Ghost Dog - Cesta samuraje

• Francie

Ghost Dog: The Way of the Samurai

• Francie

Ghost Dog: la voie du samourai

• Německo

Ghost Dog - Der Weg des Samurai

Ghost Dog - Cesta samuraja

Ghost Dog: Nemilosrdný zabijak

Akční / Krimi / Drama

Francie / Německo / Japonsko / USA, 1999, 116 min

• choze

Vláčná atmosférická zabijácká storka s perfektním Forestem Whitakerem.(20.6.2011)

Majestátný Whitaker ladně proplouvá příběhem a povyšuje zabíjení na krutou poezii. Jarmusch mou oblíbenou samurajskou tématiku a gangsterský film mistrně spojil a oděl do neobvyklého kabátu. No řekněte mi, který mafiánský boss poslouchá Public Enemy?(9.9.2008)

Rozhodně zajímavě podaný snímek, co jako špína zaleze hluboko pod nehty a nechce ven ani plochým šroubovákem. Film mě obsadil jako vojenská jednotka nepřátelskou základnu a za žádnou cenu se nechce stáhnout. Nejhorší je, že sám nevím, čím to. Skvělým Whitakerem?? Podmanivým RZAem?? Samurajským kodexem, ze kterého je pravidelně citování?? Dabingem?? Možná směsicí všeho. A za důležité považuju i to, že nemám potřebu se na film podívat znovu, protože mě naplnil něčím těžko popsatelným ... nehmatatelným... možná třeba za tři čtyři roky se k němu dostanu opět, ale teď mám pocit plnosti a komplexnosti. Moc pěkný, nestandartní... 90%(7.6.2013)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $9,380,473(13.12.2006)

Kdo by si byl pomyslel, že nezávislý film dovede být tak akční a veselý a přitom i k zamyšlení. Film je zároveň reklama na Foresta Whitakera, kterého jsem díky Ghost Dog objevil. Do té doby jsem myslel, že je to jen "kamarád" Dian Fosseyové.(10.5.2011)

• - Ve vzpomínkové scéně, kdy Louie zachrání Ghost Dogovi život před bandičkou lumpů, si mladého hrdinu zahrál mladší bratr Foresta Whitakera, Damon Whitaker. (adamo_znk)

• - Ghost Dog čte ve filmu dvě knihy. První je Hagakure - Moudrost samuraje z kraje Saga, druhá pak Rašómon a jiné povídky. (Witta)

• - RZA v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)