Helimadoe

Komedie / Romantický

Československo, 1992, 90 min

• gouryella

Film bohužel trpím naprostým neherectvím hlavního hrdiny, jehož výkon by se dal shrnout slovy - Mouchy snězte si mě.(19.9.2002)

• Pohrobek

Moc havlíčkovské to tedy nebylo. Sice asi divácky vděčnější, ovšem celkově se z filmu vyloupla jen velmi rozlmělněná a přežvýkaná verze výborné knižní předlohy.(20.9.2004)

• kingik

Nevýrazný film, který nemá moc ničím zaujmout. Je to nudné, ale jsou zde i nepatrně zajímavé okamžiky. Mně tenhle film nepřišel tolik nepovedený, ale spíše nudný. Herecké obsazení nebylo nezajímavé, ale ani toho moc dohromady nepředvedlo, po režijní stránce tomu chyběla osobitost.(8.11.2009)

Filmově televizní verze románu J.Havlíčka.Výrazné výtvarné stylizaci se až příliš podřizuje vše ostatní - i psychologická motivace jednání postav.Tu do důsledků pochopí jen divák obeznámený s románovou předlohou.(9.12.2006)

• Ivoshek

Poetiku Havlíčkovy knižní předlohy se Jirešovi na plátno příliš přenést nepodařilo. Svůj díl na tom má jak pasivní představitel hlavní role, tak i někteří další herci (L. Zedníčková).(16.7.2007)