Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2002, 96 min

Kouzelný romantický film o šílené řecké rodince , až jsem jim záviděla , že takovou rodinu nemám. Možná byl tak milý a vtipný proto , že byl ze života. Takhle si představuju dobrý romantický film.(27.12.2004)

V tom snad nebyla žádná zápletka.. nebo nějaký twist. A vadilo to vlastně, nebo..? :) Taková civilní tuctovka to je, taková, která potěší..(29.12.2011)

Jedna z tých (naj)lepších romantických komédií. Nemám ich veľmi rád a je len málo, ktoré sa mi fakt páčia (Nothing Hill, Eternal Sunshine ...). Táto je príjemná, spestrená svižným humorom, založeným na rozdieloch medzi dvoma typmi ľudí: medzi Grékmi a tými ostatnými. Najlepší je aj tak veľký tučný grécky otec rodiny (v slovenčine so skvelým dabingom Stana Dančiaka).(10.10.2005)

Nízkorozpočtový trhák, tak by se dalo charakterizovat toto veliké mini dílo. 4* dávám jenom proto, že neznám jak to v životě chodí (tím myslím že jsem se jěště neženil :)). Jednotná a jasná příběhová linie ztvárňuje seznámení s nadále se příznivě rozvíjejícím vztahem mezi 30ti letou dcerou jedné řecké komunity žijící v USA a mezi typicky americkým mužem (ze suché rodiny)... Na první pohled normální situace, kterých se tam děje mnoho a mnoho, ale problém je zcela někde jinde. Rodina ženy (řecká strana) skýtá bezmála 50 rodinných příslušníků, kděšto u protějšku je to naopak (dělno 10). Podle toho také vypadá i svatba :), no prostě řečeno je tu nevěřitelná spousta příležitostí k zaujmutí diváka vtipem!!! Stačí jenom to že vezmu v potaz to, že ženich neumí řecky (narzdíl od ostatní drtivé většiny lidí v jeho okolí), a nevěsta má spoustu bratrů a bratranců :) (třeba když bratři ženicha učí základům řečtiny... děkuju se řekne - normo-da, aha díky. Jedna z řekyň mu cosi podá a on odvětí "normo-da" v tu chvíli se objeví titulek:"pěkný kozy" ). Film rozhodně kvůli své "nízkorospočtovosti" není špatný!, jak by si někdo mohl myslet. Přeji příjemnou zábavu :).(26.12.2004)

Moje velká indická svatba nebo tlustá řecká? Ano, někdy méně je více. Dám si řecký salát :)) Ale ne třikrát za sebou, to už by to nemuselo dobře dopadnout.(11.2.2010)

• - Snímek je nejvýdělečnějším filmem v historii amerických kin, který se nikdy neumístil na prvním místě kino-žebříčku. Tržby jen v USA činily 241 438 208 dolarů. Díky vysokému zisku se současně jedná také o jeden z nejlukrativnějších filmů v dějinách kinematografie, kdy se jen díky tržbám ve Spojených státech rozpočet filmu vrátil 48krát. (MeaCulpa)

• - Rita Wilson, manželka Toma Hankse, viděla divadelní představení a přivedla svého manžela k nápadu převést námět do filmové podoby. Během pozdějšího rozhovoru pro německý časopis Cinema Nia Vardalos prozradila, že když jí Hanks volal ohledně nabídky, zavěsila mu, protože nevěřila, že je to skutečně on. (Elisebah)

• - Když mají Toula (Nia Vardalos) a Ian (John Corbett) svatbu v pravoslavném kostele, hraje jim tam hudba, jedná se o nesmysl, protože hudební nástroje v pravoslavných kostelech nejsou povoleny. (hansel97)