Fantom opery

The Phantom of the Opera

Drama / Horor

USA, 1925, 93 min

• Morien

(1001) Mýtus kolem Fantoma opery se mě celkově moc nedotýká, z pozdějšího muzikálu podle mě za něco stojí jenom jedna jediná melodie, příběh je slabý a nezáživný. Tohle zpracování tyto moje názory nemohlo příliš oslabit. Pro mě absolutně mimo.(3.12.2009)

Klasika je to stoprocentně, dobře natočené, hudební doprovod ušel, ale hlavním tahákem je samozřejmě fantom. Maska Chaneyho je - zvlášť na dobu - úžasná a povedená. Najdou se tu chvilky, které jsou zbytečně natahované, ale pořád jde o jedno z nejlepších zpracování. Bohužel pro mě je velkým mínusem obsazení. Fantom jako jediný prošel, ale zamilovaná dvojice Raoul s Christine byli nesympatiční až běda.(17.10.2009)

Klasický nemý horror o láske v útrobách parížskej Opery. Neznámy režisér Rupert Julian vytvoril pôsobivé dielo, ktoré má však značnú dĺžku ( 107 min.), čo považujem za negatívum. Symfonická hudobná zložka filmu nemá chybu. www.jonhs.net/freemovies(19.4.2007)

• bassator

36. LFŠ UH 2010 - INVENTURA - Film a živá hudba (The Phantom of the Opera / THE PHANTOM OF THE OPERA / Fantom opery)(3.8.2010)

Po Nosferatu další klenot němého hororu. Film má své kouzlo hlavně díky Chaneyho Fantomovi, který je děsivý a škaredý - ale na druhou stranu vzbudí lítost. Tento znetvořený muž vděčí své 'kráse' na svojí dobu perfektnímu maskovaní. Velký vliv na atmosféru má samotná budova Pařížské opery, a temný žalář v jejích útrobách. Některé scény jsou opravdu nezapomenutelné.(26.3.2006)