způsob natáčení pohádek, kde je dětskost nahrazena dětinskostí, vtip kvílivými hlásky mluvících předmětů a decentní zamilovanost telenovelními dialogy, zdá se mi poněkud nešťastným. Navíc se moje rozumové já vzpěčuje uvěřit tomu, že by si křehkou Alessandru spletl s chlapem kdokoli bez nároku na bílou hůl a vlčáka. Nicméně můj smysl pro spravedlnost se cítí povinen dodat, že Fantaghiró to s ničím z toho, co jí vytýkám, ještě nepřehání tolik jako její pohádkové nástupkyně, je natočena v malebných českých exteriérech a herecky to nenápadně podepírají takové pilíře jako Mario Adorf a Jean-Pierre Cassel, takže výsledkem je bez následků přežitý průměr. ()

Santino7

Fantaghiro, tak krásne nenáročná rozprávka. Primitívny scenár plný vecí, nad ktorými sa väčšine ľuďom rozum zastavuje... Je to tak, táto rozprávka z talianskej produkcie (s množstvom českých hercov vo vedľajších rolách) je naozaj fantasy. V pravom slova zmysle. Samozrejme ak tým daný žáner neurazím :-) Možno to nepatrí k skvostom žánru po umeleckej stránke, má to však sebe vlastnú charizmu, to sa nedá uprieť. Takú, ktorá vás buď pohltí alebo budete z toho absolútne znechutení. Ja som patril asi skôr k tej prvej skupine a dobrodružstvá princeznej Fantaghiro a všetkých naokolo som si proste obľúbil. A rád sa k nim ešte v budúcnosti niekedy vrátim, ak to bude možné. Príjemná rozprávka na pohodové dni určené na relax. Dni, keď sa nechcete nadmerne zaťažovať. 4/5 ()

Eruwen

Na téhle pohádce jsem vyrůstala. Nejlepší byl pochopitelně první díl, ale ani ty další díly nejsou špatné (pro holky tam byl hlavně charismatický Tarabas), nicméně poslední díl byl vážně zbytečný. Sice se to stejně jmenovalo a hrála to stejná herečka, ale už to bylo něco jiného.. Ale, abych se vrátila k tomuto dílu, je to krásná pohádka se spoustou krásných scén a záběrů a zrátka se na to můžu hrdě dívat i teď. ()

• Herečka Lenka Kubálková si v prvním díle zahrála roli malé princezny Caroliny (sestra Fantaghirò) a v dalším díle hrála pomocnici černé čarodějce (Brigitte Nielsen). (vilusinska)
  • Pohádka se natáčela mimo jiné i na mnoha zámcích a hradech v České republice, konkrétně také na hradě Bouzov na Olomoucku. Dále se štáb během filmování podíval také do Itálie. (Lynette)
  • Natáčalo sa aj v slovenských Bojniciach. (KazzaK)