Nadějný hráč pokeru z New Orleans vyzve dlouholetého mistra této hry. V sázce není jen balík peněž, ale i reputace nejlepšího hráče. Avšak rozdávajícího vydírají, aby hru zfalšoval. (oficiální text distributora)

majo25

Film nesie áčkové parametre a môže stavať aj na hviezdnom hereckom obsadení, ktoré si svoju 'robotu' zastane v plnej miere. Príbeh o kartových hráčoch však už nie je také terno. Všetko sa točí okolo jednej nastávajúcej hry, ktorá má rozhodnúť o všetkom - kto bude král a kto večná dvojka - proste typické americké klišé, ktoré ma zo stoličky príliš nedvíhalo, rovnako ako kartová hra zvaná poker. Už keď dôjde ku hre, je to lepšie, len škoda toho nemastného-neslaného záveru, ktorý napriek pádu pádom vlastne ani nie je. ()

Jossie

Celou dobu to bylo fajn, karetní filmy nesnáším, protože jim nerozumím, ale tady to vypadalo impozantně, bylo to s krásnou atmosférou, byl tam Steve McQueen, kterému to charisma stříká snad i ušima, ale ten konec to všechno tak dokonale zazdil, všechno to vyšumělo do ztracena, až jste získali dojem, že to vlastně nebylo o ničem a opravdu mě to mrzelo, protože to mohl být vážně dobrý film. Velká škoda poslední čtvrthodinky. ()

classic

» Tak a extrémne hlboký a bohatý Melbin výstrih trochu zatienil nielen peknú Christian, ale predovšetkým samotného Kida, ktorý si zahral partičku stud-pokeru s „kráľom” Howardom. « 『 I veterán Ed Robinson bol na mňa až príliš rezervovaný, alebo Steve bol zasa strašný poctivec, že s vychvaľovaním Normana Jewisona je rázom koniec. 』Síce netvrdím, že nakrútil vyslovene nudný film, ale od neho som zvyknutý predsa na niečo iné, lepšie, údernejšie, čo ešte de-facto má len prísť, a tak mu to nakoniec odpúšťam... PS: Spomínanému p-o-k-r-u sa dostalo obdivuhodnej starostlivosti, a tak by som aspoň pochválil, že fanúšikovia tejto kartovej hry si prídu určite na svoje ! ()

ZkuKol

McQueen, New Orleans a poker celý film sami neutáhnou. Jewison na ně slepě spoléhá a mezi nimi lepí nesmyslnou vatu, tu tam pustí jazz a atmosféru, ale nic se vlastně pořád neděje a přitom se všichni tváří, jak kdyby budovali dějiny. Nevím, scénář byl dost čitelný, Norman až na pár nájezdů kamerou ničím neoslní, takže se pořád čeká na Stevea, poker a atmosféru New Orleans. Věřím, že tehdy bych film ocenil více, ale bohužel dnes už je na něm ten věk až příliš vidět. Poker je hra nervů a bystré mysli, Kid to všechno zvládá, ale zvládne i toho "nejlepšího?"... 60% ()

MikO_NR_1909

Mám rád takéto rádoby miniatúrne psychologické konfrontácie. Či už sa jedná o kartový poker alebo násilnejšiu fyzickú konfrontáciu jedného proti jednému, kde nepadne veľa slov, ale veľa sa človek dozvie z mimiky. Je to taký malý film, so solídnym hereckým zastúpením, priemernou réžiou ale s rozumným a neheroickým rozuzlením. Spätne teda film má šťavu a šmrnc. Hodnotenie 7/10. ()

• Sharon Tate byla v roli Christian nahrazena Tuesday Weld poté, co producent Martin Ransohoff propustil režiséra Sama Peckinpaha. (Caszidy)
  • Poslední film Harryho Wilsona, který se zde objevil jako divák ve scéně kohoutích zápasů. Nebyl uveden v titulcích. (Caszidy)

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison