V kůži Johna Malkoviche

Being John Malkovich

V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Svět naruby. Normálně se Malkovich stává postavami, tentokrát se postavy stávají Malkovichem. Sobec je to. Vůbec mu nevadí, když vládne svojí postavě a připadá mu přirozené, že ta tančí, jak on píská, ale když se to prohodí, hned je oheň na střeše. Není však dobře, když se chce Malkovich stát Malkovichem, protože takový Malkovich jistě bude chtít stát se Malkovichem, který bude chtít stát se Malkovichem, který bude chtít stát se Malkovichem. Malkovich, MALKOVICH, MAAALKOVICH!!!! Nikdy to neskončí!!!! ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!!!!(2.5.2011)

Tenhle "divnej" film mě doslova vyrazil dech. Šílenými nápady, poetikou, originalitou, vtipem atd. atd.(16.10.2004)

Naprosto sileny a nejnapaditejsi film devadesatych let, ktery slovy NELZE popsat, ale musi se videt. Vytecny J.Cusack a jediny film, v kterem se mi libila i jindy mizerna C. Diaz. Jestli si myslite ze uz vas zadna silenost neprekvapi, zkuste stravit toto...(4.9.2003)

Originální filmový počin, který se jen tak nevidí. Kvalitní herecké obsazení hraje ještě nad očekávaní. Hlavně John Cusack předvadí bezchybný výkon a naprosto reálný přepis postavy do filmu. Scénář je geniální, spousta vtipů, hlášek, dává možnost vyniknout a stvořit dokonalé filmové postavy/charaktery, které jen tak aspoň já z hlavy přes noc nevyženu. Film možná nabízí akorát trochu hůře stravitelný příběh na pochopení, což neberu jako chybu. 9/10*(1.5.2008)

rozpočet : $13 million tržby celosvetovo : $22,863,596(5.4.2006)

• - Charlie Kaufman napsal scénář už v roce 1994 a i přestože se zdálo, že je o něj zájem, všechna studia projekt odmítla. Teprve Francis Ford Coppola přeposlal text svému zeti, Spikeovi Jonzemu, který si ho přečetl v roce 1996 a souhlasil s tím, že film natočí následující rok. (Devadesát Dva)

• - Spoiler: Když na začátku filmu Craig hádá jméno Maxine, vysloví také jméno Emily – tak se jmenuje holčička, která se Maxine narodí. (HellFire)

• - Ke konci filmu se na okamžik objevil i režisér David Fincher. (Karlos80)