Princezna Fantaghiró 3

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 3 (více)

Odvážna princezná Fantaghiro spoločne s malou kráľovskou dcérkou Smeraldou bojuje o život milovaného princa Romualda proti zlému černokňažníkovi... Pred mnohými rokmi žili v bažinách černokňažníci, škriatkovia a iné neobyčajné bytosti, ktoré poznali tajomstvo dobra a zla. Všetci, až na jedného, využívali svoje schopnosti múdro. Kvôli obávanému a ukrutnému čarodejníkovi Tarabasovi (Nicholas Rogers), Pánovi temnôt, im však ľudia prestali veriť, a preto sa ostatné nadprirodzené bytosti rozhodli Tarabasa zneškodniť. Tarabasovi je ich snaženie iba na smiech, pretože sa spolieha na to, čo je napísané vo hviezdach že on jediný bude mať moc nad dobrom a zlom na celom svete. Černokňažník mu však prezradí i ďalšie proroctvo, o ktorom nemal Tarabas ani tušenie - jedného dňa jeho moc zlomí sotva desaťročný potomok kráľovského rodu, ktorý ho premôže svojou nevinnosťou. Tarabas preto vyšle do sveta Duchov noci, aby zajali všetkých kráľovských potomkov od novorodencov po až po tých, čo dovŕšili vek desať rokov. Duchovia noci sú neporaziteľní, pretože sú už mŕtvi. Všade zavládne zdesenie a žiaľ. Nepriateľom sa postaví na odpor princezná Fantaghiro a odvážny princ Romualdo... (oficiální text distributora)

Averelli

skoro bych uvažovala o dvou, ale ještě to není tak strašné.. zachraňuje to nová postava Tarabase, trochu staromódní emo, a feministka ve mě už nejen prská, ale přímo řve.. jak se z drzé odvážné princezny která bojuje proti všemu mohla stát taková puťka který záleží jen na tom aby se princ probral? Mnohem víc se mi líbila když se ho snažila kuchnout.. ()

zodiak217

Podľa môjho subjektívneho názoru asi najlepšia časť ságy o udatnej princeznej Fantaghiro. Malo to takmer všetko čo som očakával a dokonca aj niečo naviac. Dynamika, spád, napínavé scény, trochu strachu a veľa odvahy. V detstve tento film urobil veľký dojem a zanechal vo mne i naďalej príjemné pocity a spomienky na celkové spracovanie. Z Tarabasa sa stala kultová postava o čom svedčí aj počet fanúšikov na nemenovanej sociálnej sieti a v kombinácií temnoty a svetla, zla a dobra a víťazstva dobra nad zlom je je to skvelý príbeh, ktorý ma naozaj dostal. Pekné spracovanie a dobrý dojem vytrhujú túto časť z bežného priemeru. ()

01Zuzana10

Spomienka a hudba z detských čas ma zvábili späť a cez skúškové som si to opäť po rokoch pozrela. Samozrejme, že kedysi som zbožnovala Fantaghiro a Romualda a nejaký Tarabas kazil ich idylku. Teraz som však rada za jeho neopätovanú lásku. Aby nebolo všetko také ideálne. Oceňujem, že Fantaghiro dáva svoje mnohé vlastnosti za príklad. A ako učila Smeraldu, že ubližovať zvieratám nie je správne. Trošku nie som stotožnená s oblečením čarodejníc. Také výstrihy a strihy šiat do rozprávok?? Hm.. Rozmýšľam tiež, či aj táto rozprávka neovplyvnila môj vkus v neskorších rokoch. Romualdo mi príde dosť sladký ale dlhšie vlasy majú stále pre mňa niečo do seba..:) Juuj a nemohla si ich Fantaghiro nechať narásť dlhšie, nech nemá stále taký hríbik?:)___ Nesmiem zabudnúť na hudbu. Božská. A jej prechody do dramatickej roviny.. Po rokoch mi fantazijné stvorenia prídu trošku moc. Ale možno také boli vtedajšie pomery. A rozhodne sympatické sú známe české lokácie. Anyway... príjemné. Ale to asi všetko, čo súvisí s idealizovanými časmi dávnymi... ()

Kaitiffa

Neuveriteľný film! Rozpočet hádam neprekročil minimálnu mzdu v Somálsku, lebo tie herecké výkony "záber maximálne na 3 klapky" ma tuším udivovali aj ako decko. Vtedy som si dokonca uvedomovala, že špeciálnymi efektami by ich schovali do vačku aj Strážci vesmíru, ale keďže som bola malý smrad, tak sa mi príbeh o odvážnej princeznej páčil. Ba čo viac! Hlavne sa mi páčil Tarabas, čo po pár rokoch musím zhodnotiť, že vkus som mala vždy dobrý! V každom prípade s terajším rozumom emancipovanej mladej ženy by som Fantaghiro poradila, aby sa vyprdla na Romualda, ktorý je ufňukaný, neschopný, zmätený a musí ho ťahať z každej sračky. Radšej by sa mala poobzerať po Tarabasovi, ktorý je krásny, šikovný, mocný, inteligentný a uzemnil by svokru. Teraz je to samozrejme pre mňa hrozná blbosť, ale keď zoberiem do úvahy sentiment a nádherný ksicht Nicholasa Rogersa, tak to v žiadnom paralelnom vesmíre nemôžem označiť ako odpad. Ani v tom našom. ()

liberita

Tretia časť Fantaghiro pokračuje po ceste, ktorú pred ňou vyšliapali prvé dva diely, ani raz z nej neodbočí, je však jasné, že začína smerovať k rozprávke naozaj len pre tých najmenších a k čoraz klišovitejšiemu a nudnejšiemu scenáru. Počas celého deja však stojí v popredí nová postava Tarabasa s jeho hypnotickým pohľadom a veľmi atraktívnou vizážou. A napriek všetkými rečiam Fantaghiro o tom, ako veľmi miluje Romualda, len s premáhaním sa jej dá uveriť, pretože medzi Alessandrou Martines a Nicholasom Rogersom to na plátne iskrí oveľa viac a presvedčivejšie než medzi ňou a Kimom Rossim Stuartom, ktorého Romualdo začína byť s každou novou časťou čoraz viac odsúvaný do úzadia. ()

• Režisér Lamberto Bava dlouho hledal typově herce, který by se hodil na roli Tarabase. Pak se mu úplnou náhodou dostala do ruky fotografie modela Nicholase Rogerse a problém byl vyřešen. Zkontaktoval jeho agenta a Nick hned druhý den nastoupil do letadla a odletěl do Itálie, kde podstoupil úspěšně kamerové zkoušky a roli černokněžníka získal. (Lynette)
  • Tato pohádka se natáčela v České republice na mnoha hradech a zámcích, konkrétně například na hradě Bouzov na Olomoucku. Další lokace, kde filmování probíhalo, se nacházely v Itálii. (Lynette)
  • Pro Nicholase Rogerse byla role černokněžníka Tarabase úplně první role. Do té doby se totiž živil modelingem. (Lynette)