Cincinnati Kid

The Cincinnati Kid

USA, 1965, 102 min

Ve všech ohledech průměrná pokerová historka, kde nám nějaký ten fígl nepředvedl Cincinnati Kid ani režisér. Neustále všude propagované charizma Steve McQueena se pro mě začíná stávat záhadou, protože tady s ním šetří opravdu hodně. Přímočarý chudý děj bez atraktivnějších scén nebo dramatických zvratů, o případném psychologickém prokreslení nemluvě. Více zaujmout můžou snad jen vnady Ann-Margret.(12.12.2005)

"Víte, Kide, ženy jsou v naší branži jistý problém.. Samozřejmě už nejde jen o akademickou otázku.."(16.12.2016)

Výborné drama o pokeru, velkých penězích, ambicích, prohrách a výhrách, ať už v životě karetním nebo osobním. Steve McQueen je v roli Cincinnatiho Kida vynikající, stejně jako jeho protějšek Lancey. Zajímavá je i vedlejší dějová linie s Melbou a Christian. Ke konci snímek opravdu nabírá na psychologické bitvě u karetního stolku, přičemž samotný závěr je vynikající. K tomu všemu ještě hraje pěkná písnička od Ray Charlese. 5* P. S. Cincinnati Kid mi atmosférou a částečně i námětem připomínal slavný Newmanův film Biliárový král.(9.12.2012)

Přiznám se, že jsem čekala trochu víc, obzvlášť od těch modrých Steveových očí, ale jeho role Kida byla tentokrát nevýrazná a prokreslení jeho postavy bylo minimální. A o konci se raději nebudu zmiňovat, protože pointa mně zcela unikla. Kdo si ale určitě přijde na své, tak to jsou milovníci pokeru, protože tam neuvidíte nic jiného než poker, poker a ještě jednou poker. Jo a taky spoustu šustících papírků. Sem tam se mihne Kidova dívka Christian a tak trochu přelétavá Mabel, které to maličko oživily i když taky ne moc výrazně. Co se mně asi líbilo nejvíc, tak to byly mnohé přezdívky pokerových hráčů jako Křikloun, Čuník, Rychloprstka, Ranař, hvízdající Sam a sekáč Eddie. Je mně to sice líto, ale za mě to byl průměr.(8.2.2014)

Slušné hráčské drama s dobrou atmosférou a výborným obsazením (především Karl Malden mi udělal radost). Díky konci dávám čtvrtou hvězdu. Kdybych ale o pokeru věděl víc než to, že se nehraje s dominovými kostkami a že není na poločasy, měl bych zřejmě větší požitek i z toho závěrečného duelu, který se mě takhle příliš nedotkl.(27.3.2014)

• - Poslední film Harryho Wilsona, který se zde objevil jako divák ve scéně kohoutích zápasů. Nebyl uveden v titulcích. (Caszidy)

• - Postavu Lancey Howarda měl původně hrát Spencer Tracy, avšak zdravotní problémy ho donutily roli odmítnout a tak byl nahrazen Edwardem G. Robinsonem. (Caszidy)

• - Režisér Sam Peckinpah trval na natočení "nahé" scény s jednou z hlavních ženských postav. Proklamoval však, že tato scéna se objeví pouze ve verzi pro evropský kontinent. Producent Martin Ransohoff nakonec Peckinpaha propustil poté, co se provalilo, že Peckinpah zamýšlel použít "nahou" scénu i v americké verzi. (Caszidy)