poster

Tchyně a uzený (TV film)

Drama

Česko, 2011, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  **

  Zpracování klasicky televizní, herecké výkony Sandry a Jitky na pohodu. Problém mám ale s Monyovou, která má ty svoje lidský příběhy tak strašně našponovaný, až je to k neuvěření. V podstatě Sandra dostávala příšernou sodu a tchýně byla zralá na pěstí. Humor jsem v tom nenašel, spíš jsem výkon tchyně vnímal jako osobní trýzeň a sebemrskačství.(6.12.2015)

 • lennyd
  ***

  Společný život s Hynkem (Martin Trnavský) si určitě Sylvie (Sandra Nováková) představovala úplně jinak. Jenže Hynek je až příliš citově vázán na svoji matku (Libuše Švormová), která naopak nesnese, že by jí nějaká cuchta měla připravit o milovaného synáčka. A tak se rozhodne udělat vše pro to, aby mladý vztah rozeštvala. Ale až pozdě jí dojde, že když jedna odejde, přijde jiná, mnohem horší... Ač se povětšinou k české televizní tvorbě stavím zády, u tohoto filmu jsem udělal výjimku. Kromě toho, že zde hrají dvě z mých oblíbených hereček (Sandra Nováková, Jitka Čvančarová), a že se děj odehrává v Brně, jde až o překvapivě zajímavý příběh. Celkový dobrý dojem z filmu mi trochu pokazil velmi rychlý konec - přes hodinu se něco rozehrává, aby se to během deseti minut stihlo všechno převrátit. Ale i tak chválím, a jen víc takovýchto počinů...(2.2.2011)

 • LiVentura
  *

  Jen za skvělou paní Švormovou.(10.8.2011)

 • jjpkohoutek
  ****

  Dobré, jako ve skutečnosti a bez přeslazeného konce! Dobře zahrané emoce. Maminka mrcha a syn idiot, dávejme si pozor, ať taky tak nejednáme, mak mrchy a idioti...(9.12.2011)

 • eileen
  *****

  Příběh jako ze života. První půlku jsem se bavila, druhou polovinu filmu mi tuhla krev v žilách, neskutečně skutečný příběh, skvěle napsaný, vygradovaný, parádní herecké výkony, Jitce Čvančarové ta role sedla, to byla etudka! Jen ta sklerotická kamarádka v restauraci, to bylo trošku mimo mísu ta její skleroza, ale to je opravdu malinký detail. Trnavského "kratky zobak" nemám ráda, ale tahle role mu pasuje perfektně a Sandře kupodivu její klaďaska také. Nemohu nedat 5 hvězd, něco tak dobrého v TV tvorbě se poslední dobou nevídá, vřele doporučuji!!!!(16.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace