Šarlatové písmeno

Šarlátové písmeno

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

• k212

Film zachraňuje Gary Oldman a herci ve vedlejších rolích (Duvall a Mayová). S knížkou to má společného asi - člověče hádej a) ideu b) některé scény c) konec?! Ufff.(10.3.2003)

Vždy ma prekvapí, čo dokážu robiť ľudia tým, ktorí sú iní. Tým, ktorí vyčnievajú. Keďže ide o historicko-romantický film, zdá sa to byť také vzdialené. Ale nie je.(16.8.2004)

• Faidra

Jsem člověk vcelku tolerantní a chápu, že i feministky touží po vlastní červené knihovně. Ale proč se za tím účelem znásilňuje zrovna Hawthornova předloha, která je o něčem úplně jiném, to mému omezenému intelektu jaksi uniká. Vlastně z celého filmu chápu jen to, proč reverenda Dimmesdalla, vyznávajícího krédo "Bože, neuveď nás v pokušení, my to zvládneme sami," hraje zrovna Oldman, protože ve chvíli, kdy se zjevil na obrazovce tak, jak ho jeho šéf stvořil, moje matka a sestra svorně vydechly: "Halelujá!" Na závěr menší hádanka - víte, proč Demi odhazuje šarlatovou literu v dál? Protože v 17. století ještě nemohla pálit podprsenku - a povzdech, že navzdory všemu silnému a vševítěznému ženství v tomhle obzvlášť nedobrém mixu Striptýzu, Posledního Mohykána a Čarodějek ze Salemu v tom Hester stejně moc chodit neuměla na rozdíl od nás životaznalých a protřelých potvor třetího tisíciletí. Když jsem naposled nafasovala rudé áčko já, bylo to proto, že jsem myslela, že mám náhradní volno, a když jsem v jednu hodinu po poledni po bouřlivé noci zapla mobil, tak do něj po jedenácti zmeškaných hovorech můj vyřvaný a vyčerpaný šéf už jenom úlisně ševelil: "Víš, původně jsme mysleli, že by ses k nám tady mohla připojit, ale když už jsi nás o svou neodolatelnou přítomnost ochuzovala doteď, tak si hezky odpočiň a osvěž nám paměť, jak vlastně vypadáš, až v pondělí..."(19.5.2012)

Kupodivu se mi líbila Demi Moore.(9.1.2007)

všetky štyri hviezdy sú pre Oldmana, tu som sa do neho zaľúbila :-)))(18.11.2013)