The Lovers

Mary (Debra Winger) a Michael (Tracy Letts) sú dlhoročný manželský pár. Na pokraji konca ich vzťahu však iskra medzi nimi zrazu znovu vzplanie a vedie ich do impulzívnej romance. (klidas_pk)

Vlad

Filmov s podobnym nametom je sice mnoho ale tento kanadsky kusok sa urcite oplati pozriet. Dej sice len tak nezavislo plynie pred seba ale inac som ani nic ine necakal, takze prekvapeny/sklamany som nebol. Od klasickej "komedie" to sice ma na mile daleko ale mozno aj prave preto som kazdemu jednemu hercovi jeho ulohu bez vyhrad uveril a nevedel som sa dockat zaveru. Film zo zivota, obzvlast odporucaniahodny parom, ktore uz maju nejaku tu 5-rocnicu za sebou. Necele 4* ()

alisa.upir

Já si teda komedii představuju asi úplně jinak. Hlavně by v ní mělo být aspoň jednou něco vtipného. Bod navíc dávám za Littlefingera z GOT, i když stejně zase hraje takový sneaky bastard, když spí s vdanou ženskou. ()

BOURQUE

„The Lovers“ je v mojich očiach atypickým romantickým príbehom. To, že manžel a manželka, obidvaja v pokročilom veku, majú milenku/milenca (samozrejme v obdivoch prípadoch z mladšej vekovej kategórii) nám pán Jacobs servíruje takým spôsobom, akoby to bola tá najsamozrejmejšia vec na svete. Silný kontrast je však v tom, že Mary a Michael už nemajú dostatok síl na to, aby jeden druhému sa priznali a vyšli s pravdou von (vyhovuje im svet seba-klamstiev). Ale ani na to nemajú silu, aby jeden druhému umožnil vystúpiť z tohto manželstva von. Prečo? Pretože napriek všetkému sa v nich opäť prebudí láska, ktorú kedysi voči sebe cítili a ich spoločný sexuálny život sa opäť naštartuje. Po návšteve ich syna (príde so svojou kamarátkou) a veľmi miernej konfrontácii Michaela s milencom jeho manželky sa však rozhodnú pustiť jeden druhého. Vypadá to tak, že so svojimi partnermi začnú nový život, avšak záver naznačuje, že aj z nich sa stanú milenka a milenec – jeden pre druhého. Celý je to aj uveriteľný, ale miestami je to až príliš idealizovaný a zjednodušený. Skutočného emocionálneho vyvrcholenia sa nedočkáte. Z hereckej stránky dvojica D. Winger a T. Letts podávajú dobrý a vierohodný výkon. Na strane vedľajších postáv sú však problémy. Film zo života? Spíš áno, ale z akého? Osobné hodnotenie: 78% (***) ()