• slovenský

Richard Macdonald

Kostýmy:

Yvonne Blake
  • danecek24

31. Zlatý Glóbus za rok 1973 - nominace (6) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Yvonne Elliman, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Carl Anderson, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Ted Neely, Objev roku (herec) - Carl Anderson, Objev roku (herec) - Ted Neely(3.1.2009)

jsem ateista (bohu dík:)), takže mám trošku problém s biblickýma příběhama a podobnýma báchorkama.. ale čert to vem! už kdysi dávno jsem při shlédnutí svého prvního muzikálu (ano, jesus christ superstar po česku s kamilem střihavkou v čele) na tuhle hru přistoupila, nuže přistoupim i podruhé.. a líbilo! hlavně teda jidáš (stejně jako kdysi dávno v podání dana bárty) kdykoliv vstoupil na scénu, tak to mělo koule:-)(23.7.2007)

Zpíš než o zpěv tu jde o recitaci, ale i tak se mi tuta verze muzikálu líbí. Jidáš hlasově válí, ale ostatní mu to trochu kazí. Bohužel jsem zmlsaná českým a švédským nastudováním, i novou verzí z roku 2000, a ty jsou hlasově mnohem těžší kalibr, takže nemůžu dát plný počet hvězdiček...(8.6.2010)

Po hudebni strance neni o cem diskutovat, po filmovarske pomerne zajimave a napadite, i kdyz jsou zde vyuzivany spise mene clenite a prazdne exteriery, coz filmu mozna trochu obira. Jinak v podstate zpracovani stejneho tematu jako Gibsonovo Umuceni, ale mnohem zabavnejsi, inteligentnejsi a vrstevnatejsi a schopne dat divakovi vice.(11.2.2009)

Jenom nejgeniálnější muzikál jaký kdy byl, je a bude natočený, jinak vlastně nic, co by stálo za řeč.(14.7.2006)

• - Na konci scény poslednej večere, keď Judáš uteká udať Ježiša, je symbolicky poukázané na Ježišove slová: „Budú biť pastiera a rozpŕchne sa stádo oviec.“ (MFJD)

• - Autobus, kterým na začátku filmu přijíždějí hippies do pouště, zapůjčila pro potřeby natáčení rocková skupina Teda Neeleyho.

• - Film bol natočený v Izraeli, v ruinách Avdatu, na brehu Mŕtveho mora a na Blízkom východe. (MFJD)