poster

Opera ve vinici

 • anglický

  The Vineyard Opera

  (festivalový název)

Drama / Psychologický

Československo, 1981, 90 min

 • MickeyStuma
  **

  Myšlenka snad byla správná, ale to zpracování je velice tristní. Jako hudební film plný lidových písniček se tento snímek vlivem poetičnosti vůbec nejeví a fakt, že by byl nějaký bigbíťák najednou okouzlen lidovkami se mi taktéž zdá velmi nevěrohodný. Těžkosti se s takovou hudbou pro skladatele prosadit však jsou trefné a i po byrokratické stránce na svou dobu velice reálné. A tak co s tím? Pro Moraváky bude tento počin asi velice příjemným pokoukáním, ale pro ten zbytek však velmi těžkopádným. Ony písničky značně převyšují děj a posouvají ho značně do pozadí. A tak se tu neustále zpívá a zpívá, až je najednou konec.(2.9.2014)

 • zette
  **

  Co na tom, ze je to pekne natoceno (jedna hvezdicka) a hraje tam vyborny Kemr (druha hvezdicka), kdyz se na to neda divat...(20.7.2016)

 • Adam Bernau
  **

  Naivní vadnoucí (kdysi geniální) Merta, podvázaný a dávno zvadlý (kdysi geniální) Jireš a Husákův cenzor (geniální napořád). Třikrát škoda, tento film mohl být perla.(22.7.2014)

 • Mykhaluu
  ***

  Docela zběsilost... která mě něčím trochu připomíná Svatbu na bitevním poli (ač fakticky nedpoloženě, neboť bych se na český film takové ražení neodvážil podívat), ale prostě z toho, co jsem četl o Svatbě, mám pocit s Opetrou... :)(1.11.2009)

 • Kikaa_B
  *

  Josef Kemr coby Fanoš Mikulecký byl naprosto úžasný! Jednu hvězdičku dávám pouze za to, že je to film z naší krásné Jižní Moravy o našich krásných písničkách a tradicích a protože v něm hraje spousta mých známých i příbuzných. Jinak celkově se mi film jeví jako nudný a trochu zvláštní.(21.7.2012)

 • - Filmovanie prebiehalo v Petrove, Lužici, Brne, Prahe a na Hodonínsku. (dyfur)

 • - Původní název filmu zněl Smrtka na bílém koni. (Xell)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace