Šarlatové písmeno

Šarlátové písmeno

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

• Stegr

Zlaté maliny 1995 - 1x - Nejhorší remake/sequel...(1.11.2008)

„Preboha, kam až chceš zájsť?“ – „Až tam, čo mi postačia sily.“ Viem, že by som mal napísať aspoň troška kvalifikovaný a chladnokrvný dôvod, prečo dávam tejto prehnane dlhej a miestami nudnej bublinke až 60%, ale môžem iba jediné – lebo je to pekné. Je to pekne nakrútené, pekne obsadené, pekne napísané a zasadené do peknej výpravy. Proste je to pekné, Garymu to v čiernom aj v milostnej polohe svedčí a ŠARLATOVÉ PÍSMENO pochádza ešte z doby, kedy to s Demi ešte nebolo najhoršie a bola relatívne pekná (keď neskôr stratila dievčenský vzhľad, ukázalo sa, akou slabou je herečkou). Inak som sa ale dosť nudil a keď túto cukrovú rozprávku porovnáme s klasikami, ako sú bombastická MISIA (skutočne sa nechce veriť, že tento zjednodušujúci príbeh nakrútil režisér tohto nejednoznačného mäsitého historického eposu... ale oproti jeho SUPER MARIO BROS. z deväťdesiateho tretieho je to posun hore) alebo KLADIVO NA ČARODEJICE, je to ako porovnávať poľskú „čokoládu“ s alpskou, obsahujúcou 78% kakaa.(22.8.2009)

• LiVentura

Opětovné a stále bezduše oživované téma čarodějnictví....nejspíše to některé jedince fascinuje, jsem asi jiný...každopádně Demi opět ukazuje svou neuvěřitelnou krásu a půvab ženy.(13.4.2009)

Chtěl bych vyzdvihnout krásnou hudbu a velice zajímavý obsah filmu. Jen mi trošičku na filmu vadila přílišná členitost. V jedné chvíli krásná romantická idylka a v druhé prohlašování satana nebo např. naturalistická poslední bitka. I tak ale historický snímek na úrovni.(29.12.2003)

• Rogue

Gary Oldman a Demi Moore odvádějí téměř bezchybné výkony, ale... Je to hrozná nuda!(2.1.2004)