Ghost Dog - Cesta samuraje

• Francie

Ghost Dog: la voie du samourai

• Francie

Ghost Dog: The Way of the Samurai

• Německo

Ghost Dog - Der Weg des Samurai

Ghost Dog - Cesta samuraja

Ghost Dog: Nemilosrdný zabijak

Akční / Krimi / Drama

Francie / Německo / Japonsko / USA, 1999, 116 min

Foresta Whitakera jsem si z žádného filmu nezapamatoval. Ale to po "Ghost Dogu" neplatí. Zajímavý nápad. Decentní režie. Drsný rap. Černý humor. Úžasné zpracování... Nevíte, kde bych mohl sehnat knihu Hagakure?(27.1.2003)

CESTU SAMURAJE LEMUJE SMRT. KAŽDÝ DEN, BEZ USTÁNÍ, SE POVAŽUJ ZA MRTVÉHO. V TOM TKVÍ PODSTATA CESTY SAMURAJE..… Film protkaný samurajskou filosofií, je pro mne zvláštní dílko. Musíte mít náladu přistoupit na režisérův styl vyprávění. Pokud budete naladěni na stejnou notu, určitě budete velice spokojeni. Jestli však čekáte akci, budete zklamáni (myslím však, že kvůli akci se na tento film nikdo dívat nemíní). Až poetický příběh, perfektní filmařina a skvělý F. Whitaker. To vše vás donutí přemýšlet. Třeba o tom, jestli je nezávislý film pro vás to pravé. Já nevím….(21.3.2008)

Jak trefně řekl můj tatínek, jediný film, kde si zamiluju i hip hop.(26.3.2008)

Jarmusch očividně miluje Melvillova Samuraje. Holt má vkus chlapec.(7.8.2007)

Stínový zabiják ve službách mafie poprvé v životě objevuje bizarní přátele, krade auta, vyměňuje značky, střílí po lidech a dělá to s tak ledovým klidem, že by mu mohl závidět i Jason Bourne. Aneb jak se herec narodil pro roli.(16.2.2003)