Zem spieva

Peter Núñez

Kamera:

Ivan Plesník

Účinkují:

Daniel "Sorizzo" Kis (moderátor), Marek Koleno (moderátor), Dominika Morávková-Zeleníková (moderátor), Alžbeta Lukáčová, Barbora Morongová, Lenka Šútorová - Konečná, Vladimír Michalko (více)

Historicky prvá televízna súťaž predstaví folklórne súbory a skupiny, tanečníkov aj spevákov tradičnej ľudovej hudby zo všetkých kútov Slovenska. Je určená pre všetkých, ktorí prezentujú folklór Slovenska na inej ako profesionálnej úrovni. (STV)

TomX2

Už to vyzeralo, že sa na Slovensku neukáže žiadna nová súťažná show, ktorá sa bude brať vážne, v porote nebude Lucia Bíla, no hlavne v ktorej budú súťažiť normálni, talentovaní ľudia s úrovňou no najmä so srdcom a hudobnou dušou. Je tu však nová hudobná show, ktorá nesie názov Zem Spieva a tá dokáže milo prekvapiť. Priznám sa, že som veru nemal veľkú chuť sa na show pozerať a program som vypol s tými slovami, že to je ďalšia blbá Superstar. A o to viac som bol zaskočený - keď sa na obrazovke objavili sympatickí súťažiaci, ktorí predviedli dobrý folklórny tanec, niekde som cítil radosť. Súťažiaci robia to, čo robia, so srdcom a plnou láskou - to je krásne a aj obyčajné vystúpenie dokáže na čas spríjemniť náladu. O to viac je podanie sympatické, keď v porote sú zvýrazním NORMÁLNI ľudia. NORMÁLNI hudobníci, ktorí sa NORMÁLNE vyjadrujú a aj k veci. To na Slovensku dlho chýbalo ;).... Spracovanie priemer. edit (9.1.2019): Aha, to bol len jeden diel. ()

MM_Ramone

Som velice prekvapený do akého projektu sa pustil Peter Ňunéz. Keď si klinete na jeho profil a kuknete na jeho režisérsku tvorbu, tak je to vskutku poriadna žumpa: "Telentmania", "Farma", "Vtip za stovku", "V siedmom nebi" a ďalšie podobné ohavnosti. Úprimne ma teší, že mu môžem prvý krát prideliť iné hodnotenie ako odpad! Za hudobno súťažnú folklórnu show "Zem spieva", ktorú vysiela slovenská verejno právna televízia, mu dávam tri hviezdičky. Ňunéz zabodoval. Zdá sa, že naozaj má v sebe i kus Slováka. *** ()

Necrotongue

Abych se přiznal, nejsem zrovna fanda do dechovek a lidovek, ale jsem Slezan, nedám na Slezsko dopustit, a kdyby byl u nás podobný pořad vysílán ve stejné kvalitě, dostal by své čtyři hvězdičky. Myslím si totiž, že by se tradice měly udržovat, přestože já osobně nepotřebuji být jejich součástí. Národ, který zapomene na své tradice, může zapomenout i na svůj jazyk a hranice a stát se součástí multikulturní Evropy. Odporná představa. Proto Slovákům tento pořad závidím, i když uznávám, že by mu drobná změna formátu prospěla. ()

Ephemeris

"Zachovávať tradície neznamená udržiavať tlejúci popol, ale zapaľovať novú iskru." Znalci tvrdia, že na tak malé územie máme neskutočne rozmanitý folklór. Ja naopak tvrdím, že všetky tie "rozmanité" piesne z celého nášho územia znejú dosť podobne. Vítaným spestrením sú cigáni, ale to je vo výpočte plusov asi tak všetko. ()

poet

Určite by som to nehádzal do jedného koša s rôznymi talentami x-faktomi a podobným balastom v ktorom je priorita len sledovanosť za každú cenu. Zem spieva sa snaží priblížiť folklór súčasnej generácii a bohužiaľ bez trochu komercie to asi nejde. Podla môjho názoru je to pomerne dôstojná ukážka toho ako sa to dá spraviť. Porota je zložená z odborníkov ktorý nepotrebujú nikoho zosmiešňovať a výber umelcov tiež celkom vyšiel. Na výbere moderátorov je zrejme že žijeme čoraz viac v dobe youtube :) ale mne to akosi neprekažalo.. Tento projekt RTVS ma kvalitu aj potenciál dominovať na slovenskom televíznom trhu v prime-time. :) ()