poster

Adaptace

 • USA

  Adaptation.

 • Slovensko

  Adaptácia

Drama / Komedie

USA, 2002, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  odpad!

  Ad rovněž "Věčný svit..." a další veledíla: V Somálsku je hladomor, tají nám ledovce a někdo spláchne do hajzlu pěkných pár miliónů za něco takového, protože nějaká vlivná dekadentní skupina si řekne, že jeden Ňu Jorský šílenec je IN (Genitální)! To je snad větší facka civilizaci, než když někdo vybalí miliardu za nějakého vypatlaného čutálistu....(12.1.2010)

 • Lavran
  *****

  Senzace, která přechytračí i toho nejslovutnějšího chytráka - holý fakt, který si pro sarkastický postoj filmu není snadné připustit k tělu a ... zadaptovat se na něj. A čí je to vina? Charlieho. Charlieho a jeho neopakovatelného, neustále překvapujícího a mistrovského scénáře (ano, musel jsem to potvrdit i já), který ve své rafinovanosti a posedlosti naleznout v močálu tu nejvzácnější z nejvzácnějších "orchidejí" zašel za bod nenávratné nedosažitelnosti (čili do míst, kam by se za ním vypravil jen další Kaufmanův počin - což se, pokud se má ne/poskvrněná a věčně zářící paměť nešálí, stalo). Na úkor Kaufmanova pisálkovství by ovšem nebylo spravedlivé zapomínat na Jonzeho vizuálně nápaditou režii (by byl donebevolající nonsens snižovat jej do pozice pouhopouhého nádeníka) a na skvělé obsazení. Vždyť já dokonce musím pochválit Nicolase Cage! Lakonicky řečeno - excelentní film.(14.3.2009)

 • RHK
  ****

  Komplikovaná mystifikace s jackpotem pro řešitele - to je charakteristika tohoto složitého filmu. O čem scénář je, to už tady psali jiní:=) Umění je však o dojmech, které si odneseme. Mé pocity při sledování byly - v pořadí podle výskytu: mírný zájem a pobavení, pak nuda, ještě větší nuda, náznaky pochopení, hledání souvislostí, pobavení, nakonec zájem vyluštit tuto komplikovanou křížovku do konce... a teprve po přečtení komentářů mých kolegů i externích recenzí mi dochází plná hloubka i vymyšlenost scénáře a k tomu postupně i řada ukrytých nápadů a vtípků. Postupně se tak vyvíjelo mé očekávané hodnocení - od původně zvažovaných dvou hvězdiček za nudnou scénáristickou masturbaci vylepšenou jen dokonalou dvojrolí Nicka Cage až k současným čtyřem hvězdám. A teď už musím vidět film ještě jednou, abych si ho vychutnal. Trailer: http://www.csfd.cz/film/4868-adaptace-adaptation/videa/#(19.3.2009)

 • movie
  *****

  Rozhodně velmi dobrý a strhující snímek. Díky perfeknímu výkonu Nicolase Cage a jeho vnitřním monologům ani na chvilku neztratíte pozornost. Kaufman je opradu zjevení, už se nemůžu dočkat na Eternal Sunshine of A Spotless Mind...(9.8.2003)

 • Matty
  ****

  -The killer's a literature professor. He cuts off little chunks from his victims' bodies until they die. He calls himself "the deconstructionist". Takhle se mají dělat chcípácké filmy o tvůrčí krizi a neschopnosti konat. S ironickým nadhledem a průběžným pomrkáváním na diváka, který dokáže ocenit důmyslnost, s jakou Kaufman při výstavbě příběhu (ne)následuje scenáristické příručky. Introspektivní tragikomedie, ve které se nic neděje a s protagonistou, který se nemění, se zhruba po hodině mění v napínavý příběh s velkým tajemstvím, dvěma padouchy a zásadním životním poznáním. Film tak prodělává stejnou proměnu jako hlavní hrdina a hranice mezi světy (existující v rámci světa filmu) se hroutí – skutečný život je adaptován ve scénář, scénář je adaptován ve skutečný život. Rozhodně jeden z nejchytřejších filmů o adaptaci v jejích různých významech. 85% Zajímavé komentáře: CheGuevara, Eddard, Aiax, Jordan(14.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace