Kouzelný park

• USA Wonder Park (více)

Vymýšlet atrakce, jaké svět neviděl, je pro June a její maminku ta úplně nejlepší zábava. Ve své představivosti vyčarovaly kouzelný park, v němž všechny ty dechberoucí a fyzikální zákony popírající atrakce řídí mluvící zvířata s velmi vyhraněnou osobností. Například bezpečáka tu dělá dikobraz, který se všeho bojí a ve stresu nekontrolovaně střílí bodliny, o údržbu se starají dva bobří vtipálci a tak by se dalo pokračovat. June však není pouze snílek, ale taky hodně praktická holka, která zkouší aspoň některé z těch fantastických modelů reálně postavit z toho, co jí zrovna přijde pod ruku. Asi tušíte, že takové pokusy nemůžou dopadnout dobře a většinou končí demolicí celého sousedství. Po jedné takové mimořádné destrukci June slíbí, že už začne sekat dobrotu, všední i nevšední starosti ji navíc připraví i o chuť vymýšlet výjimečné atrakce aspoň teoreticky. June přestane snít. Jednoho dne ji však osud a šťastná místa zavedou na zpustlé místo, kde kdysi skutečně existoval park, jaký si vysnila. Dokáže June znovu probudit vlastní fantazii a zastavit jinak nevyhnutelný zánik tohoto ráje atrakcí? Zdejší mluvící zvířecí personál na ni dost spoléhá. Jinou naději totiž nemají. (CinemArt)

Aljak

Režisér tohto animáku Dylan Brown vzišiel z Pixaru, takže človek by určite čakal kvalitu (tiež som ju čakal). Napokon sa z toho vykľulo prekvapenie, avšak bohužiaľ v tom negatívnom zmysle slova. Celé mi to prišlo ako kompilát myšlienok všetkých úspešných animákov z posledných rokov s prehnaným tlačením na pílu o vytvorenie niečoho originálneho. Ale v konečnom dôsledku to bol absolútne prepálený koncept. Navyše tomu chýbal potrebný dôvtip (ten bol nahradený silnou dávkou infantílnosti) a zvieratká v parku pôsobili skôr otravne. Pointa bola jasná už od začiatku, takže ani tu sme sa prekvapenia akosi nedočkali. Jeden z najslabších moderných animákov, aké som za posledné roky videl... ()

Spiker01

Nové Disneyovky občas potěší, Pixarovky už celkem nudí, proto občas rád zabrousím k menším a zapadlejším animákům, jež třeba v kině nezaslouženě neuspěly...jako například Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana nebo Čapí dobrodružství. U Wonder Parku jsem ale citelně šlápl vedle. Všechny ingredience tu jsou správně a potenicál tam byl, ale já se šíleně nudil, odvracel zrak a z letargie mě nedokázalo probudit vůbec nic. Generický příběh plný nevýrazných postav. Chtěl jsem ten film mít rád, na ty postavičky se dobře kouká, realita je však úplně jiná a nemohu doporučit nikomu jinému než dětem pod 10 let. Těm přeci stačí, že je to barevné a hýbe se to..👨‍👨‍👧‍👧 ()

blackrain

Při sledování jsem si vzpomněla na legendární Nekonečný příběh. Svět fantazie nemá žádných hranic a je nekonečně bohatý. Jen se musíme dívat na to světlo, které nás obklopuje, protože to stojí za to. To je ta naděje. Ovšem děckám do deseti let to bude úplně fuk. Hlavně, že je to barevné, nápaditě a pořád se něco děje. Nejlépe něco bláznivého. Kouzelný park byl moc hezky vymyšlen. Moc dobrý nápad. ()

Ivoshek

Za mne takových pěkných 75. Je to hezky animovaný, místama přiměřeně dojemný, a jako celek tak nějak pohodový. Nechybí tu taková ta klasická klišé jako jsou vtipné postavy malého vzrůstu dabované asiaty (tentokrát mini-bobři). Co hodně ocenuju, má to necelou hodinu a půl, což je při současných přepalených stopážích fajn. ()

Sala1

Veľké prekvapenie v podobe tohto animáku, ktorý je ako stvorený pre rodiny s deťmi. Film ako niekoľko pred ním za posledné obdobie, rieši tému stratenej fantázie, radosti a farieb na základe vážnej udalosti. Úloha nájsť ich je pre postavu to najdôležitejšie, čo ale táto snímka posúva opäť trochu ďalej - v tomto prípade mladé dievča to stratené vôbec nehľadá. Film si dáva načas a je veľmi vyspelý, hoci je určený pre mladšieho diváka. Nechá nám predstaviť hlavné postavy, aj sa stotožniť s hlavnou hrdinkou, ktorá je veľmi sympatická a snímka s ňou narába veľmi citlivo. Film si je vedomý do akej miery môže a púšťa hlavnú postavu do emocionálnych bodov, čo pre výsledok úplne funguje. Zvierací kamaráti môžu pôsobiť odrádzavo, keďže pomaly v každom animáku musia byť zvieratá, v tomto prípade je to ale opodstatnené a dáva to zmysel napriek tomu, že sú v podstate archetypálnymi postavami. Technická stránka filmu je na vysokej úrovni. Hoci mimika a detaily tvárí postáv nie sú až tak vysoko, prostredie a jednotlivé časti parku sú pripravené veľmi dôkladne. Isté špecifiká vytvára pre film aj fakt, ž že park, v ktorom sa dievča ocitne, je uzavretý a zničený. Pravdepodobne by ste čakali veľké dobrodružstvo vo fungujúcom a prepracovanom svete, preto som rád, že si film našiel svoju cestu. V animácii, aj významovo, ide do zaujímavého kontrastu park v hlave a park v dome, čo zároveň porovnáva realitu a fantáziu a prízvukuje, že tá naša realita vôbec nemusí byť taká zlá. Viac tu: https://youtu.be/7N2zPbGKj4k ()

• Režisér Dylan Brown byl nucen odstoupit z projektu po obvinění ze sexuálního obtěžování, a to v lednu 2018. Protože byl film už z větší části dokončený, na pozici režiséra nebyl nikým nahrazen. (ČSFD)