Ghost Dog - Cesta samuraje

• Francie

Ghost Dog: The Way of the Samurai

• Francie

Ghost Dog: la voie du samourai

• Německo

Ghost Dog - Der Weg des Samurai

Ghost Dog - Cesta samuraja

Ghost Dog: Nemilosrdný zabijak

Akční / Krimi / Drama

Francie / Německo / Japonsko / USA, 1999, 116 min

Zvláštní samurajské podobenství z velmi nejaponského prostředí. Příběh, lépe řečeno obraz jednoho muže, který představuje spíše legendu než běžný obrázek zabijáka dnešních dnů. To však snímku nebrání, aby v sobě nesl zvláštní poezii a mystiku.(20.9.2004)

Připište prosím k těm žánrům i komedii!! Na poprvé mi to přišlo jako solidní akčňák ala Leon, ale na podruhé jsem se mohl potrhat smíchy, hlavně díky těm vyšperkovaným dialogům, zejména když se hádají o původu jména Ghost dog. Díky tomuto mému novému objevu se dostal tento snímek do první ligy mých oblíbených filmů. Shrňme si to: výborný Whitaker(dle mě největší černošský talent), brilantní akce, skvěle ladící soundtrack (hip hop jsem nikdy moc nemusel, ale tady to sedlo jak p**** na hrnec) a k tomu všemu dokonalé dialogy. Jarmusch zde potvrdil, že umí točit filmy i pro masového diváka a přesto si zachová svůj punc nezávislosti, a to dovede jenom opravdový génius.(29.5.2006)

70% Z GHOST DOG mám takový nijaký pocit. Svým filosofickým rozměrem mi to připomělo pozdější Jarmuschuv film LIMITS OF CONTROL, zároveň mi ale úplně nesedl ten žánrový a náladový mix, samurajská estetika, New Yorská mafie, francouzsky mluvící zmrzlinář (mj. Isaach De Bankolé). Líbilo se mi ale uskutečnění nerealistických nápadů z animovaných pohádek ve skutečném světě (výstřel s krz vodovodní odpad). Měl bych to radši trochu prostější.(12.11.2010)

CESTU SAMURAJE LEMUJE SMRT. KAŽDÝ DEN, BEZ USTÁNÍ, SE POVAŽUJ ZA MRTVÉHO. V TOM TKVÍ PODSTATA CESTY SAMURAJE..… Film protkaný samurajskou filosofií, je pro mne zvláštní dílko. Musíte mít náladu přistoupit na režisérův styl vyprávění. Pokud budete naladěni na stejnou notu, určitě budete velice spokojeni. Jestli však čekáte akci, budete zklamáni (myslím však, že kvůli akci se na tento film nikdo dívat nemíní). Až poetický příběh, perfektní filmařina a skvělý F. Whitaker. To vše vás donutí přemýšlet. Třeba o tom, jestli je nezávislý film pro vás to pravé. Já nevím….(21.3.2008)

„Tak ja som šovinistické prasa, ale že TY si práve odbachol ženskú, to je nič?“ – „Ženské chcú rovnoprávnosť. Tak som ju zrovnoprávnil.“ Pôvodne som chcel napísať, že Jima Jarmuscha vlastne ani nemám príliš v láske. Potom som si ale spomenul na mŕtveho muža Johnnyho Deppa a na polámané kvetiny Billa Murraya... a zrazu zapadol na svoje miesto i tento zvláštny samuraj, v poradí tretí film, ktorý som od Jarmuscha videl. Neviem, kde ten nezávislý bard chodí na tú skvelú snovú atmosféru a čo musí všetko urobiť preto, aby hollywoodskych hercov prinútil k takým krásne bizarným výkonom. Ale žeriem mu to čím ďalej, tým viac.(2.6.2007)

• - Hudbu k filmu složil RZA, který si ve filmu i zahrál (muž v maskáčích, který se s Ghost Dogem pozdraví na ulici). (Witta)

• - Obchod se zvířátky se jmenuje “Birdland“. Stejně se jmenoval klub pojmenovaný po slavném saxofonistovi Charlie Parkerovi, kterého hrál Forest Whitaker v Eastwoodově filmu Bird (1988). (džanik)

• - Ghost Dog se představuje jako "Bob Solo". Jde o složeninu jmen dvou postav Harrisona Forda, Boba Falfy (Americké graffiti) a Han Sola (Star Wars). (džanik)