Princezna Fantaghiró 5

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 5 (více)

Pokračovanie rozprávky o princeznej Fantaghiro. Princeznú Fantaghiro na prechádzke s jej verným koníkom prepadnú a na príkaz zlej Čiernej strigy unesú. U nej sa stretne so záhadným neznámym, ktorý sníva o krajine, kde by neexistovalo zlo. Spolu s princeznou sa napokon naozaj aj ocitnú na istý čas v neznámej krajine, kde na nich čaká úplne iný svet, plný záhad a prekvapení... (oficiální text distributora)

tee

Skutečně se mi líbí italské pohádky, jsou jedinečné a Princeznu Fantaghiró považuji za jejich vrchol. Zpočátku byla pokračování dobrým nápadem, ale číslo pět už je přespříliš. Postrádá zajímavé nápady a ono kouzlo, jen kombinuje motivy, které již byly použity. Navíc již nejde o jejího milovaného Romualda a princezninu nevěru tvůrcům nikdy neodpustím. ()

bubblebobble odpad!

Tak to som velmi rád, že nie som sám koho táto časť nasrala. Naozaj bude lepšie tváriť sa, že tie časti boli len 4. A toto hovno zakopať niekam velmi hlboko. Do poslednej chvíle som veril, že sa vráti k Romualdovi a ono sa to nestalo. Keď som bol dieťa tak ma to neskutočne sklamalo. :( Už vtedy som túto časť nadobro odpísal. ()

TaanStari

Jak ohodnotit 5 filmů, které mi absolutně splývají dohromady? Podle toho co tu čtu to byla neskutečná kravina... Nicméně je to jedna z nejoblíbenějších pohádek mého dětství. Moje hodnocení prosím berte s rezervou, hodnotím na základě nostalgie, emocí a stále přetrvávajících dojmů. Samozřejmě nesmím zapomenout na Alessandru Martines, nejhezčí princeznu všech dob :) ()

geron

Túto rozprávku veľmi milujem ale to že ju takto ukončili tvorcom nikdy neodpustím. Malo to skončit 4. dielom a ten 5. diel sa vôbec nemal natáčať. Ako mohli nechať Fantaghiro aby ztratila všetky svoje spomienky a zapomenúť na Romualda, svoju rodinu a priateľov. . Ako ju mohli nechať s tým pirátom Ariesom . No teda nič proti tomu pirátovi ale kde je ta nehynúca láska Fantaghiro k Romualdovi. Fantaghiro som hlavně obdivoval ako bojovala za Romualda proti všetkým čo ich chceli rozděliť. Aj navzdory tomu ako ju velmi miloval Tarabas, tak Fantaghiro neprestala milovať Romualda aj keď väčšinou času trávila s Tarabasom. Tak nakoniec Tarabas uznal že Fantaghiro miluje Romaula a rozhodol sa že bude žiť s Angelikou. Fantaghiro sa vrátila k Romualdovi na konci 4. série. No a túto 5. sériu prostě neuznávam. Kebyže to bolo tak že Fantaghiro nestratila pamäť a rozhodla sa ostať s tým pirátom Ariesom z vlastnej vôle. Tak bych to ešte uznal, je to jej život. A tak ako jej rodina tak aj Romualdo by to museli rešpektovať, hlavne že vedia že je Fantaghiro zdravá a hlavně šťastná aj keď už s nimi nieje. Lenže takto to neskončilo. Fantaghiro sa konci pamäť nevrátila a jej rodina, priatelia a Romualdo dodnes nevedia kam sa poděla Fantaghiro. A môžu byť oni šťastní, keď sa do teraz trápia čo sa stalo s Fantaghiro. Najviac sa určitě dodnes trápi Romualdo ale aj jej sestry Karolína a Kateřina, jej královský otec, určitě aj Tarabas, Biela víla, Šíp a Blesk. A dúfam že aj čierna kráľovna všetko oľutovala, veď ona má na tom najväčší podiel vinny. Určitě ju dodnes všetci hľadajú. Takto že má skončiť rozprávka, no nehnevajte sa na mňa ale takto určitě nie. Odpustím tvorcom, jedine vtedy ak by nakrútili pokračovanie. A Fantaghiro sa vrátila pamäť a vrátila s k rodine a k milovanému Romualdovi. Aj keď už uplynulo 15 rokov tak pôvodní herci ešte stále žijú. A preto vás prosím nakrúťte pokračovanie tejto rozprávky. Takto to predsa nemôže skončiť, diváci si to nezaslúžia. ()

kaylin

Docela hrozný díl, ale popravdě si myslím, že ten čtvrtý je pořád o dost horší. Už zde nejsou v podstatě žádné známé postavy, kromě Fantaghiró a černé čarodějky, ale její místo je skutečně jen takové epizodní. Ten příběh už by se tady mohl vyvinout jakkoli, což mi prostě vadí. Je to jen další roztahaná epizodka. ()

• Natáčení probíhalo kromě české republiky také v Itálii a v Thajsku. (Lynette)
  • Po sklamaní, ktoré priniesol posledný film, sa fanúšikovia dlho dožadovali pokračovania. Po spísaní fanúšikovskej petície napísal Gianni Romoli v roku 2007 scenár na film Fantaghiró: Il ritorno, Lamberto Bava potvrdil účasť ako režisér a súčasťou projektu mali byť Alessandra Martines, Brigitte Nielsen a Nicholas Rogers. Televízia Mediaset sa však na poslednú chvíľu rozhodla projekt nezafinancovať. (matthew.17)