V žáru noci

• slovenský

V žiari noci

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1967, 105 min

Kriminální zápletka není až tak zajímavá ani důležitá. Hlavní motor filmu je inteligentní černoch působící rozruch v rasisitickém prdelákově. Oba hlavní protagonisté mají velké ego a postupně si získávají vzájemný respekt. Už od začátku je jasný, že to Virgil vyřeší, proto mě víc bavilo sledovat, jak si poradí v nepřátelskym prostředí a jestli se dostane šerifovi pod kůži. Vůbec to nezestárlo. Nenapodobitelná šedesátková atmosféra je skvělá. Má to dvě fakt kouzelný scény. Hrozně se mi líbilo, jak Warren Oates šmíruje tu nahou holku a pak hlavně ta jak si podivínskej barman pouští z jukeboxu Foul Owl On The Prowl.(21.7.2016)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(14.2.2009)

''Každá mince má dvě strany''. Totéž lze říci i tomto filmu, na jedné straně se setkáváme s prvotřídním krimi a inteligentním Virgilem Tibbsem, kterého se povedlo zahrát panu Poiterovi skutečně mistrovsky, Rod Steiger jen lehce konkuruje jeho hereckému umu. Na druhé straně lze sledovat nepřehlédnutelné a výtečně zpracované rasistické napětí mezi hlavními postavami. Film, na jehož druhou projekci se těším už teď a to nejen díky skvělé úvodní písni od Raye Charlese.(27.9.2010)

Dnešní krimálky mají spoustu akčních scén, dramatu a hezkých žen. Rasové pohnutky jsou už dávno minulostí.(3.10.2012)

For Me 87%(3.12.2011)

• - Výraznou měrou se na hudbě podílel Quincy Jones, který byl trumpetistou a spolupracoval, a také velkou měrou ovlivnil tvorbu Michaela Jacksona. (DruidKarel)

• - Dej je situovaný v letnom Mississippi, ale natáčalo sa na jeseň v štáte Illionis. Kvôli tomu muselo mať veľa hercov pred natáčaním v ústach kocky ľadu, aby v noci nebol vidieť teplý dych. (fishki)

• - Hláška "They call me Mister Tibbs!" bola zvolená ako 16. v zozname filmových hlášok AFI. V zozname Premiere skončila na 76. mieste. (fishki)