poster

Adaptace

 • USA

  Adaptation.

 • Slovensko

  Adaptácia

Drama / Komedie

USA, 2002, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Komplikovaná mystifikace s jackpotem pro řešitele - to je charakteristika tohoto složitého filmu. O čem scénář je, to už tady psali jiní:=) Umění je však o dojmech, které si odneseme. Mé pocity při sledování byly - v pořadí podle výskytu: mírný zájem a pobavení, pak nuda, ještě větší nuda, náznaky pochopení, hledání souvislostí, pobavení, nakonec zájem vyluštit tuto komplikovanou křížovku do konce... a teprve po přečtení komentářů mých kolegů i externích recenzí mi dochází plná hloubka i vymyšlenost scénáře a k tomu postupně i řada ukrytých nápadů a vtípků. Postupně se tak vyvíjelo mé očekávané hodnocení - od původně zvažovaných dvou hvězdiček za nudnou scénáristickou masturbaci vylepšenou jen dokonalou dvojrolí Nicka Cage až k současným čtyřem hvězdám. A teď už musím vidět film ještě jednou, abych si ho vychutnal. Trailer: http://www.csfd.cz/film/4868-adaptace-adaptation/videa/#(19.3.2009)

 • verbal
  odpad!

  Ad rovněž "Věčný svit..." a další veledíla: V Somálsku je hladomor, tají nám ledovce a někdo spláchne do hajzlu pěkných pár miliónů za něco takového, protože nějaká vlivná dekadentní skupina si řekne, že jeden Ňu Jorský šílenec je IN (Genitální)! To je snad větší facka civilizaci, než když někdo vybalí miliardu za nějakého vypatlaného čutálistu....(12.1.2010)

 • Gemini
  ***

  Tak jo...nebýt skvělých hereckých výkonů, na čele s Nicolasem Cagem samozřejmě, byla by Adaptace filmem o ničem. Takhle je aspoň o těch výkonech. Jinak mi nezbývá než souhlasit s Jossie...jenom mě živou mocí nepřinutíte sdílet její nadšení z tohohle filmu;)(29.5.2006)

 • CheGuevara
  *****

  Já se klaním panu Kauffmanovi. Já se klaním jeho mozku. Já se klaním tomuto scénáři. Vrchol filmové mystifikace, musím se přiznat, že doted nevím, co je nakonec pravda. Existuje ta knížka? O čem je ta knížka? Má Kauffman bratra (ano, má, to jediné vím)? Existuje ten guru filmového scénáře? Ani tyhle otázky stejně ve mě nekazí celkový dojem z celého filmu. Film je geniální jak ve své výšce, šířce, ale i hloubce. Snímek komplikovaný jako samotná španělská vesnice, nakonec je v podstatě pouhou obžalobou vlivu hollywoodské produkce na kvalitní scénáře, a to zejména na Adaptace knižních bestsellerů. Cage si vystřihl perfektního životního tragéda, který neměl štěstí ani ve svém nemožném bratru. Konec filmu je už pouze zlomením vazu mým mozkovým buňkám, které jsou už tak vytíženy celým filmem. A tak se naposledy ptám. Je to dokument nebo film?(21.7.2006)

 • Matty
  ****

  -The killer's a literature professor. He cuts off little chunks from his victims' bodies until they die. He calls himself "the deconstructionist". Takhle se mají dělat chcípácké filmy o tvůrčí krizi a neschopnosti konat. S ironickým nadhledem a průběžným pomrkáváním na diváka, který dokáže ocenit důmyslnost, s jakou Kaufman při výstavbě příběhu (ne)následuje scenáristické příručky. Introspektivní tragikomedie, ve které se nic neděje a s protagonistou, který se nemění, se zhruba po hodině mění v napínavý příběh s velkým tajemstvím, dvěma padouchy a zásadním životním poznáním. Film tak prodělává stejnou proměnu jako hlavní hrdina a hranice mezi světy (existující v rámci světa filmu) se hroutí – skutečný život je adaptován ve scénář, scénář je adaptován ve skutečný život. Rozhodně jeden z nejchytřejších filmů o adaptaci v jejích různých významech. 85% Zajímavé komentáře: CheGuevara, Eddard, Aiax, Jordan(14.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace