Valentýnská schůzka Hannah se nevyvine podle plánu. Alex se ve škole ošklivě popere a musí se zodpovídat před radou studentů. (Netflix)

TomX2

Celkový dojem: 13 Reasons Why je čím ďalej, tým viac lepší. Nie je to zásluha len hercov (ktorí sú mimochodom v tomto prípade dosť kvalitní a v budúcnosti im môžeme držať palce), ale aj po vizuálnej a emotionálnej stránke. No aj cez to mi stále vôbec nesedí scenár, ktorý môžem každým novým dielom vystáť vždy menej a menej. Postavy sa chovajú ako vyplatané hovädá a to najmä Jessica, ktorá si rozhodne zaslúži porážku a utrpenie v živote (ne-li viac) - chová sa ako kurva, neváži si žiadneho priateľa, neberie ohľad na nikoho, chlastá a hádže špinu snáď na každú postavu bez ohľadu, či je kladná alebo zlá. A my ešte máme tejto postave priať úprimnú sústrasť a v seriáli je zobrazená tak, aby ju každý divák ľutoval? Pričom jej chovanie sa nedá vôbec vystáť a je ešte horšie ako v hl. záporákoch? Dúfam, že si scenáristi v ďalších dieloch dajú väčšiu prácu v charakteristike postáv, pretože takto môžem celý seriál len zahodiť do koša. Moje hodnotenie: 75% ()

netahlo odpad!

Studentska rada, ty kravo! Neveritelny, co je vsechno v USA mozny. Nebo uz je to u nas taky? A Hannah, kterou by okamzite pichalo 96% muzske populace, ma depky z toho, ze ji vyhlasi majitelkou nejvic sexy prdele na skole, a tak hleda utociste u uvedomelyho negra. Supr. ()

vitapavlik

Nepřestávám to sledovat, protože je to fakt dobře zahraný a celkově zpracovaný. Ale moje zmatení v tomto seriálu nepolevuje, nemyslí tim snad že bych byl tak napjatej na další díly, ale některé scénky mi fakt nedávají žádný smysl, a to nevím, jestli byl záměr scénáristů. Hanin voiceover možna někomu přijde hodně deep, ale mnohokrát si nemohu odpustit dropnout opovrhující zvolání ‘what the fuck?’. To také nebyl záměr scénáristů, že ne? ()