Peníze jiných

• slovenský

Peniaze iných

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1991, 103 min

No, od komedie či satiry požaduji, abych se usmál aspoň jednou za deset minut a ne jednou za celej film. Kdy jsem se usmál? U toho trapnýho "aby se vlk nažral a koza zůstala celá" konce. Upřímně mě překvapilo, jak dobré hodnocení to tu má. Jistě, Danny DeVito je kápo, doslova táhne celej film na svých do krve rozedřených bedrech a až do toho neslavnýho konce se zdá, že je k neutahání. Gregory Peck se objeví sice jen na pár okamžiků, ale stará škola z něj jde cejtit i skrze obrazovku. Jenže to je tak všechno. Ani příběh nebo ostatní herci ani nic jinýho mě nedokázaly přesvědčit, abych se na to podíval ještě někdy jindy. Je to prostě slabota, o humor tu nezavadíte, o satiru možná okrajově, ale jako kritika chování burzovních žraloků určitě exceluje. Ale na to tu máme mnohem nápaditější a lepší film Wall Street. Jinak, taky je to zatra velká vykrádačka Pretty Woman, akorát že tady se jedná o drátovny a kabelovny a tam se jednalo o nějakou loďařskou společnost. Prostě průměr se vším všudy a jediný, kdo to zachraňuje je Likvidátor Larry.(12.8.2006)

DeVito dává tomuhle filmu nejméně dvě hvězdy plus. Dělá ovšem z ryzího gaunera tak trochu ,,zlatého hocha,,. Člověk ani nestačí sledovat, která korporace převzala kterou, jak ji restrukturalizovala ( rozuměj vyházela lidi, či jim snížila platy ) a výrobu přesunula někam do Tramtárie, aby z té Tramtárie vozila výrobky zpět a cpala je těm propuštěným. A všichni se divili proč je krize.(9.5.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $35,682,090Tržby Celosvetovo $-(13.1.2010)

Černá americká komedie o tom, že proti lásce nejsou imunní ani bezohlední kapitalisté, kterým místo srdce tluče v hrudi zmačkaná stodolarová bankovka.(30.6.2011)

Poměrně reprezentativní ukázka toho, že Amíci - až na výjimky - neumějí udělat pořádnou satiru. Místo, aby uštědřil tvrdý klovanec Wall Streetu a korporátní Americe, ulpívá tenhle film na jednoduchém humoru, který se točí vyhradně kolem De Vita, uslzené agitaci (viz sošně hrdý Peckův charakter) a kompromisním závěru. Nic proti Amíkům, Wall Streetu a už vůbec De Vitovi...(15.11.2002)