• Lynn
  ****

  Teprve teď postupně objevuji českou Novou vlnu. V té době vznikly snad vůbec nejlepší české filmy - Jireš, Juráček, Němec, Schmidt...Prokletí básníci 68`(11.12.2005)

 • Fingon
  ****

  70% Film zdánlivě o ničem, ve kterém se toho zas tak moc neděje... ale nějak se dostane pod kůži. V poslední době nevycházím z překvapení, jak rozdílné filmy se v tady v šedesátých letech točily...(27.6.2008)

 • Stanislaus
  ****

  Realisticky natočený film, jehož příběh se odehrává v rozpětí jednoho zdánlivě obyčejného dne, během něhož se má mladý pár stát rodiči. Ikdyž jsou po většinu dne oba mladí lidé od sebe separováni, tak i přesto jsou neustále poutáni k sobě množstvím vzpomínek a prostřihů do minulosti a v neposlední řadě jen tak na oko neúspěšnými telefonáty. Velice zajímavé bylo použití zvuku (resp. hlasu) a obrazu, které odpovídalo experimentálním inovacím československé nové vlny. Zkrátka film, který vyniká svou formou a jednoduchým (nikoli banálním) příběhem.(7.6.2013)

 • WillBlake
  ****

  Jireš sice možná vykradl, co se dalo (viz garmonův komentář), i tak ale natočil neskutečně omamné a nadčasové dílo. Mám rád, když ve filmu graduje nemožnost a nabere skoro absurdní rozměr - v tomhle případě nemožnost dovolat se svojí rodící ženě. Zlý, nervózní sen. Geniální (skrytá) kamera jako třešnička na dortu jednoho dne.(12.7.2016)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(22.5.2006)

 • - Režijní debut Jaromila Jireše. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace