Pokrevní mstitel

• USA Arsenal (více)

Příběh bratrů Lindelových, Mikeyho (Johnathon Schaech) a JP (Adrian Grenier), z amerického jihu. Od dětství věděli, že se mohou spolehnout jen jeden na druhého. Jejich životní cesty se ale liší. V dospělosti je JP úspěšným majitelem stavební firmy, zatímco z Mikeyho se stal malý gangster a žije ve světě zločinu. Když je Mikey unesen bezohledným mafiánem Eddiem Kingem (Nicolas Cage), který za něj požaduje výkupné 350 tisíc dolarů, JP se obrátí na starého kámoše, detektiva Sala (John Cusack). Aby zachránil svého bratra, musí JP riskovat všechno a začít svou pomstu proti neúprosné armádě gangsterů. (TV JOJ)

Wacoslav1

Hmm Cage a Cusack v režii Stevena céčkaře Millera. Pro koho z nich je to větší úpadek? Těžko říct v roce 2013 se ještě objevili ve výborném Frozen Ground, ale to už je asi minulost. Na druhou stranu srajdám co dělá Steven Sumo Seagal se to pořád neblíží, tak tomu tu jednu milostivou hvězdici nakonec jebnu.20% ()

dezert

Pravděpodobně ten nejhorší režisér v současném Hollywoodu to znovu dal dohromady se svým dvorním nekompetentním kameramanem a společně se dopustili další sodomie na filmové historii. Oba se celý film předhání, kdo z nich je neschopnější, a většinu času je to vyrovnaný souboj. Nakonec o chlup vyhrává režisér Miller, protože přece jen, on má celou tuhle šaškárnu na starosti. Speciální zmínku si zaslouží scenárista, který také velmi výrazně promlouvá do tohoto závodu v idiocii. Nakonec ale končí až třetí, což dává do kontextu všechno ostatní, protože jeho scénář nedává ani trochu smyslu. Ta jedna hvězda je za Nicolase Cage, který se svou parukou z vietnamské večerky a knírem, co vypadá jak přejetá stonožka, vytváří jedinou zábavu v celém snímku. Že jeho výkon vůbec neladí s celým zbytkem filmu? Nevadí. Dostal jsem svoji jednu over-the-top scénu a to na jednu hvězdu stačí. Jsem jednoduchej člověk, vidím Nica Cage, dávám hvězdu. ()

Gilmour93

Velmi chudý příbuzný Hell or High Water (možná i proto, že A.Grenier vypadá jako brácha Chrise Pinea), který se ztrácí ve zpomalených cákancích krve, třesoucí se kameře a autorské nekompetenci. Stojan na paruku Cage ze všeho nejvíc připomíná vysloužilého pornoherce z Karl-Marx-Stadtu, který kvůli bolavým zádům už není schopen autofelace. Jeho dealer z Long Beach by ho měl začít trochu šetřit.. ()

sedm.1

Co tu všichni blbnou s tak nízkým hodnocením? Jasně, je to vážně laciný a blbý béčko, bez jakýchkoliv ambicí, krom toho tedy pobavit a nenudit, a to si myslím, že Steven C. Miller splnil na výbornou. Když totiž skutečně beru, v jaké produkci to celé vznikalo, tak to je pecka, tomu filmu totiž vážně nic nechybí. Zápletka je sice jednoduchá a přímočará, zároveň ale disponuje i skvělým tempem, momenty napětí, nepředvídatelným vývojem a je i slušně vygradovaná, a to rovnou do zatraceně krvavého finále, což je pak kapitola sama o sobě, kdy režisér dokázal v plné parádě prodat své schopnosti z hororových začátků své kariéry a například místní prostřelení hlavy brokovnicí mě naprosto dostalo do extáze, absolutní WOW scéna, kterou jsem si musel dát ještě několikrát za sebou, ale ono jde celkově o poměrně nekompromisní snímek, s celou řadou podobně zpomalených, krvavých efektů, což mě osobně hodně bavilo. Oslovila mě ale i stylová atmosféra snímku, nicméně hlavním pozitivem této podívané je brutální casting a já nemohu začít nikým jiným, než totálním ztroskotancem, Nicolasem Cagem, který tu sice hraje vedlejší roli, ale jistě se jedná o jednu z těch jeho nejnezapomenutelnějších, protože co tu ten člověk předvádí, to je skutečně herecká apokalypsa, já šel z každého jeho výstupu totálně do kolen, prostě Nicolas musí jet ve fakt hustým matroši a když si navíc ještě vzpomenu, jak ho tu dovyzdobili maskéři, pro mě v tu chvíli naprosto kultovní role a jen utvrzení v tom, že Cage je definitivně v prdeli! Ovšem i zbytek obsazení mu slušně konkuroval, Grenier je upřímně fakt sympaťák, překvapivě nehorázně nabušený Schaech je také vážně borec, no a Cusack šňupe s Cagem, takže to je taky jedna velká sranda. Takže opakuji, nevím, co tu všichni proti této zábavné jízdě mají, má koule, je drsná, krvavá, funkční, v rámci možností není co řešit, za mě fajnový kousek! ()

mzss1 odpad!

|0%| Začínám pomalu rezignovat. Kam ty béčka v dnešní době spějí? Steven C. Miller se začíná pěkně vybarvovat. Za chvíli bude ještě o kousek horší jak Keoni Waxman. Extraction byla slabota, ale ty 2* jsem tomu dal za pár relativně obstojných akčních scén. Marauders byla těžká a chaotická nuda, takže odpad. No a tenhle ARSENAL? Podobné. Prvních 10 minut mě ale vcelku zaujalo, pak se to potopilo do strašně natahované nudy a mizerně podaných hereckých výkonů. Nicolas Cage, kterého jsem poslední dobou bránil, se rovněž začíná kazit. Jeho role šílence beru. Třeba ve filmu Špatnej polda – tam si svou roli doslova užil. Zde byl trapnej a doslova k smíchu. O akci se zde nedá ani mluvit. Pár trapných mučení, nějaké ty bitky, které se snažili být drsné, a párkrát se střílelo. Tohle prostě nejde zaujmout. Nějaká zápletka, napětí? To zde nebylo. Furt se tu řešil ten pojebanej koks. K tomu tu bylo pár retardovaných zpomalovaček kdy se lámali zuby, krev stříkala – no to už bylo na mě moc. xD Další chystaný počin tohoto „skvělého“ rejži nesoucí název FIRST KILL vynechám! A to myslím smrtelně vážně. To si ho radši těch cca 90 minut budu honit a dívat se na porno. Nové chystané Seagalovky budu také redukovat, zejména ty s Waxmanem. Ještě tak se těším na béčka s Lundgrenem, ale už si vážně nebudu sjíždět úplně všechny videofilmy. Ztráta času, nesmrtelný fakt nejsem. ()

• Film se natáčel v Biloxi v Mississipi v USA. (rafix)