Nádraží (TV seriál)

Komedie

Česko, 2017, 2 h 36 min (Minutáž: 6x26 min)

• rikitiki

Natahované vtipy, jejichž pointa většinou nevychází. Někdy kvůli načasování, většinou ale, protože je chabá. Opakující se gagy (paní, co loudí peníze na lístek/otrávený ostravský nádražák). Byl by to zapomenutelný počin, který se nevydařil. Možná jsou autoři unavení, možná to spíchli horkou jehlou. Co se ale odpustit nedá, je nepokrytý rasismus – černoch s manželkou prostitutkou, vyčůraný orientální prodavač kebabů… atd. A to ne jako satira ukazující na českou zaprděnost, ale jako jednorozměrné legrační postavičky, kdy si děláme srandu z cizinců, protože jsou jiní. Je to až odporné a zlé.(30.1.2017)

Místní komentáře a některá hodnocení mě velmi mrzí. Nádraží vychází, jak tu správně někteří uvádějí, z britské show Come fly with me, nebo chcete-li Little Britain, což jsou velmi specifické pořady pro velmi úzký ohruh lidí s velmi vyhraněným stylem humoru. A musím říct, že parta okolo Sokola tuto roli plní velmi dobře. Uznávám, že na české poměry se jedná o velmi alternativní humor, což ale není důvodem pro všechna tato odsuzování. Pánové to mají prostě těžké, u českého lidu budou vždy zapsaní jako Partička a český lid od nich bude očekávat styl ala Partička. Jsem rád, že se do této věci pustili a že se snaží vzít zábavné pořady zase o krok jinam. I přes veškerou mou chválu ale musím uznat, že to přeci jen nedosahuje patřičných kvalit a britská verze je kvalitně přeci jenom jinde.(24.1.2017)

• hansel97

Scénář působí jak přepsaná epizoda Partičky. Z celé půlhodinové epizody je tam většinou vtipná jedna nebo dvě scény, zbytek je opravdu křečovitě trapný a celý seriál je ostuda pro Sokola, který mi jinak přišel jako poměrně schopný autor.(13.4.2017)

• rakovnik

Trapný rádoby suchý (ne)humor.(11.2.2017)

Bejt všechny postavy vtipný a herecky neodolatelný jako ty Sokolovy, byla by to pětka jako vyšitá. Místo toho mám trauma z některých velmi trapných scének a potřeboval bych dostat neschopenku.(9.2.2017)