UFC 207: Nunes vs. Rousey

(pořad)
  • USA UFC 207 (neoficiální název)
Sportovní
USA, 2016

Režie:

Adam Condal

Show se uskutečnila 30. prosince 2016 v T-Mobile Arena (Paradise, Nevada). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) Louis Smolka vs. Ray Borg
2) Dong Hyun Kim vs. Tarec Saffiedine
3) John Lineker vs. T.J. Dillashaw
4) Dominick Cruz (c) vs. Cody Garbrandt (UFC Bantamweight Championship)
5) Amanda Nunes (c) vs. Ronda Rousey (UFC Women's Bantamweight Championship) (TheSpearCZ)

malylada

Za mě nijak úchvatný event tentokrát a na UFC 205 rozhodně nemá. Nicméně poslední dva zápasy to uměly chytit za koule. No co k tomu říci, pořád mi vrtá hlavou, jak mohla dát Ronda tu sérku a jak byla přeceňovaná. Strach soupeřek, které se neměly k boxu a příšerné gameplany ala Cate Zingano? Nějak jsem doufal, že se oklepe, že Holm je nepříjemná soupeřka pro agresivní borkyně, ale tohle byla ostuda a naprostá amatéřina. V postojí prostě vypadá, jako žena na prvním sparingu a Ronda prostě musí ukončit kariéru. DW srovnávala Rondu s Conorem, ale přišlo velké vystřízlivění. Cruz překvapivě padl, v mém vidění první a druhé kolo do něj a i to třetí. Asi jsem jediný, ale čtvrté kolo bych nedal 10:8 pro Codyho ani náhodou. Kolik takových kol jsme viděli a nikdy se nehrotily takovým výsledkem. Byly tam ty knockdowny, ale nebyla to naprostá dominance, kde si Cruz ani nečuchl. Cody rozhodně překvapil kardiem a především mentální vyspělostí, kdy po celou dobu nezpanikařil a zápasil profesorsky jako 40 letý borec. Obrana proti porazům perfektní a všechno jsou to věci, které byly velkou neznámou. Zda to bude stačit na TJ? Ten předvedl fantastický výkon a totálně vymazal Linekera, kterého absolutně nepustil do zápasu. Krásné ponoření pro takedowny, které neumí nikdo jako on a takticky skvěle zvládnuto. Můj osobní názor je, že si titul vezme zpátky. Co do rychlosti se s Cruzem může měřit, ale naopak mu více věřím, že dokáže využívat takedowny a udržet Codyho na zemi. TJ je silovější než Cruz a co do tvrdosti, to se nemusíme ani bavit. TJ má problém v hlavě, kdy to s Cruzem dle mého zcela nezvládl a jsem zvědavý, jestli bude schopen se Cody dostat do hlavy. Čekám pikantní před zápasový hype, jako s Cruzem. Za mě věřím TJ víc. Docela nemasný zápas předvedl Kim, ale s těsným výsledkem nemám problém. Terek mě překvapil taktikou v prvním kole, kdy se pokoušel o takedown a boxing. Docela se divím, že více nepoužíval nohy, ale vzhledem k zemařině Kima se to dá pochopit. Smolka naprostá hrůza a nedokázal se chytit. Docela se divím, že se pokouší na zemi držet záda a vůbec se nesnaží dostat na nohy, nic. Dvě kola dostává meltu a ve třetím jede to samé..... Hendricks největší obíračka večera a za mě potřetí v kariéře. Tohle prostě musí s psychikou zamávat. Hendricks predikoval, že je to jeho poslední fight ve WW a přestoupí do MW, ale kdo ví, jestli rukavice nepověsí úplně na hřebík. Wresler je excelentní pořád, ale chybí mi ta dravost v boxu, sebevědomí. Na zemi ke konci kola zbytečně nechá nasadit triangl a sypat si lokty, ale to je tak jediné, co Magny předvedl. Nebylo nic, za co by to měl dostat.... Garcia jasná výhra a scénář se naplnil. Kdo Pyla trefi pořádně jednou ranou, je vymalováno. Carlos Junior bída, včetně Thatchem, který asi pofrčí, zemařina naprostý otřes. Největší chudák je Means, takovou krádež jsem nikdy neviděl. Rozhodčí nesmyslně zápas zastavuje pro nelegální koleno, přitom vše v pořádku a rozhodčí dají no-contest. Jak jsou nástupy sympatické, tak v oktagonu je totální prase a takovou simulaci jsem neviděl, nehrál nahodou fotbal před MMA kariérou? Flustrovaný Means rozhodčím ukazoval, ať se koukají na video z tabulí a jasná záležitost pro něj. Oliveira dominuje v LW, ale ve WW, kdy jsou borci stejně těžcí ne-li více, tak není schopen takového válce a Means ho krásně rozebíral jak v postoji, tak na zemi. DW šel hned po zápase k Meansovi do šatny a utěšoval ho, podle mě budou apelovat na změně výsledku u nějaké komise, což nevidím důvod, proč by výsledek nezměnili. () (méně) (více)

ConanVJ

(12) Smolka vs. (13) Borg 4* Pěkný svižný a postupem času jednostranný zápas. ............... (9) Kim vs. (12) Saffiedine 4* Opět zápas který nekončí před limitem. ............ (1) Dillashaw vs.(2) Lineker 4,5* Hodně jednostranná záležitost, kde si TJ pěkně pohlídal protivníka a převálcoval ho. Škoda, že není ukončení před limitem. ............. (c) Cruz vs. (5) Garbrandt 5* Tak toto byl hodně tvrdý masakr, kde to vřelo již od začátku mezi oběma borci. Je to i trochu krvavé a celou dobu je to svižné. Jen malinká škoda, že to nekončí před limitem. ............ (c) Nunes vs. (1) Rousey 5* Rychlý masakr, který nejspíš rozhodl o osudu Rondy v MMA. Za mě hodně povedený event, kde se mi nejvíce líbily oba hlavní zápasy. 85% :) ()

bobstock

Cody a Dominic až tam šla úroveň strmě nahoru a hlavní zápas? Blondýna dostala takovej kolotoč, to jsem ještě neviděl. Až mě jí bylo líto. Velkohubá Nunéz řekla ´´zapomeňte na Rousey, teď jsem tady já´´ a něco na tom je. Asi by se příště měla Ronda více soustředit na strategii soupeřky a svoje přednosti než na promo videa...jestli nějaké příště ještě bude. PS: už tam nezvěte Rytmuse jako spolukomentátora. Katastrofa. Aby nic nezkazil držel hubu a když už něco řekl, tak se radši zeptal Ondřeje Novotnýho, jak to vlastně v UFC je. Aspoň, že někdy před hromadou let si párkrát nasadil rukavice, že. Hrůzně mi to připomínalo Karla Gotta na Primě při Lize Mistrů. :) ()

PaTeXx

První tři zápasy na hlavní kartě nebyly zrovna záživné. Možná Lineker s Dillashawem byl ještě sledovatelný. Pak přišli Cody a Dominic, kteří mi zlepšili den, protože na takový zápas budu dlouho vzpomínat. No a pak "NEJOČEKÁVANĚJŠÍ" zápas ženské bantamové divize... A co z něj bylo? 48 sekund??? Vtip? To se Danovi Whitovi moc nepovedlo dat ženský zápas jako hlavní zápas večera. Třeba příště Dano. Aspoň si teď Ronda zahraje v nějakém béčku za slušný peníz. Ale hlavně, že to potahali Cruz s Garbrandtem. ()