Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ***

  Smutná a místy až nepříjejmě hořká podívaná, která na sobě má, nevím proč, nálepku komedie. Výborný Miloš Kopecký, který ať pronese sebevětší moudro, stále zní lidsky a věrohodně, výtečně zachycené miniatury aktérů jednotlivých případů, místy mrazivé i skutečností, že za těch třicet let se to příliš nezlepšilo. Spíš naopak.(15.11.2011)

 • flanker.27
  ****

  Pěkný lidský film o jednom sporu co je velký pro člověka a malý pro celé lidstvo. Vzor, jaký by měl být právník. Rozhodně to není komedie, alespoň ne čistokrevná, možná tragikomedie. Zlata Adamovská byla kus (a ona je docela doteď). BTW kecy některých ignorantů o "normalizační komedii" neberte vážně. "Neexistuje žádná malá nebo velká nespravedlnost..."(13.7.2009)

 • Mr.Hawkeye
  ***

  Tři hvězdičky hlavně za Miloše Kopeckého a pak taky za Železný Brod...(24.4.2011)

 • jahol
  **

  Standardní socialistická legrace, jedna z pěti veseloher, které musely za rok přijít do kin, aby si divák nevzpomněl, že se na západě taky točí sranda a nepřišlo mu líto, že ji nemá po ruce. Ani jinde výborný Miloš Kopecký tenhle film nepozvedává.(17.5.2006)

 • Matty
  **

  Jestli mělo jít skutečně o komedii, nevím, kam se z ní vytratil všechen humor. Životem i právničinou unavený Miloš Kopecký sice z posledních sil bojuje za princip, ale film je natolik napresován konkrétními právnickými poučkami, že jako moralita selhává. Spíše plní úlohu návodu, jak by se uvědomělí občané měli chovat, aby moudrým a spravedlivým advokátům nepřidělávali žaludeční vředy. Coby exemplum k demonstraci správných postupů pro jistotu posloužil banální případ, v němž nejde o život ani o politiku, nýbrž „jen“ o peníze. S režií stylem „čím více toho pojme jeden záběr, tím lépe“ jde o nesmírně unylou a neatraktivní náhražku za západní soudní dramata, která alespoň dokáží navodit pocit, že, co se týče spravedlnosti, ještě lze něco změnit. 50%(28.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace