Rowdy Weles (Robert Davi) je donucen ke spolupráci s Pentagonem. Je třeba zneškodnit muže jménem Kransa (Alexander Godunov). Ten v Budavsku, v zemi, kde neplatí zákony, dokončuje vývoj jaderného reaktoru a CIA se obává výroby atomové bomby. Ve filmu se objevilo několik pěkných letových scén Cessny, F-16, izraelského Kfiru a dokonce i českého L-39 Albatros v maďarských barvách. (Fondak)

Wacoslav1

Budavská technika... Zvládnete české letadlo? Cokoliv z křídly! Povězte příteli kdopak je to tu cítit kozími bobky??? Tuna ultimátních hlášek. Neskutečně béčkový provedení, ale nuda?! To určitě ne. Agent který má játra pryč se vydává za obchodníka z pivem aby zlikvidoval nukleární fabriku jednoho jistého Východoevropského diktátora. Stačí vám to? Musím psát ještě něco dalšího?? Já myslím, že ani ne, ale smysl pro zvrácenou srandu mám pořád, jinak bych si nemohl podobné kousky do sytosti užívat.60% ()

Lacike

Je to taká béčková Bondovka v ktorej Bonda stvárnil exbondovský záporák Robert Davi. Ten prichádza inkognito do nejakej fiktívnej európskej krajiny Moravanky, či jak sa to volalo, ktorá akokeby z oka vypadla Maďarsku, zabrániť Krásnemu (to je fakt jeho priezvisko) zlosynovi vo výrobe nukleárnej bomby s ktorou by mohol napríklad vyhodiť do luftu dvojičky, čo ako vieme sa nikdy nikomu nepodarí. No proste zápletka priamočiara. Herecké obsadenie je ale vydarené. Davi ako hlavný hrdina je cool, aj keď ho v bitkách niekoľkokrát premôžu a tak ho musí zachraňovať buď krásna deva alebo si po vzore MacGyvera musí vypomôcť ústnym plameňometom.  Godunov je dostatočne slizký záporák a jeho maďarský poskok s ruským menom tu má nekonečne dlhý runing gag ohľadom toho, že ho Davi zmláti na milión spôsobov, kým konečne odletí do večných lovíšť. Celkovo to je kompetentne natočené po každej stránke, ale najviac ma bavilo dostatok starej dobrej analógovej akcie. Skutočné prestrelky, výbuchy a sem tam aj pekný kaskadérsky kúsok. A že je nejaká akcia vypožičaná z filmu, ktorý nikdy neuvidím ma netrápi. Výsledkom je poctivé videobéčko, ktoré stojí za to. Ako hovoria miestny shitomilovia vegáč a Wáco. S mechom čipsov, sudom piva, plnou krabičkou cigariet a sťatý pod obraz si ten film stopro užijete. 5/10. ()

Musak odpad!

By mezajimalo kde takový "Budavsko" leží??:)) Ale Budavar me fakt rozštípal!!!:) Tenhle film musel někomu zabrat celý odpoledne to natočit:....:)) ()

beso74

Nedlho po rozpade východného bloku začali americkí filmári, hlavne tí z menších a zákonite aj chudobnejších spoločnosti objavovať krajiny za železnou oponou a skúšať, kde by sa im natáčalo najlacnejšie, samozrejme, že tom čase suverénne vyhralo superlacné Rumunsko, kde napríklad taký Charles Band presunul takmer celú produkciu Full Moon. Ale filmári skúšali aj iné štáty, tak napríklad toto tu bolo natočené v Maďarsku. A samozrejme, myslenie Američanov sa za 5 rokov príliš nezmenilo, istý východoeurópsky diktátor ohrozuje celý svet atómovými zbraňami a hrdinský americký agent sa tam musí infiltrovať a zabezpečiť svetový mier, ako ináč, so zbraňou v ruke. Nuž čo, vedúca úloha strany, pardon Ameriky, sa nezaprie. Naivné hlúpe béčko, ktorého jediným plusom bola pre mňa herecká účasť Alexandra Godunova (dlhovlasý blond protivník B. Willisa v Smrtonostnej pasci) ()

nanamarak1

Stupidní zetko, které není ani tak špatné, aby bylo zábavné. Je to taková průměrná blbost, kde mě nejvíc pobavila vskutku podivná smrt hlavního záporáka. 35% ()

Fondak

Dvě hvězdičky pouze za letecké scény. Za obal VHS bych tvůrci dal s prominutím přes hubu. Snůška lží. Myslím, že ten film ani neviděl. Slibované honičky s autama se nekonají, stejně jako souboje stíhacích letounů MiG. Na obloze jsou jen Cessny, F-16, Kfir a Albatros. Akční scény jsou trapné a celkově tenhle film považuju za vyhozené peníze. Ale to je jen můj osobní názor. ()