poster

Příběh vojáka

 • USA

  Soldier's Story, A

Drama / Mysteriózní

USA, 1984, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  ****

  Co říci o tomto americkém dramatu odehrávajícím se za 2. světové války ve vojenské základně určené pro afroamerické rekruty? Ptám se sám sebe, jak co možná nejlépe tento film okomentovat. Téma je zajisté velice zajímavé, jeden seržant je zastřelen a z Washingtonu přijíždí afroamerický důstojník vyšetřit jeho smrt. A divák se tak má možnost v retropektivních vzpomínkách jednotlivých vojáků podívat, co vraždě předcházelo a co se na této základně dělo. Abych byl upřímný, tak nemám příliš v lásce vojenské filmy a nemám ani příliš v lásce filmy s větším množstvím černošských herců, protože já je prostě od sebe neodliším a pak se v postavách ztrácím. A nemám ani příliš v lásce filmy, kde se vyšetřuje násilí či vraždy. Ale u tohoto filmu musím konstatovat, že nic z výše zmíněného mi zde absolutně nevadilo a byl jsem až do závěrečných titulků v napětí, jek celý film skončí. Toto drama je naprosto dobře snesitelné, téměř vůbec nenudí a to, že divák na začátku nevidí vraha a musí tak čekat na to, co se dozví od vojáků v retrospektivách, je vynikající nápad, který mou pozornost po celou dobu dokázal udržet. A pochválit musím i herecké výkony, kterým k dokonalosti nic nescházelo. Ale co mě velmi překvapilo je fakt, že film byl nominovaný na tři hlavní Oscary. Tak kvalitní mi totiž zase nepřijde, ale tak dnes už těžko posuzovat, čím v době vzniku tenhle film Akademii zaujal. Za sebe každopádně uděluji čyři hvězdičky.(13.7.2009)

 • Houdini

  Oscar 3 nominace: Nejlepší film, Herec VR - Adolph Caesar, Scénář - A(9.3.2004)

 • Vojcl
  ***

  Neprávem zapomenuté kriminální drama s příjemnými hereckými výkony. V menší roli se tu blýskne tehdy ještě poměrně neznámý Denzel Washington. Závěrečné rozuzlení sice není nijak překvapivé, na Oscara bych to asi také nenominoval, leč pro fanoušky žánru určitě stojí za vidění.(28.5.2012)

 • DEXTER099
  ***

  Takový klasický film o o podceňování černochu a ještě k tomu v armádě a ze všeho toho vznikne vražda seržanta Waterse.Film plyne vcelku dobře a herecké výkony jsou uspokojivé i ta atmosféra je dobrá.A jednu z prvních větších rolí zde má i Denzel Washington.Takže za mě celkově 65 % a tři hvězdy.(30.9.2014)

 • RHK
  ****

  Byl vrah černého seržanta s manýry bělocha černý nebo bílý? To je to, oč na Jihu tu běží. A černý kapitán to odhalit může jenom stěží... Konec srandy. Příběh vojáka je brilantní detektivka z vojenského prostředí, která mi tématem i zpracováním připomněla pětioscarový taktéž Jewisonův film "V žáru noci" s podobným tématem černocha ze severu vyšetřujícího na Jihu vraždu. V žáru noci byl o poznání lepší film, ve filmu Příběh vojáka však byla nádherná bluesová muzika. Odkaz na trailer k filmu (klikni): http://www.spout.com/films/A_Soldier_s_Story/31949/1185/trailers.aspx(19.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace