poster

V žáru noci

 • USA

  In the Heat of the Night

 • slovenský

  V žiari noci

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1967, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  *****

  V ŽÁRU NOCI neuchvátí svojí prostou kriminální zápletkou, ta je jen pozadím k sílné reflekci amerického jihu, který měl i v 60. letech ještě daleko k rasovému smíření. Věřím, že Norman Jewison tehdy píchnul do vosího hnízda, pokud se V ŽÁRU NOCI promítalo ve Spartě, Mississippi (pro účely filmu se jedná o fiktivní místo), muselo by místní kino přinejmenším shořet nenávistí.(5.2.2014)

 • Javert
  *****

  Mysteriózní? Ale no tak! Vždyť je to přeci poctivá kriminálka ze staré školy, která je však přeci jen v něčem jiná. Nudit se rozhodně nebudete, ať už jste fanda kriminálek anebo fanda intelektuálských dramat. Tvůrci měli šťastnou ruku při výběru šerifa - Steigerův výkon je dokonalost sama. O Poitierovi není třeba slov - zaručená kvalita. 9/10(9.11.2008)

 • ORIN
  *****

  Kvalitní příběh, pitoresknost jižanského maloměsta, absurdní humor často vycházející ze zakořeněného rasismu a segregace, časté konfrontace mezi Tibbsem a Gillespiem, šerifovo neustálé žvýkání, revoluční scéna fackované. Tohle všechno (a mnoho dalších drobností a jednotlivostí) dělá z filmu V žáru noci jednu z nejlepších kriminálek, co jsem kdy viděl.(8.9.2014)

 • Psema
  ****

  A pak že běloba a negr nemůžou být kámoši i na post-konfederačním území. Pěkný chlapský příběh se sociálním přesahem a inteligentní, ryze oldschool kriminálkou jako hnacím motorem. "They call me mr. Tibbs."(16.2.2015)

 • tahit
  *****

  Gradující gangsterské drama ospalého městečka v hlavní roli Sidney Poitiera a Roda Steigera je výjimečně strhujícím dílem i s perfektní studií rasového podtextu.(13.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace