Bokeh

Na romantické dovolené na Islandu se do nového dne probudí mladý americký pár Jenai (Maika Monroe) a Riley (Matt O'Leary) a zjišťují, že všichni lidé na Zemi někam záhadně zmizeli. Jejich boj o přežití a smíření se se záhadnou a nečekanou událostí je vede k přehodnocování všeho. Nejen toho, co o sobě navzájem vědí, ale také toho, co všechno vlastně vědí o světě. (ČSFD)

kaylin

Já tyhle příběhy ve stylu "poslední člověk na zemi" prostě miluju. Je to zajímavé hlavně v tom hledisku, že chcete vědět, jak se to vyvine. Tohle je zase trochu jiné pojetí, spíše vztahové, romanticky dramatické, ale je funkční, a i když vás finále nenaplní, podařilo se obrazově dobře využít islandské lokace. ()

silentname

Film, na ktorý sa ťažko dá pozerať jednými očami. "Bokeh" má v sebe skvelé momentky, má v sebe veľmi nudné momentky, má v sebe krásne scénky, má miestami trošku nudné dialógy, necháva obrovské množstvo otázok, nedáva dokopy žiadne odpovede a je to vlastne metaforický film. Osobne dávam kredit tomu, že má film veľmi zaujímavý nápad, silný úvod, relatívne obstojný záver, no v strede absolútne tápa a nevie sa pohnúť z miesta. Mám pocit, že sa točíme v kruhoch. Ideme od jedného miesta k druhému, naši hrdinovia neustále prežívajú situáciu inak a možno o tom to vlastne má aj byť. Že sa celá situácia mení. Z toho, čo je najprv desivé, potom fascinujúce a nakoniec absolútne deprimujúce. Herecké výkony oboch hlavných hrdinov sú dobré, no reálne mám pocit, že ten príbeh je neskutočne natiahnutý a nemá sa dokopy kam pohnúť. A potom to zdržuje. Osobne by som od filmu uvítal viac odpovedí na otázky. Lebo nerozumiem v tom dokopy ničomu. Nedočkáme sa vysvetlenia, nedočkáme sa v podstate ničoho. Rovnako ako naši hrdinovia. A možno to preto dokážeme s nimi pochopiť. Lenže mali by sme mať aspoň trošku pocit, že sa niekam hýbeme. Lenže tento film viac menej ostane zaseknutý na mieste. A preto napriek nádherným vizuálnym momentom, dobrej atmosfére a skvelému úvodu nemôžem ísť so svojim hodnotením vyššie. A mrzí ma to. Lebo potenciál tu rozhodne bol. A poriadny. Hodnotenie: C+ ()

Spike17

Bokeh vaše cinefilní uspokojení nezasáhne důmyslně vystavěnou narativní strukturou, ani stylisticky výrazným autorským rukopisem. Je to především tematická rovina, která vstupuje do popředí. Bokeh totiž vyvolává spoustu otázek. A v konečném součtu není na škodu (ze subjektivního hlediska), že v podstatě na žádnou z nich neodpoví, prim tu totiž hraje to, že diváka načrtnutými otázkami naprosto vtáhne do fikčního světa svých postav a ten tak jejich jednání porovnává s tím, co by on dělal v danou chvíli. Co byste v takové situaci dělali vy? To je v podstatě určující otázka, na které film staví. Více ZDE ()

George Stobbart

Pre väčšinu divákov bude tento film asi nudný a prázdny, pretože okrem prechádzok 2 ľudí po vyľudnenom Islande sa tu iného moc nedočkajú, kompletný „dej“ je predstavený v traileri a ďalej sa nerozvádza, odpovede na žiadne otázky sa nedostavia a aj samotné sci-fi zaradenie je trochu zavádzajúce a zodpovedá mu asi tak 1 sekundový záber, ktorý nikomu nič nepovie. Kto však má rád napr. hypnotickú tvorbu Terrenca Malicka a má chuť jednoducho vnímať audiovizuálny pôvab, kde je snáď najzásadnejšou otázkou to, čo by tu robil divák sám, tak si to môže užiť. ()

Morholt

Island je bezesporu nádherný kousek světa a jeho přednosti tu byly zdařile vychváleny až do nebes, ale přeci jenom to na cestopis bylo trošku dlouhé. Příběh sám o sobě prakticky nulový a ať se mi tvůrci snažili namluvit cokoliv, tak to vždy skončilo u obyčejné ponorky a faktu, že člověk je společenský tvor. A to není nic objevného. Ústřední dvojice, byť sympatická, tady de facto neměla nic moc co hrát a ze všeho nejvíc asi naštve samotný konec, který je........no.......bez konce. Kdyby se tam objevila vogonská flotila a nechala celou Zemi bouchnout kvůli stavbě intergalaktické dálnice, bylo by mi to milejší. Hlavně za Island 40%. ()

• Riley (Matt O'Leary) ve filmu použivá klasický fotoaparát - zrcadlovku značky Rolleiflex německé firmy Rollei. (Dlubal David)