Peníze jiných

Peniaze iných

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1991, 103 min

Norman Jewison

Alvin Sargent, Jerry Sterner (divadelní hra)

Haskell Wexler

David Newman

Produkce:

Norman Jewison

Lou Lombardo

No, od komedie či satiry požaduji, abych se usmál aspoň jednou za deset minut a ne jednou za celej film. Kdy jsem se usmál? U toho trapnýho "aby se vlk nažral a koza zůstala celá" konce. Upřímně mě překvapilo, jak dobré hodnocení to tu má. Jistě, Danny DeVito je kápo, doslova táhne celej film na svých do krve rozedřených bedrech a až do toho neslavnýho konce se zdá, že je k neutahání. Gregory Peck se objeví sice jen na pár okamžiků, ale stará škola z něj jde cejtit i skrze obrazovku. Jenže to je tak všechno. Ani příběh nebo ostatní herci ani nic jinýho mě nedokázaly přesvědčit, abych se na to podíval ještě někdy jindy. Je to prostě slabota, o humor tu nezavadíte, o satiru možná okrajově, ale jako kritika chování burzovních žraloků určitě exceluje. Ale na to tu máme mnohem nápaditější a lepší film Wall Street. Jinak, taky je to zatra velká vykrádačka Pretty Woman, akorát že tady se jedná o drátovny a kabelovny a tam se jednalo o nějakou loďařskou společnost. Prostě průměr se vším všudy a jediný, kdo to zachraňuje je Likvidátor Larry.(12.8.2006)

70%.. Danny DeVito je jako obvykle výborný a především kvůli němu stojí tohle za vidění.(12.9.2006)

Černá americká komedie o tom, že proti lásce nejsou imunní ani bezohlední kapitalisté, kterým místo srdce tluče v hrudi zmačkaná stodolarová bankovka.(30.6.2011)