Tchyně a uzený (TV film)

Česko, 2011, 84 min

Myslím si, že komické vložky byly naprosto zbytečné a mělo se z celého snímku udělat drsné drama, protože herci by na to spolehlivě měli.(16.1.2011)

Já chci film/seriál, ve kterém se Alžběta bude jmenova mladá a krásná kočka a ne stará babka s protézou, jak je to poslední dobou obvyklé.(18.1.2011)

Stálo za vidění, na tvorbu ČT je to mírný nadprůměr (což na poměry ČT není málo, ha ha). Dobrý je zde realismus a nekompromisní drsnost příběhu, který se v ne až tak odlišnýchj podobách odehrává napříč touhle společností. Kazí to pár placatých replik a místy syžetová doslovnost a chtěnost, např. ona scéna nevěry -- opravdu musela manželka i tchyně přijít domů téměř nejednou, aby "byly u toho"? Tak trochu zpozdilí Bakaláři... Ztráta času to ale není.(9.8.2011)

Synek na zabití, matka na zabití, nevěsta aby si hodila mašli sama. Sice xtá variace na známé téma, ale dobře udělaná. Výborná scénka s protézou, perfektní role Jitky Čvančarové. A Libuše Švormová krásně dozrála do postav přesvědčivých semetrik. Místy to sice spělo k přehnanostem dobrým spíše do amerického thrilleru na dané téma, ale bez uzardění dávám za 4.(13.12.2012)

Lepší než kdejaké české kinofilmy. Samozřejmě filmová pecka to není, ale bavil jsem se a tchyně byla opravdu taková svinská semetrika, že se mi v nočním stolku otvíral nůž sám od sebe :-D 80%(24.6.2015)