Ghost Dog - Cesta samuraje

• Francie

Ghost Dog: la voie du samourai

• Francie

Ghost Dog: The Way of the Samurai

• Německo

Ghost Dog - Der Weg des Samurai

Ghost Dog - Cesta samuraja

Ghost Dog: Nemilosrdný zabijak

Akční / Krimi / Drama

Francie / Německo / Japonsko / USA, 1999, 116 min

Velmi cool film (ta kamera!), který dokazuje, že Jarmusch by dokázal pobavit i širší okruh diváků, kdyby chtěl. Pro mě je to jednoznačně "nejzábavnější Jarmusch".(2.11.2002)

Když na nějaký film slyším chválu ze všech stran, povětšinou si k němu vytvořím hromadu předsudků. U Ghost Doga platilo to samé, jenže pak zazněly první beaty, první sřelba z tlumiče a první verše z kodexu cti a já zjistil, že doplňovat si filmové vzdělání se někdy vyplatí.(30.9.2007)

Jeden z přístupů k tvorbě amerického nezávislého režiséra Jima Jarmusche představuje kulturní globalizace. V jeho filmech se na historickými významy zatěžkaných prostředích (Divoký západ, světové metropole) mísí a protkávají etnika i kultury. Skrze postavu černošského zabijáka, který žije v americkém velkoměstě, následuje kodex samurajů, kamarádí se s Francouzem a pracuje pro italskou mafii, film s nadsázkou demytizuje klasické americké gangsterky a nenásilně oslavuje vnější kulturní a etnické vlivy.(7.6.2009)

Naprosto skvělý film se skvělou hudbou, Jarmuschovským humorem a velice cool Forestem Whitakerem. Do té doby, než jsem Ghost Doga viděl jsem nevěděl, že mafiáni koukaj na starý animáky.(1.12.2004)

CESTU SAMURAJE LEMUJE SMRT. KAŽDÝ DEN, BEZ USTÁNÍ, SE POVAŽUJ ZA MRTVÉHO. V TOM TKVÍ PODSTATA CESTY SAMURAJE..… Film protkaný samurajskou filosofií, je pro mne zvláštní dílko. Musíte mít náladu přistoupit na režisérův styl vyprávění. Pokud budete naladěni na stejnou notu, určitě budete velice spokojeni. Jestli však čekáte akci, budete zklamáni (myslím však, že kvůli akci se na tento film nikdo dívat nemíní). Až poetický příběh, perfektní filmařina a skvělý F. Whitaker. To vše vás donutí přemýšlet. Třeba o tom, jestli je nezávislý film pro vás to pravé. Já nevím….(21.3.2008)