• Tosim
  ****

  Vynikající námět, ucházející děj, horší zpracování (technické), ale to mi kvůli kvalitě prvních dvou složek rozhodně nevadí.(26.6.2006)

 • NinonL
  **

  Pánu Bohu by neměli do řemesla vrtat ani filmaři.(24.8.2012)

 • claudel
  ****

  Tereza Brodská tuhle přetěžkou roli zvládla bezchybně, Český lev jí byl udělen naprosto oprávněně a zcela zaslouženě.(9.6.2008)

 • sportovec
  ***

  Ambiciózní projekt, podepřený nadprůměrným hereckým obsazením i silným, slibným jinotajným námětem, zůstal v půli cesty. Po nadějném rozjezdu následuje postupné "stárnutí" scénáře, děje i dramatické ubývání prostoru pro hereckou akci. Tereza Brodská, atraktivní skvělá herečka dnes už také střední generace, po silném rozjezdu v osmdesátých letech (VLAK DĚTSTVÍ a NADĚJE) z existenčních důvodů rozmělňuje své vynikající schopnosti v triviálních seriálech, které si mohou podat bez větších rozpaků ruku např. s německorakouským DOKTOREM Z HOR. Tato inscenace (film?) působí dojmem jakéhosi předělu. Křižovatky. Zdá se, že po odeznění Kleinovy a Pecháčkovy básnické pentalogie Brodská nemá co hrát. V tomto ohledu není ani zdaleka jediná. A ta ztráta prostoru, datovatelná od okamžiku, kdy nastupuje nová generace ani ne tak režisérů jako scénaristů, pokračuje a inflace tvořivosti i zvládnutí dobrého řemesla, bez kterého je nepředstavitelná, již s sebou nese, to jen dokládá. V tomto případě bych řekl, že je jen dobře, když se tento film hned tak neobjeví zase venku. Své diváky by totiž nebavil ani nepovznášel; v lepším případě by nudil, v horším vzbuzoval agresivní reakce. I vousatost může plešatět.(19.3.2008)

 • nash.
  **

  Jak daleko lze zahodit dobrý nápad? Tato úmorně bezradná a často také bolestivě křečovitá televizní inscenace dokazuje, že hodně, hodně daleko..(28.6.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace