Ghost Dog - Cesta samuraje

• Francie

Ghost Dog: la voie du samourai

• Francie

Ghost Dog: The Way of the Samurai

• Německo

Ghost Dog - Der Weg des Samurai

Ghost Dog - Cesta samuraja

Ghost Dog: Nemilosrdný zabijak

Akční / Krimi / Drama

Francie / Německo / Japonsko / USA, 1999, 116 min

Vcelku zajímavý film, který mě seznámil se životem samuraje až...do konce. Hudba do filmu opravdu dokonale zapadala a herci na to že nejsou příliš mediálně známí zde předvedli výborné výkony. Kamera byla nádherná například při pohledu kdy Ghost Dog otevírá klec s holuby. Film se táhne necelé dvě hodinky celkem svižným tempem.(24.6.2006)

Netradičně pojatý snímek z prostředí New Yorku, kde hraje černoch s pseudonymem Ghost Dog, pomyslného samuraje, který má za nejlepšího přítele francouzského prodavače zmrzliny, kterému vůbec nerozumí. Film, při kterém je vykládám kodex Samuraje, hraje hudba vystřižená jako z anime Samurai Champloo, . . . opravdu dobrý příběh a herci. Nikdy bych nevěřil, že Ghost Dog bude taková bomba s tak dobrým zpracováním. 85 %(4.11.2009)

Jarmusch umí!!!! Je to geniální, je to pošahané, je to hluboké, a co je hlavní - NENÍ to tragédie. Prostě to nešlo jinak, válečník má svou čest. I když to asi nikdy úplně nepochopím. A mimochodem - Stupid Fucking White Men!!!!!(16.2.2003)

Zvláštní samurajské podobenství z velmi nejaponského prostředí. Příběh, lépe řečeno obraz jednoho muže, který představuje spíše legendu než běžný obrázek zabijáka dnešních dnů. To však snímku nebrání, aby v sobě nesl zvláštní poezii a mystiku.(20.9.2004)

Foresta Whitakera jsem si z žádného filmu nezapamatoval. Ale to po "Ghost Dogu" neplatí. Zajímavý nápad. Decentní režie. Drsný rap. Černý humor. Úžasné zpracování... Nevíte, kde bych mohl sehnat knihu Hagakure?(27.1.2003)