Tchyně a uzený (TV film)

Česko, 2011, 84 min

Film se mi líbil, dobré herecké obsazení, vtipné scény, příběh docela ze života, bavila jsem se u toho. Vřele doporučuji :)(29.1.2014)

Společný život s Hynkem (Martin Trnavský) si určitě Sylvie (Sandra Nováková) představovala úplně jinak. Jenže Hynek je až příliš citově vázán na svoji matku (Libuše Švormová), která naopak nesnese, že by jí nějaká cuchta měla připravit o milovaného synáčka. A tak se rozhodne udělat vše pro to, aby mladý vztah rozeštvala. Ale až pozdě jí dojde, že když jedna odejde, přijde jiná, mnohem horší... Ač se povětšinou k české televizní tvorbě stavím zády, u tohoto filmu jsem udělal výjimku. Kromě toho, že zde hrají dvě z mých oblíbených hereček (Sandra Nováková, Jitka Čvančarová), a že se děj odehrává v Brně, jde až o překvapivě zajímavý příběh. Celkový dobrý dojem z filmu mi trochu pokazil velmi rychlý konec - přes hodinu se něco rozehrává, aby se to během deseti minut stihlo všechno převrátit. Ale i tak chválím, a jen víc takovýchto počinů...(2.2.2011)

Celkem povedený televizní film s výbornou Libuší Švormovou, která je opravdu, ale opravdu na zabití. Celé je to civilní a neuvěřitelně uvěřitelné. Až do doby, kdy otěže převezme Jitka Čvančarová, tam už to jde trochu přes, ale kdyby to nebylo, nemělo by smysl o tom něco točit.(3.12.2013)

Synek na zabití, matka na zabití, nevěsta aby si hodila mašli sama. Sice xtá variace na známé téma, ale dobře udělaná. Výborná scénka s protézou, perfektní role Jitky Čvančarové. A Libuše Švormová krásně dozrála do postav přesvědčivých semetrik. Místy to sice spělo k přehnanostem dobrým spíše do amerického thrilleru na dané téma, ale bez uzardění dávám za 4.(13.12.2012)

• Slarque

Nekonečně dlouhý pokus o cosi mezi dramatem a komedií. Libuše Švormová jako tchyně na zabití ve slaboduché moralitě. Tolik talentovaných lidí si nedokáže najít látku, která by stála za zfilmování? Smutné. :((16.1.2011)