Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ***

  Na komedii mi tahle TV inscenace přišla opravdu málo vtipná - Kopecký sype z rukávu filozofické postřehy, co od něj znějí skutečně moudře a pravdivě, ovšem celkově film vyznívá melancholicky a převážně nudně. Připouštím, viděla jsem to hodně dávno - třeba bych si po opětovném zhlédnutí poupravila názor... možná jednou. Zatím průměrných 51%.(29.4.2009)

 • Turiec
  ***

  Má to síce byť komédia, ale v podstate je to tragikomédia. Takto to totiž v našom svete, našou zásluhou, naozaj funguje...(3.1.2004)

 • Anderton
  ***

  Ja tento film vnímam ako jednu z televíznych klasík, ktoré som pár krát zhliadol v 90. rokoch. Advokátčtina je aj o takýchto prípadoch a najmä o takýchto zdanlivo bezvýznamných prípadoch. Vraždy (pokiaľ nerátam zopár incidentov v podsvetí) sa riešia na amerických súdoch v amerických filmoch. Takže držte Kopeckému a jeho klientovi palce!(28.3.2014)

 • Oskar
  ****

  Mám radši stylizované, čistokrevné komedie, nicméně v téhle tragikomedii mě Miloš Kopecký (jako ostatně vždycky) uchvátil. A zcela bezchybná je tady i Zlata Adamovská.(27.4.2003)

 • Matty
  **

  Jestli mělo jít skutečně o komedii, nevím, kam se z ní vytratil všechen humor. Životem i právničinou unavený Miloš Kopecký sice z posledních sil bojuje za princip, ale film je natolik napresován konkrétními právnickými poučkami, že jako moralita selhává. Spíše plní úlohu návodu, jak by se uvědomělí občané měli chovat, aby moudrým a spravedlivým advokátům nepřidělávali žaludeční vředy. Coby exemplum k demonstraci správných postupů pro jistotu posloužil banální případ, v němž nejde o život ani o politiku, nýbrž „jen“ o peníze. S režií stylem „čím více toho pojme jeden záběr, tím lépe“ jde o nesmírně unylou a neatraktivní náhražku za západní soudní dramata, která alespoň dokáží navodit pocit, že, co se týče spravedlnosti, ještě lze něco změnit. 50%(28.8.2012)

 • - Snímek byl v roce 1980 vybrán do soutěže Un Certain Regard festivalu v Cannes. (trojúhelník)

 • - Scény v restauraci byly filmovány na rozhledně Bramberk, dále se filmovalo v Lučanech nad Nisou a v Železném Brodě. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace