Tuberák Martin Dejdar to v sanatoriu rozjede na plný pecky a nakonec se protancuje až ke smrti. Zvláštní film o dnes už prakticky zapomenutý nemoci, kterej kombinuje humor i nějaký ty vážný situace. Neni to sice žádnej zázrak, ale docela mě to bavilo. A je neuvěřitelný, že před nějakejma 20 lety Dejdar mohl hrát hlavní roli ve filmu, kde mu křoví dělali herci jako Zindulka, Kopecký nebo Hálek. A nakonec to dotáhnul k tomu, že moderuje "zábavný" pořady a hraje ve stupidních seriálech. 65%(1.10.2016)

Jeden z nejzarivejsich vykonu kariery Martina Dejdara...jak po herecke strance tak i po tanecni(14.5.2007)

Český Lev 2 : Herec HR - Martin Dejdar, Zvuk + 4 nominace: Režie, Herec VR - Radek Holub, Herečka VR - Jana Hlaváčová, Scénář(8.9.2004)

Martin Dejdar a jeho chroptící učitel tance na mne již kdysi udělal velký dojem a považuji ho za jeho nejlepší a nejlépe zvládnutou roli. Navíc byla naprosto uvěřitelná a pro tanec má Dejdar opravdu vlohy. Dojemný příběh o boji se zákeřnou nemocí a nezdolné vůli chytí za srdce, a i když to není tak kvalitní dílo, musím říci, že herci i režisér udělali maximum, aby ze scénáře dostali nadprůměr. Zasloužených 75%(30.10.2010)

Naprosto skvělý scénář, kamera a režie (záběrování). Herecké výkony faň - Dejdar je v průběhu filmu čím dál lepší. Viděl jsem to už několikrát, ale až teď se mě film poprvé naplno dotknul a pocítil jsem veškerou jeho tragiku i krásu (sand je to tím, že jsem i u předposledního shlédnutí byl asi pořád eště malý - například jsem až tentokráte pochopil, že ten Majer vlastně maximálně pár dní po poslední scéně umře). No prostě je to po technické stránce precizní snímek, který se nesnaží hrát si na něco víc, než k čemu má scénářem dané dispozice - ostatně strach ze smrti je pro mě dost silné téma (nebo je ten film o něčem jiném ?).(13.5.2007)

• - Film byl natáčen v prostorech dnešního Kojeneckého ústavu při Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Zámek, který Richard Majer (Martin Dejdar) navštíví kvůli svému kamarádovi ze sanatoria, jsou Veltrusy. (hymen)

• - Ve filmu se v malé roli objeví i Petr Introvič, lídr hudební skupiny Bluesberry. (J.A.K.)

• - Českého lva 1995 za Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli získal Martin Dejdar, za Zvuk byli oceněni Václav Hála a Ivo Špajl. (M.B)