Cincinnati Kid

The Cincinnati Kid

USA, 1965, 102 min

Celou dobu to bylo fajn, karetní filmy nesnáším, protože jim nerozumím, ale tady to vypadalo impozantně, bylo to s krásnou atmosférou, byl tam Steve McQueen, kterému to charisma stříká snad i ušima, ale ten konec to všechno tak dokonale zazdil, všechno to vyšumělo do ztracena, až jste získali dojem, že to vlastně nebylo o ničem a opravdu mě to mrzelo, protože to mohl být vážně dobrý film. Velká škoda poslední čtvrthodinky.(17.1.2009)

Výborné drama o pokeru, velkých penězích, ambicích, prohrách a výhrách, ať už v životě karetním nebo osobním. Steve McQueen je v roli Cincinnatiho Kida vynikající, stejně jako jeho protějšek Lancey. Zajímavá je i vedlejší dějová linie s Melbou a Christian. Ke konci snímek opravdu nabírá na psychologické bitvě u karetního stolku, přičemž samotný závěr je vynikající. K tomu všemu ještě hraje pěkná písnička od Ray Charlese. 5* P. S. Cincinnati Kid mi atmosférou a částečně i námětem připomínal slavný Newmanův film Biliárový král.(9.12.2012)

Tomuto filmu o kartových hráčoch jednoznačne chýba rozvitejší dej aby to mohlo byť pre sledujúce zaujímavejšie, pestrejšie, práve samotný úvod načrtol v celku svižní dej ale potom to upadá a dej sa sústredí len čisto na jeden veľký kartový súboj tých najlepších a práve tu je dej moc pasívni, nič čo by upútalo neponúkne, dokonca sa ani nemôže hlbšie ponoriť do kartového súboja, lebo okrem záveru nám nič bližšie čo hráči majú v rukách nebude ukázané, tým pádom to pôsobí trošku chladno podané. V tejto karetnej hre spraví trošku závanu len malí konflikt medzi Steve McQueenom a falošne rozdávajúcim karty Karlom Maldenom. Z celkového hľadiska je to slušný priemer čo nič na vyše neponúkne. /65%/(15.1.2009)

Ve všech ohledech průměrná pokerová historka, kde nám nějaký ten fígl nepředvedl Cincinnati Kid ani režisér. Neustále všude propagované charizma Steve McQueena se pro mě začíná stávat záhadou, protože tady s ním šetří opravdu hodně. Přímočarý chudý děj bez atraktivnějších scén nebo dramatických zvratů, o případném psychologickém prokreslení nemluvě. Více zaujmout můžou snad jen vnady Ann-Margret.(12.12.2005)

Přiznám se, že jsem čekala trochu víc, obzvlášť od těch modrých Steveových očí, ale jeho role Kida byla tentokrát nevýrazná a prokreslení jeho postavy bylo minimální. A o konci se raději nebudu zmiňovat, protože pointa mně zcela unikla. Kdo si ale určitě přijde na své, tak to jsou milovníci pokeru, protože tam neuvidíte nic jiného než poker, poker a ještě jednou poker. Jo a taky spoustu šustících papírků. Sem tam se mihne Kidova dívka Christian a tak trochu přelétavá Mabel, které to maličko oživily i když taky ne moc výrazně. Co se mně asi líbilo nejvíc, tak to byly mnohé přezdívky pokerových hráčů jako Křikloun, Čuník, Rychloprstka, Ranař, hvízdající Sam a sekáč Eddie. Je mně to sice líto, ale za mě to byl průměr.(8.2.2014)