Pod vlivem úplňku

• slovenský

Pod vplyvom splnu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1987, 102 min

"Nejsme dokonalí, sněhová vločka je dokonalá, hvězdy jsou dokonalé, my ne, my děláme chyby, vybíráme si ty nepravé, máme zlomená srdce......". Hlavní roli tu nehraje ani tak okouzlující Cher a Nicolas Cage jako úplněk, pod jehož magickým vlivem lidi alespoň na chvíli ztratí kontrolu nad svým rozumem a nechají se vést srdcem. Je tu láska, vášeň, rodinné tradice a hodnoty, je tu krásná hudba, je tu kouzlo, je tu vtip. A především jsou tu jedineční herci, za všechny chválím Nikáčka, který sice žádnou cenu nedostal, ale vášnivý pekař patří mezi jeho nejopravdovější chlapy.(4.3.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $80,640,528Tržby Celosvetovo $81,300,000(5.12.2009)

CITÁT - Já to letadlo proklela. Vy tam někoho máte?......... Tak řeknu vám, že tenhle příběh by se mi nelíbil ani pod vlivem úplňku. Směsice ukřičených a uřvaných herců, znichž skoro polovina je velmi nesympatická se neustále o něčem dohaduje, handrkuje až jsem nakonec zjistil, že je to skoro o ničem. Opravdu jsem na tamní celkem vysoké hodnocení čekal víc a tak trochu něco jiného. Bez špetky pořádného dramatu, kterému nepomohla ani hudba, která se také moc nepovedla. Chvilkama mi to připadalo jako parodie. CITÁT - Mě už to nebaví. Jak dlouho mám ještě čekat?....... Tenhle příběh mě moc neoslovil.(19.9.2014)

• Hejtmy

{769/1001} Jediné, co mi na tomhle filmu přijde zajímavé, je to, jak mohla taková sračka dostat tři oskárky. 25 %(8.11.2013)

Příjemná romantika,zpočátku sice trochu rychlejší(Nástup Cage je až zhruba po půl hodině a už je ruka v rukávě :-) )Ale atmosféra svéráznost italské rodiny mě moc bavily-je to můj šálek kávy :-).Jinak jak je v zajímavostech,že Cher to moc nesouznělo s Cagem tak na tom něco je.Jinak Cher je tu dobrá.Za mě kvůli začátku 80 % a čtyři hvězdy.(27.8.2014)

• - Původní adeptkou na hlavní roli byla Sally Field. (Edgerton)

• - Natáčení probíhalo převážně v New Yorku v lokalitě Brooklyn. Několik sekvencí bylo natočeno v Torontu v provincii Ontario. (Terva)

• - Americký filmový institut snímek prohlásil 8. nejlepší romanticou komedií všech dob. (Edgerton)