Šarlatové písmeno

Šarlátové písmeno

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

• LiVentura

Opětovné a stále bezduše oživované téma čarodějnictví....nejspíše to některé jedince fascinuje, jsem asi jiný...každopádně Demi opět ukazuje svou neuvěřitelnou krásu a půvab ženy.(13.4.2009)

Tak to vypadá tak, že Šarlatové písmeno je pro mě dalším podceněným filmem. Výborný scénář, příjemná atmosféra, nádherná hudba a trocha toho lehkého klišé, které k takovým filmům tak nějak patří. Demi Moore je slušná žena, která má kdesi manžela. Gary Oldman je nehorázně sexy kněz, který má svou víru (Ne, opravdu, když ho uvidíte, jak ho Pánbůh stvořil plavat v jezírku... ach jo:) Když se ti dva poprvé setkají, střetnou se pohledy, je jasné, že tady se zrodila hluboká láska:) Pro pastora Dimmesdalla byla víra patrně tím nejcennějším, co měl. Dokud nepotkal ženu jménem Hester Prynne. V tom okamžiku háže své přesvědčení a vyznání hodně daleko. Ještě netuší, že o svou lásku budou muset tvrdě bojovat a překonat mnohá úskalí. Z Hester se po jejich společné "noci lásky" stane vyvrhel, odepsán celou místní komunitou a odvržen na její okraj. Myslím však, že kvůli jedné noci s Gary Oldmanem by byly zástupy žen ochotny obětovat vše, čemu by později musely čelit:)(11.8.2013)

Chtěl bych vyzdvihnout krásnou hudbu a velice zajímavý obsah filmu. Jen mi trošičku na filmu vadila přílišná členitost. V jedné chvíli krásná romantická idylka a v druhé prohlašování satana nebo např. naturalistická poslední bitka. I tak ale historický snímek na úrovni.(29.12.2003)

• Rogue

Gary Oldman a Demi Moore odvádějí téměř bezchybné výkony, ale... Je to hrozná nuda!(2.1.2004)

• HareS

Moralitka, ktorú nezachráni ani Gary Oldman, pretože Demi Moore po hereckej stránke (po koľký raz?) opäť "vyniká" svojím kŕčovitým prejavom. A po romantickej stránke je to tiež veľmi slabé.(29.10.2008)

• - Producent filmu Vajna k filmu zveřejnil: "Film byl natočen podle knihy Nathaniel Hawthorne. V Americe je tato kniha povinnou četbou, díky čemuž diváci snímek vnímají citlivějí. Roland Joffé je talentovaný režisér, ale velmi tvrdohlavý, prakticky jsme se s ním museli hádat po celou dobu natáčení. Navíc byl Gary Oldman celou dobu opilý. (Zdroj: origo.hu) (Courtemanche)