poster

V žáru noci

 • USA

  In the Heat of the Night

 • slovenský

  V žiari noci

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1967, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Javert
  *****

  Mysteriózní? Ale no tak! Vždyť je to přeci poctivá kriminálka ze staré školy, která je však přeci jen v něčem jiná. Nudit se rozhodně nebudete, ať už jste fanda kriminálek anebo fanda intelektuálských dramat. Tvůrci měli šťastnou ruku při výběru šerifa - Steigerův výkon je dokonalost sama. O Poitierovi není třeba slov - zaručená kvalita. 9/10(9.11.2008)

 • dobytek
  ***

  Místní policajti jsou banda idiotů, který jsou při vyšetřování vraždy úplně bezradný, ale náhodou se tam zrovna objeví detektiv černoch, kterej všechno ví, všechno zná a všude byl nejmíň dvakrát. Tomu je vždycky všechno po minutě jasný a pachatele tak vypátrá s prstem v nose. Kriminální zápletka je průměrná a to vyšetřování vraždy tam je hlavně kvůli tomu, aby se na něj naroubovalo poselství, že rasová dyškriminácija je špatná. Film nabídne celkem slušný tempo, atmosféru a taky pár hereckejch výkonů. Vyzdvihnul bych hlavně Roda Steigera v roli buranskýho šerifa. 60%(26.2.2012)

 • Psema
  ****

  A pak že běloba a negr nemůžou být kámoši i na post-konfederačním území. Pěkný chlapský příběh se sociálním přesahem a inteligentní, ryze oldschool kriminálkou jako hnacím motorem. "They call me mr. Tibbs."(16.2.2015)

 • Chrustyn
  ***

  Poutavá kriminálka s rasovým podtextem, který v mnoha scénách vylézá až zbytečně moc na povrch a napínavé pátrání po vrahovi, tak přechází v sociální drama. Je to docela škoda, protože Poitier se opravdu snaží a příběh má také co nabídnout. Více krimi a méně dramatu a mohlo být hodnocení vyšší.(3.6.2011)

 • Houdini
  ****

  NFR 2002, Oscar 5 : Nejlepší film, Herec HR - Rod Steiger, Střih, Zvuk, Scénář - A + 2 nominace: Režie, Zvukové efekty(9.3.2004)

 • - Film je často citovaný ako najoblúbenejší film Sidneyho Poitiera, aký kedy urobil. (fishki)

 • - Výraznou měrou se na hudbě podílel Quincy Jones, který byl trumpetistou a spolupracoval, a také velkou měrou ovlivnil tvorbu Michaela Jacksona. (DruidKarel)

 • - Dej je situovaný v letnom Mississippi, ale natáčalo sa na jeseň v štáte Illionis. Kvôli tomu muselo mať veľa hercov pred natáčaním v ústach kocky ľadu, aby v noci nebol vidieť teplý dych. (fishki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace