poster

Adaptace

 • USA

  Adaptation.

 • Slovensko

  Adaptácia

Drama / Komedie

USA, 2002, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  *****

  Klasická poučka praví: ,,žák překonal mistra" - Woody Allen musí dnes Charlie Kaufmanovi závidět jeho neotřelou scenáristickou genialitu plnou intelektuálního pochybování o sobě samém, ironických postřehů a sarkasmu, autobiografické inspirace a umění vyváznout ze zrádných osidel složitě (postmoderně) koncipovaného scénáře s dokonalou a smysl dávající pointou a vyzněním... A navíc - ta absolutní sebereflexe...Charlie Kaufman je buď génius, nebo šílenec... Výjimečný scénář, výjimečné ztvárnění, výjimečná režie, výjimečný film! Podobné filmy: Synecdoche, New York, Věčný svit neposkvrněné mysli(29.6.2007)

 • Galadriel
  ***

  Musím říct (a asi jak se tak dívám tady budu dost výjimka), že mě tenhle film docela zklamal. Nemůžu říct, že by scénář byl špatný, neoriginální, herci mizerní, ... nic z toho, ale prostě mě nějak moc tahle záležitost neoslovila (přestože musím přiznat, že tam bylo pár výtečných věcí - hlavně po stránce scénáře). Bohužel režie podle mě skvělému scénáři dost ubrala a navíc mě nijak neohromil konec filmu (lépe řečeno posledních 20-30 minut).(2.12.2004)

 • Radyo
  ****

  Kaufmanova forma stoupá. Po psychostudii vnitřku hlavy Johna Malkoviche se pustil i do psychoanalýzy sebe samotného. Vynikající jsou hlavně pasáže, kdy píše o tom, že píše o tom, že píše atd.... :-) A Nicolas Cage se vrací do bývalé pohody - vypadá sice částečně "odpudivě", ale o to "pravdivěji".(17.11.2004)

 • POMO
  ****

  Inteligentná filmová hračka, v ktorej šlape každý na plný plyn, no jej výnimočný námet sa zdá byť vo výsledku i tak nie úplne dotiahnutý. Niekde to škrípe. A ťažko povedať kde.(14.8.2003)

 • flanker.27
  ****

  Tohle bylo moje první setkání s Charlie Kaufmannem, jež se odehrálo před 11 lety v památném a již neexisujícím kině na Perštýně blahé paměti, se stolečky a židličkami a občerstvením. Vhodné prostředí pro vstřebávání zašmodrchaného příběhu jako je tento. I když pravda, tak jako Charlieho mysl létala mezi autorkou adaptované knihy, svým bratrem dvojčetem a svým scénářem, ta moje létala mezi filmem a mou milovanou. Realita a fikce se sice nemísily, ale dojmy ano a byly moc příjemné.(9.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace