• slovenský

Scénografie:

Richard Macdonald

Kostýmy:

Yvonne Blake

Rozpočet $-miliónovTržby USA $24,477,615Tržby Celosvetovo $24,600,000║ hippisácky gýč /20%/(30.9.2009)

Ako má vizerať muzikál na plátne? Takto. Jesus Christ Superstar je pre mňa absolútna jednička, nekomporomisne poráža velinkánov ako West Side Story alebo My Fair Lady, ajkeď sa v hudobnom žánre nezhodujú. A možno práve preto u mňa vyhráva príbeh Ježiša, pretože napriek háklivej téme má guľe čo sa týka hudby i tanca. Modern Jazz Dance bol pre zformovanie pocitov ten najdokonalejší výber pohybového ztvárnenia. Na jednej karte môžem spomenúť aj nové spracovanie z roku 2000, kde je príbeh spracovaný - risknem to: ešte viac dynamicky. Prvé je ale stále prvé :)(30.10.2008)

7/10 Velmi slusne, na to, ze je to muzikal, kde se hodne tancuje, coz vubec neni moje parketa... ;]](6.5.2006)

Že je Petr nahrazen Jidášem, je v pořádku. Konečně nešťastníka, bez nějž by to neklaplo, někdo zprostil toho trapného obvinění z defraudantství a prodejnosti. Ale to ostudné, naprosto mimomísové Petrovo pokohoutí "musel jsem to udělat, copak nechápeš?" (následované Magdaleniným stejně idiotským "jak to mohl vědět?") musím jménem církve ztrestat. Jinak by to bylo samozřejmě za pět. (A ještě mohou být autoři rádi, že ten lapsus někdo v Kongregaci závazně nevyložil jako návod k bludnému učení o sebeoběšení jakožto stvrzení vítězství Jidášovy pseudodoxie nad Petrovou orthodoxií. To by se pak smažili v pekle.)(20.10.2012)

• Tony.cs

Ach jo, to byla debilita. A to jsem ateista. Tři písničky z celého filmu nervaly uši. Ježíš byl nesympatický a celé to bylo uječené a stupidní. Takové hodnocení si to nezaslouží ani náhodou. Jewison se dost utnul, Šumaře na střeše jsem totiž sežral i s navijákem. Tohle jsem plival od začátku do konce. Shit!(5.9.2015)