V žáru noci

V žiari noci

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1967, 105 min

80%(31.8.2009)

Kriminální zápletka není až tak zajímavá ani důležitá. Hlavní motor filmu je inteligentní černoch působící rozruch v rasisitickém prdelákově. Oba hlavní protagonisté mají velké ego a postupně si získávají vzájemný respekt. Už od začátku je jasný, že to Virgil vyřeší, proto mě víc bavilo sledovat, jak si poradí v nepřátelskym prostředí a jestli se dostane šerifovi pod kůži. Vůbec to nezestárlo. Nenapodobitelná šedesátková atmosféra je skvělá. Má to dvě fakt kouzelný scény. Hrozně se mi líbilo, jak Warren Oates šmíruje tu nahou holku a pak hlavně ta jak si podivínskej barman pouští z jukeboxu Foul Owl On The Prowl.(21.7.2016)

Krimi mého dětství. Velmi napjatý vztah mezi bílým a černým mužem zákona postupně přerůstá v úctu až přátelství. Výborně natočeno.(29.1.2003)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 6.1.1973, réžia českého znenia (ČST Praha 1972) = IRENA SKRUŽNÁ (4.3.2014)(4.3.2014)

For Me 87%(3.12.2011)