poster

Tchyně a uzený (TV film)

Drama

Česko, 2011, 84 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (138)

 • Tosim
  ***

  Jen ta hranice mezi vtipným/rádobyvtipným a vážným/tragickým chtěla lépe vybalancovat.(22.1.2011)

 • Pethushka
  ****

  Náhodou jsem se dostala k tomuhle filmu, u kterého mě potěšilo dobré herecké obsazení i námět. Po celou dobu jsem film hltala. Lepší než některé české filmy, které jdou do kina. Čtvrtá hvězdička za tak paradoxní a nepředvídatelný konec. Skoro čisté 4 hvězdičky.(3.7.2011)

 • castor
  ****

  Výborné!! Nevím, co víc by český televizní divák chtěl.. Česká televize zvolila ideální poctu zavražděné Simoně Monyové, jejíž knížka posloužila jako předloha k televizní filmu, který ocení především ti, jenž nějakou tu zkušenost s tchýní mají. Sylvie si vezme za muže jedináčka, lékaře Hynka, kterého pojí silný citový vztah k matce. Ta udělá snaše ze života peklo a synáček (paradoxně asi nejméně věrohodná postava) se ukáže jako solidní blb. Tvůrci naštěstí netlačí za každou cenu na pilu a nesnaží se šokovat nějakými vypjatými momenty, ale předkládají všem srozumitelný a vlastně velmi jednoduchý příběh, který skvěle graduje. Závěr výborný a na české poměry velmi nečekaný, ústřední trio Libuše Švormová, Sandra Nováková a Martin Trnavský jsou minimálně na pochvalu!!(9.8.2011)

 • paascha
  **

  Námět ze života, provedení mizerné, výkony tragické. navíc mi dost vadily televizní výkony všech, nejvíc asi Jitky Čvančarové. Tolik afektu si ani tak pitomá role nezaslouží(17.1.2011)

 • Arbiter
  ***

  Běhá mi z toho mráz po zádech. Dobrej horor! Sebestřední, blbí a pasivní part II: Fall of Manipulathor, by se to mělo jmenovat. Ani konec nesmrděl duhou a po kopretinách. Né ale vážně, tohle já prožít odmítám.(16.1.2011)

 • LiVentura
  *

  Jen za skvělou paní Švormovou.(10.8.2011)

 • gilmore_girl
  *

  Tak tohle mi drasalo nervy. Pitoma putka, co si vezme jeste pitomejsiho chlapa zavisleho na mamince. Ja bych s nim nezustala ani minutu, natoz u tchyne (ta byla fakt krasne na zabiti), takze jsem jen znechucene sledovala, jak nelogicky a trapne se ta nana chova, pricemz na konci jsem si malem rvala vlasy. Jasne, kdyby hned odesla, zbyla hodina filmu by nemela o cem byt... ale to by bylo na mou dusi lepsi reseni. S prichodem stetky Cvancarove uz jsem byla presvedcena, ze dam odpad, ale prece jen byla Svormova tchyne s velkym T. Hlaska "Tchyne a uzeny - nejlepsi jsou studeny" je to jedine, co jsem si z tehle blbiny odnesla.(19.1.2011)

 • Snorlax
  ****

  Černohumorné drama o mamánkovi, jeduplné tchyni, vypočítavé a bezskrupolozní milence a nešťastné manželce. Dobře napsané, dobře zahrané a dobře koukatelné.(14.12.2012)

 • lillien

  Švormová je archetyp tchyně. Klidně bych tam prdla i žánr horor.(13.1.2014)

 • InJo
  ***

  Konec je strašlivě nelogický a vykonstruovaný, rádoby dojemný, zkrátka hodně mimo realitu. Pohřbil tak do té doby celkem smysluplně se vyvíjející příběh (neříkám, že realistický, i když se tak snaží tvářit) o tom, že oidipovský komplex je svinstvo. :) 60 %(1.12.2013)

 • Slarque
  **

  Nekonečně dlouhý pokus o cosi mezi dramatem a komedií. Libuše Švormová jako tchyně na zabití ve slaboduché moralitě. Tolik talentovaných lidí si nedokáže najít látku, která by stála za zfilmování? Smutné. :((16.1.2011)

 • Xeelee
  ****

  Už sem ani nedoufal, že se u nás objeví opravdu kvalitní televizní film. Scénář, herci, kamera, atmosféra... prostě všechno OK. Hudba mohla být lepší, ale ušla.Jedinou výraznější výtku bych měl k použití jednoho otřepanýho vtípku na začátku, po kterém tvůrci dokonce pojmenovali film. Název je fakt debilní a určitě se najde dost lidí, který odradí. A jak už tu přede mnou někdo psal, začátek mohl být i kratší, ale i takhle to bylo fajn. Je to těžký, když si někdo vezme sympatickýho a milýho chlapa, u kterýho se ukáže, že je tak trochu blb, a navíc má takovou sympatickou maminku.(16.1.2011)

 • triatlet
  **

  Libuše Švormová svou rolí čarodějnice udržuje sledovanost scénáristické mozaikovité slátaniny. Scéna s protézou sice pobaví, ale celkový rámec odvyprávěný při čekání na červenou u vlakového přejezdu je nevěrohodný, byť efektně natočený.(16.1.2011)

 • heyda
  ****

  Lepší než kdejaké české kinofilmy. Samozřejmě filmová pecka to není, ale bavil jsem se a tchyně byla opravdu taková svinská semetrika, že se mi v nočním stolku otvíral nůž sám od sebe :-D 80%(24.6.2015)

 • eileen
  *****

  Příběh jako ze života. První půlku jsem se bavila, druhou polovinu filmu mi tuhla krev v žilách, neskutečně skutečný příběh, skvěle napsaný, vygradovaný, parádní herecké výkony, Jitce Čvančarové ta role sedla, to byla etudka! Jen ta sklerotická kamarádka v restauraci, to bylo trošku mimo mísu ta její skleroza, ale to je opravdu malinký detail. Trnavského "kratky zobak" nemám ráda, ale tahle role mu pasuje perfektně a Sandře kupodivu její klaďaska také. Nemohu nedat 5 hvězd, něco tak dobrého v TV tvorbě se poslední dobou nevídá, vřele doporučuji!!!!(16.1.2011)

 • VenDulin85
  ***

  Nebylo to špatné, přestože jsem neočekávala takový konec. Jako "hodnou holku" mě ale namíchlo to, co z filmu vyplývá, a sice že vyhrávají mrchy, jdoucí si za svým cílem přes mrtvoly a ještě se tváří, že vlastně mrchami nejsou.. Příběh i jednotlivé scény velmi dobré, Martin Trnavský pro mě představuje typ herce, který sice stokrát může hrát klaďase, ale protože ho až tak moc nemusím, nevadí mi, když zklame charakterově jako zde. Taky si kladete otázku, zda by se buďto tchýně nebo jedináčci měli "vymýtit"? Jako partnerka jedináčka (jaj, jak mi tuhla krev v žilách při sledování!) jsem proti druhé volbě, jako dcera báječné matky jsem zase proti té první. Každopádně jako zastánkyně happy-endů srážím čtvrtou hvězdičku.(17.1.2011)

 • SexyAjinka
  ****

  Jsem z toho trochu zmatená.. bylo to dobré nebo průměrné a jak to vlastně ohodnotit? Příběh se mi docela líbil a velmi mě překvapilo, že jsem konec hned na první pohled neprokoukla (ani na druhý a třetí.. no nic). I když Sandra nepatří mezi mé oblíbenkyně, tak tady se mi poměrně líbila... i když ten její hlas bez intonace trochu mate, ale zvykla jsem si. Oproti tomu Jitka asi v roli největší mrchy taky nebyla špatná. Název sice nechápu, ale tak moc jsem sympatizovala s hlavní hrdinkou, Sandrou, a přála jsem si, aby toho svýho propleskla...Asi musím dát za 4, protože i když se mi konec zdál trochu nedokončený, tak ve své podstatě byl velmi hlubokomyslný.(9.8.2011)

 • honajz
  **

  Což o to, pobaví to. Je to slušně vystavěné, docela dobře i zahrané. Ale už při závěrečných titulcích po tom nevzdechnete. Taková sofistikovanější volba pro divačky Ordinací a Pojišťoven.Prostě to není úplně blbý, ale víc jak pobavení to nenabízí. Protože to má řadu logických děr včetně nelogického jednání postav. Možná to takhle v realitě funguje, ale pak jsou ti lidi blbí a neprůbojní. Třeba donašečka obědů si to hned z kraje s tchyní rozlije, a zrovna ona napadne pomstychtivou ženu na místo hospodyně? Jinak chytrá ženská, co dokáže osnovat proti snaše, nedokáže domyslet, kam vše může zajít? Manžel je takové pako, že sice matce dokáže lež, ale posléze se manželky nezastane? A proč si ji vlastně bral? Proč vlastně nevíme nic o jejich vztahu, co svatbě pořádně předcházelo? Inu, a to s těmi klíči je také pakárna. Jinak nyní "plnoštíhlá" Čvančarová fakt na role bláznivých studentek nebo co to hrála, nemá.(17.1.2011)

 • O.Peta
  ***

  Když už jsem v telce nic nenašel, zvolil jsem tento film a jsem celkem spokojen. Skromný televizní počin, který jednoznačně táhne paní Švormová. Jo a Trnavský snad ani nemůže hrát nikoho jinýho, než vždy nějakýho bulíka, ale to k němu i sedí.(25.1.2011)

 • argenson
  ****

  Synek na zabití, matka na zabití, nevěsta aby si hodila mašli sama. Sice xtá variace na známé téma, ale dobře udělaná. Výborná scénka s protézou, perfektní role Jitky Čvančarové. A Libuše Švormová krásně dozrála do postav přesvědčivých semetrik. Místy to sice spělo k přehnanostem dobrým spíše do amerického thrilleru na dané téma, ale bez uzardění dávám za 4.(13.12.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7