Tchyně a uzený (TV film)

Česko, 2011, 84 min

• triatlet

Libuše Švormová svou rolí čarodějnice udržuje sledovanost scénáristické mozaikovité slátaniny. Scéna s protézou sice pobaví, ale celkový rámec odvyprávěný při čekání na červenou u vlakového přejezdu je nevěrohodný, byť efektně natočený.(16.1.2011)

• 6thSun

Scénář je slabej jako peněženka po návštěvě bordelu. 40%(17.1.2011)

Černohumorné drama o mamánkovi, jeduplné tchyni, vypočítavé a bezskrupolozní milence a nešťastné manželce. Dobře napsané, dobře zahrané a dobře koukatelné.(14.12.2012)

Už sem ani nedoufal, že se u nás objeví opravdu kvalitní televizní film. Scénář, herci, kamera, atmosféra... prostě všechno OK. Hudba mohla být lepší, ale ušla.Jedinou výraznější výtku bych měl k použití jednoho otřepanýho vtípku na začátku, po kterém tvůrci dokonce pojmenovali film. Název je fakt debilní a určitě se najde dost lidí, který odradí. A jak už tu přede mnou někdo psal, začátek mohl být i kratší, ale i takhle to bylo fajn. Je to těžký, když si někdo vezme sympatickýho a milýho chlapa, u kterýho se ukáže, že je tak trochu blb, a navíc má takovou sympatickou maminku.(16.1.2011)

• Radiq

Na zasmání tam byla jedině hláška, ve které se vyskytuje název filmu a jinak to bylo prostě o sviňské nerudné tchýni, takže se divím, že na začátku nebyla informace o tom, že film je založen na skutečné události. Jinak je to takovej obyč film, kterej neurazí ani nepotěší a proč se nakonec spolu ty dvě skámošily, to jsem asi nepochopil...(27.6.2015)

• - Natáčanie prebiehalo v Brne a Jevišoviciach. (dyfur)