Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2002, 96 min

Původně jsem tomu chtěl dát 3*, protože jsem si říkal, že se ve filmu vlastně nic moc nedělo a ani to nemělo to žádnou zápletku. Jenže ono to bylo tak milé a vtipné! A přestože je to zdánlivě "obyčejný" film, tak jsem snad přesto nic podobného neviděl. Více civilní a upřímná komedie se vidí málokdy.(3.1.2014)

75 % - Svěží romantická záležitost s poměrně neokoukanými tvářemi, která mě bavila od začátku do konce. A kdyby vás něco bolelo, stříkněte si na to okenu :-)(14.6.2008)

Jak se z ošklivého káčátka stala nevěsta. Hezká řecká pohádka se sympatickým hereckým obsazením. A věděli jste, že všechna slova pocházejí z řečtiny?(15.4.2003)

Rodina nám dokáže zpříjemnit, ale někdy taky pěkně ztrpčit život. Zvlášť,když je vaše rodina velká a máte ji pořád okolo sebe. A to jsem si myslela, že moje rodina je nenormální. Alespoň, že někde ve světě je rodina, která je úplně stejná. Vůbec nevadí, že jde jenom o film. Okenu používám maximálně na okna. Jako lék jsem ji ještě nepoužila. Babička prchající před Turky. Tatínek úžasně dokazující, že všechny slova pocházejí z Řečtiny. Neokoukané tváře byly trefou do černého. Nia Vardalos byla skvělá. Příjemný a velmi milý film.(6.2.2009)

Po dlouhe dobe romanticka komedie, ktera se mi libila. Ma to spad, herci jsou zajimavi a neokoukani a cely je to proste jedna velka prca ;)(28.12.2004)

• - Když mají Toula (Nia Vardalos) a Ian (John Corbett) svatbu v pravoslavném kostele, hraje jim tam hudba, jedná se o nesmysl, protože hudební nástroje v pravoslavných kostelech nejsou povoleny. (hansel97)

• - Nia Vardalos obcházela s námětem producenty již koncem devadesátých let. Tehdy byla odmítána s tím, že má scénář přepsat na svatbu hispánskou či italskou. (Olík)

• - Když Toula (Nia Vardalos) vidí Iana (John Corbett) v cestovní kanceláři, je v okně velmi viditelný odraz někoho stojícího v kanceláři, přestože by v ní Toula měla být podle předchozích záběrů sama.
    (hansel97)