Stromy, ptáci a lidé (TV film)
-
Bäume, Vögel und Menschen
Poetický / Dokumentární / Krátkometrážní / Experimentální
Západní Německo, 1976, 35 min
Režie:
Vojtěch JasnýObsah
-
BÄUME, VÖGEL UND MENSCHEN (STROMY, PTÁCI A LIDÉ) je osobitý experimentální snímek, který Vojtěch Jasný natočil ve své západoněmecké emigraci. Tento krátký film je obrazovým pásmem, v němž jsou konfrontovány scény z přírody se záběry na městský život. Citlivě volené obrazy banální, leč nejednou poutavé a vtahující reality jsou kombinovány v podivném vizuálním rytmu a dokreslovány výjimečnou hudbou Eberharda Schoenera. Vyznání umělce milujícího život ve všech jeho podobách. (vypravěč)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (5)
-
Matty
Pětatřicetiminutová ukolébavka.(30.10.2006)
-
Pohrobek
Jasného mystický obraz lidského konání, prolínajícího a odvíjejícího se od neměnných a pevných zákonů přírody. Zdánlivě náhodné posloupnosti obrazů ze světa kolem nás nesou nepřehlédnutelné poselství o řádu, symbióze a podvolení se. Ve spojení s krásným hudebním doprovodem doslova magické.(1.11.2006)
-
janek85
Takový odreagovací dokument.(6.3.2007)
-
vypravěč
Nemýlím-li se, jde o toto: http://www.csfd.cz/film/4757-baume-vogel-und-menschen/ Druhdy jsem se jeho obsah pokusil vystihnout přibližně takto: "Tento krátký film je obrazovým pásmem, v němž jsou konfrontovány scény z přírody se záběry na městský život. Citlivě volené obrazy banální, leč nejednou poutavé a vtahující reality jsou kombinovány v podivném vizuálním rytmu a dokreslovány výjimečnou hudbou Eberharda Schoenera. Vyznání umělce milujícího život ve všech jeho podobách." Dnes mi nejpřiléhavější přijdou Novalisova slova: "Lidé, zvířata, rostliny, kameny a hvězdy, živly, tóny a barvy tvoří jedinou rodinu."(10.4.2009)
-
GrooveJump
Festival dokumentárních filmů - Jihlava 2006(8.6.2009)