poster

Šarlatové písmeno

 • USA

  Scarlet Letter, The

 • Slovensko

  Šarlatové písmeno

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

 • pepo
  **

  nuda,nuda,nuda.skvelý oldman a slušná kamera.ešte niečo sa mi na tomto filme páčilo?...počkajte...to je všetko(10.6.2003)

 • LiVentura
  **

  Opětovné a stále bezduše oživované téma čarodějnictví....nejspíše to některé jedince fascinuje, jsem asi jiný...každopádně Demi opět ukazuje svou neuvěřitelnou krásu a půvab ženy.(13.4.2009)

 • Faidra
  *

  Jsem člověk vcelku tolerantní a chápu, že i feministky touží po vlastní červené knihovně. Ale proč se za tím účelem znásilňuje zrovna Hawthornova předloha, která je o něčem úplně jiném, to mému omezenému intelektu jaksi uniká. Vlastně z celého filmu chápu jen to, proč reverenda Dimmesdalla, vyznávajícího krédo "Bože, neuveď nás v pokušení, my to zvládneme sami," hraje zrovna Oldman, protože ve chvíli, kdy se zjevil na obrazovce tak, jak ho jeho šéf stvořil, moje matka a sestra svorně vydechly: "Halelujá!" Na závěr menší hádanka - víte, proč Demi odhazuje šarlatovou literu v dál? Protože v 17. století ještě nemohla pálit podprsenku - a povzdech, že navzdory všemu silnému a vševítěznému ženství v tomhle obzvlášť nedobrém mixu Striptýzu, Posledního Mohykána a Čarodějek ze Salemu v tom Hester stejně moc chodit neuměla na rozdíl od nás životaznalých a protřelých potvor třetího tisíciletí. Když jsem naposled nafasovala rudé áčko já, bylo to proto, že jsem myslela, že mám náhradní volno, a když jsem v jednu hodinu po poledni po bouřlivé noci zapla mobil, tak do něj po jedenácti zmeškaných hovorech můj vyřvaný a vyčerpaný šéf už jenom úlisně ševelil: "Víš, původně jsme mysleli, že by ses k nám tady mohla připojit, ale když už jsi nás o svou neodolatelnou přítomnost ochuzovala doteď, tak si hezky odpočiň a osvěž nám paměť, jak vlastně vypadáš, až v pondělí..."(19.5.2012)

 • klerik
  ****

  Pohodový, miestami komorný, občas experimentálny film na tému 'boj zakázanej lásky proti spoločnosti a vlastnému svedomiu'. Romantika je silná, hercké výkony presvedčivé a atmosféra dostatočne skľučujúca. Schopnosť precítiť problémy hrdinov patrí k najväčším plusom...(30.3.2006)

 • Fiftis
  ****

  Historická ľúbostná dráma podľa románu Nathaniel Hawthornea považujem za veľmi podarené dielo. Film dobre vystihuje pokryteckú tvár zdanlivo bezúhonnej puritánskej katolíckej komunity, kde doslova platí biblické "Ak si bez hriechu, hoď po mne kameňom". Gary Oldman málokedy hrá kladnú postavu, ale táto sa mu podľa mňa veľmi podarila, pôsobí veľmi sympaticky. Len keby ten dej dokázali vtesnať do trochu kratšej stopáže. Nedávno som videl fajn film (i keď o niečom inom) v ktorom odkazovali na tento film - Easy A (2010).(23.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace