poster

Opera ve vinici

 • anglický

  The Vineyard Opera

  (festivalový název)

Drama / Psychologický

Československo, 1981, 90 min

 • Kikaa_B
  *

  Josef Kemr coby Fanoš Mikulecký byl naprosto úžasný! Jednu hvězdičku dávám pouze za to, že je to film z naší krásné Jižní Moravy o našich krásných písničkách a tradicích a protože v něm hraje spousta mých známých i příbuzných. Jinak celkově se mi film jeví jako nudný a trochu zvláštní.(21.7.2012)

 • zette
  **

  Co na tom, ze je to pekne natoceno (jedna hvezdicka) a hraje tam vyborny Kemr (druha hvezdicka), kdyz se na to neda divat...(20.7.2016)

 • Aldanek
  ***

  Hvězdička navíc za Podluží. Jinak těmto filmům nerozumím,nevidím v tom umění jako jiní.(10.2.2015)

 • cariada
  **

  Ono prostředí Moravy a vinic né vždy zaručí dobrou zábavu. Ač je herecké obsazení velice dobré Skopal a Navrátil jsou přesný, ale takový Kemr mě do role moraváka prostě nepasuje a člověk mu to prostě nevěří. příběh o mísním folkloru je dost zvláštní a nepřehledná. Mě se osobně moc nelíbí a celkově je příběh dost nezáživný(25.1.2010)

 • MickeyStuma
  **

  Myšlenka snad byla správná, ale to zpracování je velice tristní. Jako hudební film plný lidových písniček se tento snímek vlivem poetičnosti vůbec nejeví a fakt, že by byl nějaký bigbíťák najednou okouzlen lidovkami se mi taktéž zdá velmi nevěrohodný. Těžkosti se s takovou hudbou pro skladatele prosadit však jsou trefné a i po byrokratické stránce na svou dobu velice reálné. A tak co s tím? Pro Moraváky bude tento počin asi velice příjemným pokoukáním, ale pro ten zbytek však velmi těžkopádným. Ony písničky značně převyšují děj a posouvají ho značně do pozadí. A tak se tu neustále zpívá a zpívá, až je najednou konec.(2.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace