Peníze jiných

• slovenský

Peniaze iných

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1991, 103 min

DeVito dává tomuhle filmu nejméně dvě hvězdy plus. Dělá ovšem z ryzího gaunera tak trochu ,,zlatého hocha,,. Člověk ani nestačí sledovat, která korporace převzala kterou, jak ji restrukturalizovala ( rozuměj vyházela lidi, či jim snížila platy ) a výrobu přesunula někam do Tramtárie, aby z té Tramtárie vozila výrobky zpět a cpala je těm propuštěným. A všichni se divili proč je krize.(9.5.2016)

No, od komedie či satiry požaduji, abych se usmál aspoň jednou za deset minut a ne jednou za celej film. Kdy jsem se usmál? U toho trapnýho "aby se vlk nažral a koza zůstala celá" konce. Upřímně mě překvapilo, jak dobré hodnocení to tu má. Jistě, Danny DeVito je kápo, doslova táhne celej film na svých do krve rozedřených bedrech a až do toho neslavnýho konce se zdá, že je k neutahání. Gregory Peck se objeví sice jen na pár okamžiků, ale stará škola z něj jde cejtit i skrze obrazovku. Jenže to je tak všechno. Ani příběh nebo ostatní herci ani nic jinýho mě nedokázaly přesvědčit, abych se na to podíval ještě někdy jindy. Je to prostě slabota, o humor tu nezavadíte, o satiru možná okrajově, ale jako kritika chování burzovních žraloků určitě exceluje. Ale na to tu máme mnohem nápaditější a lepší film Wall Street. Jinak, taky je to zatra velká vykrádačka Pretty Woman, akorát že tady se jedná o drátovny a kabelovny a tam se jednalo o nějakou loďařskou společnost. Prostě průměr se vším všudy a jediný, kdo to zachraňuje je Likvidátor Larry.(12.8.2006)

Dabing Ladislava Mrkvičky, který se k výkonu Dannyho DeVita dokonalé hodí, charismatický hlas Jiřího Bartošky na Gregory Pecka, a sexappeal Penelope Ann Miller jsou hlavními klady jinak nepříliš dobře chemicky sestaveného filmu. Že by kráska PAM zahořela pro připlešlého liliputána, zvlášť když její postavě přísluší tak silná averze k osobě bezohledného podnikatele? Kdepak, tady to nespraví ani pověstné "co se škádlívá..." Na druhou stranu, právě jejich slovní přestřelky jsou tím nejzábavnějším. Dokoukáno asi naposedmé.(18.10.2015)

Dany de Vitto v roli krále Wall Streetu požírajícího jednu krachující společnost za druhou. To by ovšem nesměl narazit na Penelope Ann Millerovou :-)(11.2.2003)

Dannyho De Vita mám rád a i zde je skvělý, stejně tak stárnoucí seladon Gregory Peck a neohrožená kráska Penelope Ann Miller. Příběh je zajímavý, ale provedení je průměrné. Ale i tak je to dobrá komedie, která stojí za 100 minut divákova času.(7.8.2006)