Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2002, 96 min

Nízkorozpočtový trhák, tak by se dalo charakterizovat toto veliké mini dílo. 4* dávám jenom proto, že neznám jak to v životě chodí (tím myslím že jsem se jěště neženil :)). Jednotná a jasná příběhová linie ztvárňuje seznámení s nadále se příznivě rozvíjejícím vztahem mezi 30ti letou dcerou jedné řecké komunity žijící v USA a mezi typicky americkým mužem (ze suché rodiny)... Na první pohled normální situace, kterých se tam děje mnoho a mnoho, ale problém je zcela někde jinde. Rodina ženy (řecká strana) skýtá bezmála 50 rodinných příslušníků, kděšto u protějšku je to naopak (dělno 10). Podle toho také vypadá i svatba :), no prostě řečeno je tu nevěřitelná spousta příležitostí k zaujmutí diváka vtipem!!! Stačí jenom to že vezmu v potaz to, že ženich neumí řecky (narzdíl od ostatní drtivé většiny lidí v jeho okolí), a nevěsta má spoustu bratrů a bratranců :) (třeba když bratři ženicha učí základům řečtiny... děkuju se řekne - normo-da, aha díky. Jedna z řekyň mu cosi podá a on odvětí "normo-da" v tu chvíli se objeví titulek:"pěkný kozy" ). Film rozhodně kvůli své "nízkorospočtovosti" není špatný!, jak by si někdo mohl myslet. Přeji příjemnou zábavu :).(26.12.2004)

Vítejte do světa Řeckých zajímavostí, kde se blíže seznámíte s Řeckou kuchyní, obyčeji a historií. Toula je snědá, vousatá, prostě jiná. Už má prošlou záruční lhůtu, ale musí být pyšná, že je Řekyně. Janův život byl nuda, než poznal ji a její rodinu...... . Po skončení člověk může jen závidět, jaký jsou to ti Řeci veselí a družný národ. I když u nás na Moravě.....(18.11.2006)

Příjemná romantická komedie, která se příliš nedrží obvyklých schémat, ale toho humoru by mohlo být i víc.(2.10.2003)

Příjemné překvapení. Čekal jsem že to bude víc tlačit na pilu a řecká rodina bude zatlačena až někam na hranice parodie a karikatury. Kupodivu se nestalo, takže výsledkem je milá a úsměvná a uvěřitelná romantika, která se dokonce obejde bez obvyklých podzápletek ze základní výbavy žánru. Sympatická dvojice, zábavně ujetá rodina, civilní pojetí, sem tam skvělý vtípek nebo scéna. Nikde nic moc přehnaného nebo přepísknutého (možná scéna s bábovkou byla trošku hloupá), nikde nic co by hrozilo nevkusem a Nia Vardalos neměla chybu. "Jsem vaše osobní socha."(24.6.2012)

Tuto komediu som videl naposledy v roku 2002, este v case premiery v kine a tak som uz na nu takmer zabudol az do chvile, kym ju nedali v autobuse pri mojej dlhej ceste do Nemecka. Opät som sa nasmial na prisnom otcovi greckej rodiny, ktory si myslel, ze vsetky slova pochadzaju z greckych slov, dokonca aj to japonske slovo kimono, len mi tak behala myslienka, ze ked je taky velky narodniar, preco teda nezostal zit v Grecku a nastahoval sa do Kanady? Ale to je nepodstatne, pretoze taka grecka temperamentna rodina, ktora sa snazila vziat medzi seba tu americku rodinu priniesla pred svadbou mnoho humornych a zabavnych scen, ktore stoja za to si tento film pozriet. _________ Nia Vardalos - (Toula Portokalos) +++ John Corbett - (Ian Miller) +++ Michael Constantine - (Gus Portokalos) +++ Lainie Kazan - (Maria Portokalos) +++ Louis Mandylor - (Nick Portokalos) +++ Fiona Reid - (Harriet Miller) +++ Bruce Gray - (Rodney Miller) +++ Produkcia: Tom Hanks, Rita Wilson +++(25.4.2011)