Lee Strobel (Mike Vogel) je novinář a ateista. Znepokojen tím, jak se jeho manželka Leslie (Erika Christensen) hluboce oddala křesťanské víře, rozhodne se dokázat - s využitím svého novinářského i právnického vzdělání - že náboženství je podvod. Avšak v průběhu své investigativní činnosti je Lee postaven tváří v tvář neočekávaným výsledkům, které mohou změnit vše, co on sám pokládá za pravdu... (mac000)

jedna_vrana

Ospravedlňujem sa, ale nebudem nestrannou hodnotiteľkou tohto filmu. Priam by som považovala za zázrak, ak by filmy tohto žánru mali skutočný účinok a premieňali zmýšľanie ľudí. Možno si mnohí povzdychnú, že to bol len milý a dojímavý príbeh s druhotriednym obsadením, niekoho možno táto myšlienka až podráždi. Lenže v mojom živote sa podobný zázrak stal. Nie vďaka filmu, ale skutočnými životnými zážitkami a skúsenosťami. Dovolím si ich nazvať milosťou v mojom živote. Vďaka nim sa môj život v mojich 21 rokoch zmenil. Takže – ďakujem za tieto filmy, lebo mi pripomínajú, že Boh je stále prítomný. ()

hygienik

Niektoré prezentované údaje sú pre mňa ako veriaceho užitočné, ale film ako celok by ma nepresvedčil, aby som sa stal kresťanom. Je tu množstvo argumentov, a v kresťanstve je dôležité iba jedno. Láska Boha k človeku a láska človeka k Bohu. Hoci aj to tu X krát zaznie. Samotný fakt, že dielko je nekvalitne natočené, ešte podľa mňa nie je dôvod na hanlivé prírastky, ktoré tu v komentároch padajú. ()

vydumnica

Po zhliadnutí filmu som sa nevedela hneď rozhodnúť, aké mu udeliť hodnotenie, potrebovala som pár hodín na rozmýšľanie. Som veriaca, ale snažím sa byť objektívna. Už som videla viacero kresťanských filmov, ale The Case for Christ sa mi nakoniec vidí len priemerný. Čakala som viac, možno aj preto, že má na ČSFD prekvapivo hodnotenie v červenej farbe (aktuálne 70%), a tiež preto, že kamarátka si dala tú námahu a poslala mi DVD, myslím si, že asi dúfala v obrátenie môjho manžela ateistu. Ním tento skutočný príbeh nepohol, no možno niekomu niečo dal. Mne sa páčil ten začiatok, boli tam silné momenty, napríklad to, čo sa stalo v reštaurácii či postupná premena a zvedavosť mladej ženy a jej túžba po pravde. SPOILER: No potom tá "náhla" zmena u jej manžela vo mne nevzbudila až také emócie, chýbal mi tam akýsi hlbší vývoj, jeho vnútorná premena mohla ísť naozaj viac do hĺbky, aby to pôsobilo uveriteľnejšie. Aspoň mne to pripadalo také rýchle, neviem no. A ešte potešilo Chicago, moja srdcovka. ()

Borrtex

,,Friends, I spent almost two years of my life investigating the history around the resurrection of Jesus.... And in the light of the avalanche of evidence that points so powerfully toward the truth of Christianity I realize that it would take more faith to maintain my atheism than to become a Christian." - Lee Strobel at Passion City Church, 2018. ()

Arsenal83

Najväčšie prekvapenie na filme je pre mňa účasť Eriky Christensen, ktorá je zarytou scientologičkou. Príbeh o človeku, ktorý chcel spáchať atentát na kresťanstvo, aby sa nakoniec stal kresťanom sám. Typický kresťanský film, ktorý si nájde svojich fanúšikov a mnoho takých, čo budú pľuvať. Každého slobodné rozhodnutie. Ja verím. ()

• Film byl natočen podle stejnojmenné knihy Lee Strobela popisující vznik a ohlasy jeho investigativní reportáže z roku 1980. (mac000)