• slovenský

Scénografie:

Richard Macdonald

Kostýmy:

Yvonne Blake

Skvělá hudba, proti hipísácké podobě (včetně tanků a jiných rekvizit) taky vůbec nic nenamítám. Ta hvězda dolů je za naprosto nevýrazného a necharismatického Ježíše, kterého hlasově i výrazově předčili ve filmu snad úplně všichni. Možná jsem moc namlsaná Střihavkou, ale tohle nebyl, podle mě, zrovna ideální výběr.(26.8.2013)

Toto je moja srdcovka. Či už táto americká, ktorú som videla v 92-om vo filmovom klube v Žiline, alebo tá česká - divadelná, ktorú som videla v 94-om v divadle Spirála v Prahe.(18.10.2013)

Krásný kulturní zážitek. Líbila se mi energie hipíků :), jako nápad super. Zpracování skvělé, hudba i tanec také fajn. Mrzí mě, že nemůžu dát 5*, ale ty tanky a stíhačky mi prostě zkazily celkový dojem. Navíc mě nezaujal konec, čekala jsem, že bude ještě více rozpracován.(19.3.2013)

Zcela úžasné a ojedinělé veledílo, kterému k naprosté dokonalosti chybí božský hlas úplně prvního Ježíše Iana Gillana z Deep Purple. Když jsem v d eseti letech spatřil t ento muzikál poprvé (do té doby jsem znal jen verzi s Kamilem Střihavkou) byl jsem jako u vytržení. Naprosto mě fascinovala ta originalita s jakou s e protkla šedesátá léta a doba Kristova. Teď už to pro mě není takové objevení Ameriky, ale dneska i po tolika letech mě tenhle muzikál dostává stejně jako tenkrát. Spolu s tou "gillanovskou" je tohle nejlepší verze.(25.7.2008)

• niethustra

V tomhle jsem zajedno s Cartmanem.(26.12.2016)

• - Pôvodne Norman Jewison chcel, aby úlohu Ježiša hral Ian Gillan, ktorý nahral Ježiša na koncepčnom albume. Gillan však ponuku odmietol a rozhodol sa, že viac poteší fanúšikov na turné s Deep Purple. (MFJD)

• - Na začiatku poslednej večere Ježiš a apoštoli svojim umiestnením a gestami presne kopírujú Da Vinciho obraz "Posledná večera". (L´Aura)

• - Záver filmu a scéna so západom slnka vznikla úplnou náhodou, kedy režisér a štáb využili prekrásnu scenériu, ktorá naznačila záver - zmŕtvychvstanie. Taktiež náhodne nasnímali v tom momente prechádzajúceho pastiera s ovcami - a tak tento ďalší náhodný detail poukazuje na Ježišovo učenie. (L´Aura)