Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2002, 96 min

Hm, pre mňa je tento komerčný zázrak roku 2002 splasnutou bublinou. Čím je tento film tak zaujímavý, že zarobil toľko peňazí, ako vysokorozpočtové scifíčka? Romantická komediálna jednohubka s neobvyklou (rozumej výzorovo priemernou) hlavnou hrdinkou, ktorá sa chová ako slon v porceláne a dáva nádej podobným typom žien, že na ne čaká niekde Pán božský. Aha, tak toto je ten dôvod úspechu.(1.9.2012)

Dokonce i vtipne a prekvapujici.... dobre straveni pozdniho vecera plne nudy.(11.2.2007)

Mám rád romantické filmy, mám rád komedie - ale u téhle jsem se zasmál asi jen čtyřikrát. Je to dobrý film, ale kvůli velikému očekávání jsem zklamaný. Ne tak vybroušené dílo, jak s e šeptá v kuloárech.(14.12.2002)

Příjemná romantická komedie, která se příliš nedrží obvyklých schémat, ale toho humoru by mohlo být i víc.(2.10.2003)

Tenhle film má velké množství znaků, proč by se neměl stát v USA hitem. Jenže nevyzpytatelné americké publikum opět překvapilo a udělalo z příběhu o nikterak hezké (není to ošklivka typu Rachel Weisz v Mumii nebo Anne Hatthaway v Deníku princezny, kde byl kráskám přidán pitomý účes, hloupé brýle a přblblé šaty…tady je hrdinka sice sympatická, ale skutečně nic moc) Řekyni a jejích milostných a rodinných trablech skutečný trhák. A já mu to přeju, jde o skutečně příjemnou, svéráznou a zábavnou romantickou komedi, kde z ústředního páru vyzažuje pravá láska.(1.4.2007)

• - Nia Vardalos s oblibou vypráví, že jí dodnes málokdo věří, že scénář psala skutečně podle vlastního života. (Olík)

• - Ian Gomez, skutečný manžel Nii Vardalos, si zahrál Mikea, kolegu a přítele jejího hereckého partnera. (Elisebah)

• - Na svatební pozvánce je chybně napsané příjmení rodiny Portokalových, tu někdo přejenoval na Rortokalovi. (hansel97)