Tchyně a uzený (TV film)

Česko, 2011, 84 min

... nejlepší jsou studený. Po dlouhé době opět dobrý český tv film. Přitom je to jen a jen v komunikaci, jinak vznikají různá nedorozumění a většinou to vede k rozvodu. Ještěže já mám dobrou tchyni.(16.1.2011)

• Radiq

Na zasmání tam byla jedině hláška, ve které se vyskytuje název filmu a jinak to bylo prostě o sviňské nerudné tchýni, takže se divím, že na začátku nebyla informace o tom, že film je založen na skutečné události. Jinak je to takovej obyč film, kterej neurazí ani nepotěší a proč se nakonec spolu ty dvě skámošily, to jsem asi nepochopil...(27.6.2015)

Tenhle film má hned několik plusů, které diváka přimnějí, aby se na něj kouknul. Rozhodně mezi ně patří zajímavý název, slibné herecké obsazení a také námět, který je dosti lidem blízký. Bohužel, přes tohle všechno mi přišlo, že se tam některé situace opakují pořád dokola a tchyni s jejím synáčkem jsem nejednou chtěla zabít. Ono je celkově dost těžké najít zde postavu, která má přijatelnou povahu. Každopádně tenhle film, i když je místy zdlouhavý, mě překvapil svým retrospektivním vyprávěním a také ne nějak předvídatelným koncem. Proto dávám krásné 3 hvězdičky.(4.3.2011)

• K.I.N.G.

Asi jako takový snadno sledovatelný film na nedělní večer to zafungovalo výborně, dokonce to dokázalo vzbudit i trochu adrenalinu, což jsem pochopitelně ocenit, akorát mi tu nějak strašně chyběla nějáka ta odplata a ani s koncem filmu jsem věru nebyl příliš spokojený. I přesto, že mám rád ve filmech sebevětší zvraty, v závěru snímku to šlo uplně někam do sraček.(16.1.2011)

• honajz

Což o to, pobaví to. Je to slušně vystavěné, docela dobře i zahrané. Ale už při závěrečných titulcích po tom nevzdechnete. Taková sofistikovanější volba pro divačky Ordinací a Pojišťoven.Prostě to není úplně blbý, ale víc jak pobavení to nenabízí. Protože to má řadu logických děr včetně nelogického jednání postav. Možná to takhle v realitě funguje, ale pak jsou ti lidi blbí a neprůbojní. Třeba donašečka obědů si to hned z kraje s tchyní rozlije, a zrovna ona napadne pomstychtivou ženu na místo hospodyně? Jinak chytrá ženská, co dokáže osnovat proti snaše, nedokáže domyslet, kam vše může zajít? Manžel je takové pako, že sice matce dokáže lež, ale posléze se manželky nezastane? A proč si ji vlastně bral? Proč vlastně nevíme nic o jejich vztahu, co svatbě pořádně předcházelo? Inu, a to s těmi klíči je také pakárna. Jinak nyní "plnoštíhlá" Čvančarová fakt na role bláznivých studentek nebo co to hrála, nemá.(17.1.2011)