Fantom opery

The Phantom of the Opera

Drama / Horor

USA, 1925, 93 min

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(21.1.2009)

Klasika je to stoprocentně, dobře natočené, hudební doprovod ušel, ale hlavním tahákem je samozřejmě fantom. Maska Chaneyho je - zvlášť na dobu - úžasná a povedená. Najdou se tu chvilky, které jsou zbytečně natahované, ale pořád jde o jedno z nejlepších zpracování. Bohužel pro mě je velkým mínusem obsazení. Fantom jako jediný prošel, ale zamilovaná dvojice Raoul s Christine byli nesympatiční až běda.(17.10.2009)

Po Nosferatu další klenot němého hororu. Film má své kouzlo hlavně díky Chaneyho Fantomovi, který je děsivý a škaredý - ale na druhou stranu vzbudí lítost. Tento znetvořený muž vděčí své 'kráse' na svojí dobu perfektnímu maskovaní. Velký vliv na atmosféru má samotná budova Pařížské opery, a temný žalář v jejích útrobách. Některé scény jsou opravdu nezapomenutelné.(26.3.2006)

I když v mých uších zůstane nejvýraznějším Fantomem ten s hudbou Andrew Lloyd Webera, tato němá verze z roku 1925 se nemá za co stydět, pomalinku vytváří atmosféru nešťastné lásky a když jsou některé scény úsměvné, je to prostě tam. Kouzlo výmluvnosti v grimasách a gestech.(18.5.2015)

• Morien

(1001) Mýtus kolem Fantoma opery se mě celkově moc nedotýká, z pozdějšího muzikálu podle mě za něco stojí jenom jedna jediná melodie, příběh je slabý a nezáživný. Tohle zpracování tyto moje názory nemohlo příliš oslabit. Pro mě absolutně mimo.(3.12.2009)

• - Jediná část natáčecího setu, která stále stojí je Opera House. (liquido26)

• - 31. 10. 2008 byl film promítán ve Walt Disney Concert Hall s živým hudebním doprovodem zprostředkovaným Filharmonickým orchestrem z Los Angeles. (liquido26)

• - Několik scén ve filmu bylo natočeno v barvě, ale jediná, která se zachovala až do dnešních dnů, je scéna na maškarním bále. (liquido26)