Šarlatové písmeno

Šarlátové písmeno

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

• Rogue

Gary Oldman a Demi Moore odvádějí téměř bezchybné výkony, ale... Je to hrozná nuda!(2.1.2004)

• k212

Film zachraňuje Gary Oldman a herci ve vedlejších rolích (Duvall a Mayová). S knížkou to má společného asi - člověče hádej a) ideu b) některé scény c) konec?! Ufff.(10.3.2003)

Ale jo, tyhle příběhy mohu vždycky. "Šarlatové písmeno" si navíc na nic nehraje a navzdory stopáži slušně odsýpá. Krásná Demi Moore možná ve své nejlepší roli a Robert Duvall v roli hnusáckého záporáka dostal po dlouhé době příležitost vyniknout. Škoda toho závěru, jinak skvělý film. 70%.(14.4.2009)

Nakresli si sínusoidu. Napíš nad ňu šarlátové písmeno rok 1995. Získaš presný obraz tohto filmu. Prvá pol hodina ma vyviedla z konceptu, zaujalo ma to, bola som na ihlách, čo bude ďalej. Druhá polhodina mi spravila čas, kedy som si spravila kávu a zasadla späť, nudná pol hodina. Tretia pol hodina ma opäť uchvátila, zaujímavé obrazy, pekná kamera, posolstvo, priateľstvo, láska.Lenže posledná polhodina, bola už natoľko predpokladateľná, že to až nudilo. Dobrá hudba, pekné prostredie, Gary Oldman, Demi Moore nevadila, pekná malá Pearl. Na druhú stranu tu máme nevyváženosť a rozvláčnosť deja. Tak si myslím, že je to tesný nadpriemer. 60%(7.4.2010)

• Stegr

Zlaté maliny 1995 - 1x - Nejhorší remake/sequel...(1.11.2008)

• - Producent filmu Vajna k filmu zveřejnil: "Film byl natočen podle knihy Nathaniel Hawthorne. V Americe je tato kniha povinnou četbou, díky čemuž diváci snímek vnímají citlivějí. Roland Joffé je talentovaný režisér, ale velmi tvrdohlavý, prakticky jsme se s ním museli hádat po celou dobu natáčení. Navíc byl Gary Oldman celou dobu opilý. (Zdroj: origo.hu) (Courtemanche)