Všichni dobří rodáci

All My Compatriots

Drama / Komedie

Československo, 1968, 115 min

"A pújdem tvrdě...a kdo se nám postaví, toho setnem..." Film je podaný pre mnohých nie príliš stráviteľnou formou. Niektoré scény sa zdajú byť zbytočné, iné možno rozťahané, ale komplexne ide naozaj kvalitné dielo, ktoré na partii priateľov a ubiehajúcich rokov ukazuje komunistický režim v nelichotivom svetle a to bol dôvod šupnúť ho okamžite na roky do trezoru. R. Brzobohatý má veľmi sympatickú rolu a tie morávácke dialógy som si užíval , rovnako ako tie krásne zábery v ktorých sa zdanlivo nič nedeje iba plynie čas...80%.(27.12.2013)

Šmešně film zrovna moc nepůsobí, snad jen vynikajícími čtenými komentáři Martina Růžka. Oni to ti komunisti s námi tehdy vlastně mysleli vcelku dobře. Ve filmu je krásně vidět jak se z některých lidí stávají snadno svině. Filmové vyznění ještě umocnili vynikající herci své doby, bez nich by to snad ani nešlo. PS: Tento film snad ani nemohl skončit jinak než trezorově.(9.12.2008)

Je obdivuhodné, že něco takového vzniklo. Bezchybná a dost tíživá atmosféra a věčné poselství, které působí nad jakékoli politické myšlenky, mě opravdu dostaly. Stejně aktuální to bude za sto let. Jasných 5 hvězd. Pokud můžeme být komunistům za něco vděční, tak že podobné filmy "jen" schovali do trezorů a nezlikvidovali je, takže se jimi můžeme poučit alespoň dnes.(7.4.2010)

Nej z domácích luhů a hájů. Film, nad jehož dokonalostí často - málem - pláču.(20.7.2010)

Postavičky malého města na přelomu dějin naší krásné země. V situaci pro někoho lehké, pro někoho těžké. Mistrovská hra lidských charakterů. Zdržím se hodnocení ideologické stránky, nebyl bych objektivní. Nedivím se, že tohle dílo zajelo do trezoru a spatřilo světlo světa až v době svobodě více přející.(30.9.2006)

• - S obsazením herců pomáhala Vojtěchu Jasnému Helena Růžičková, a to podle data narození konkrétních herců a také podle jejich horoskopů. (mchnk)

• - Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová, která ve filmu nehraje, ale v roce 1968 tvořili s Radoslavem Brzobohatým pár, a tak do Bystrého u Poličky také jezdila, se během natáčení velmi spřátelili s místními lidmi. Později byli často do Bystrého zváni na zabíjačky a další společenské události, kterých se několikrát skutečně zúčastnili. (Adam_Bartos)

• - Vladimír Menšík měl s režisérem dohodu, že nebude během natáčení vůbec pít alkohol. (cariada)