poster

Jesus Christ Superstar

 • USA

  Jesus Christ Superstar

 • slovenský

  Jesus Christ Superstar

Muzikál

USA, 1973, 108 min

Režie:

Norman Jewison

Předloha:

Tim Rice (kniha)

Střih:

Antony Gibbs

Scénografie:

Richard Macdonald

Kostýmy:

Yvonne Blake
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lindiště
  ****

  Skvělá hudba, proti hipísácké podobě (včetně tanků a jiných rekvizit) taky vůbec nic nenamítám. Ta hvězda dolů je za naprosto nevýrazného a necharismatického Ježíše, kterého hlasově i výrazově předčili ve filmu snad úplně všichni. Možná jsem moc namlsaná Střihavkou, ale tohle nebyl, podle mě, zrovna ideální výběr.(26.8.2013)

 • eLeR
  *****

  Toto je moja srdcovka. Či už táto americká, ktorú som videla v 92-om vo filmovom klube v Žiline, alebo tá česká - divadelná, ktorú som videla v 94-om v divadle Spirála v Prahe.(18.10.2013)

 • Lukrecie
  ****

  Krásný kulturní zážitek. Líbila se mi energie hipíků :), jako nápad super. Zpracování skvělé, hudba i tanec také fajn. Mrzí mě, že nemůžu dát 5*, ale ty tanky a stíhačky mi prostě zkazily celkový dojem. Navíc mě nezaujal konec, čekala jsem, že bude ještě více rozpracován.(19.3.2013)

 • liquido26
  *****

  Zcela úžasné a ojedinělé veledílo, kterému k naprosté dokonalosti chybí božský hlas úplně prvního Ježíše Iana Gillana z Deep Purple. Když jsem v d eseti letech spatřil t ento muzikál poprvé (do té doby jsem znal jen verzi s Kamilem Střihavkou) byl jsem jako u vytržení. Naprosto mě fascinovala ta originalita s jakou s e protkla šedesátá léta a doba Kristova. Teď už to pro mě není takové objevení Ameriky, ale dneska i po tolika letech mě tenhle muzikál dostává stejně jako tenkrát. Spolu s tou "gillanovskou" je tohle nejlepší verze.(25.7.2008)

 • niethustra
  **

  V tomhle jsem zajedno s Cartmanem.(26.12.2016)

 • - Pôvodne Norman Jewison chcel, aby úlohu Ježiša hral Ian Gillan, ktorý nahral Ježiša na koncepčnom albume. Gillan však ponuku odmietol a rozhodol sa, že viac poteší fanúšikov na turné s Deep Purple. (MFJD)

 • - Na začiatku poslednej večere Ježiš a apoštoli svojim umiestnením a gestami presne kopírujú Da Vinciho obraz "Posledná večera". (L´Aura)

 • - Záver filmu a scéna so západom slnka vznikla úplnou náhodou, kedy režisér a štáb využili prekrásnu scenériu, ktorá naznačila záver - zmŕtvychvstanie. Taktiež náhodne nasnímali v tom momente prechádzajúceho pastiera s ovcami - a tak tento ďalší náhodný detail poukazuje na Ježišovo učenie. (L´Aura)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace