Mrtvý muž

Dead Man

Mŕtvy muž

Western / Drama / Fantasy

USA / Německo / Japonsko, 1995, 121 min

Melancholie s překvapivě neuspokojivým finálním dojmem. Bezchybný kytarový riff lehce nadužívaný, pomalost vyprávění v závěru nesmyslně přestřelená. Jarmusch měl dokonalý nápad, ale dotáhnout ho na poslední chvíli nedokázal.(1.1.2006)

• viperblade

Tenhle film jsem měl na HDD už třetím rokem a pořád jsem se k němu nemohl dostat, vždy jsem měl něco, co jsem si pustil raději. A ani nevím proč. Neslyšel jsem totiž o tomto filmu nic, natož nějaké negativa. Takže po téměř třech letech, kdy jsem si konečně tento film pustil, jsem jen zíral, co se to vlastně děje a o čem že tenhle film je. Tenhle snímek je pomalý, ale to tak, že ukrutně. Mám rád poetické filmy (koneckonců Jarmuschův film Broken Flowers se mi dost líbil) ale tohle mě prostě nevtáhlo do děje. No a pak to jde vše z kopce, když u filmu, kde není akce, či nějaký ucelený příběh, vám je jedno, co ty postavy, které prakticky neslezou z plátna, zažívají a o čem si povídají. Tenhle film mě minul velkým obloukem a dávám ještě hodně mírné hodnocení 40 %, za začátek, který vypadal ještě nadějně a za Johnnyho Deppa, který se tak nějak snažil tento film zachránit.(8.7.2014)

Prostě parádní film.(29.12.2004)

Film, ve kterém se skoro nic neděje. Western o jednom nudném úředníkovi, který přijel zemřít na Divoký západ. Báseň, která dělá čest velikému Williamu Blakeovi. Černobílý obraz, který na skolnku dvacátého století působí nepatřičně. Hudba krásně melancholického Neila Younga. Jarmush svěží jako vítr na severoamerických planinách. Johnny Depp, jak jste ho ještě neviděli. Nikdo. A spoustu dalších veselých zabijáků. Nepopsatelný zážitek. Jděte a užijte si ho! 100% P.S.: Znáte text písně End of the night od Doors?(22.10.2006)

Dobrý psychologický westen s bombastickými humornými hláškami, poetickými situacemi, krásnou Youngovou hudbou, a celou tou Jarmuschovskou podivností, která mě vždycky fascinovala.(28.10.2011)