V kůži Johna Malkoviche

Being John Malkovich

V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Dobrý a neobvyklý námět, ale horší zpracování a scénář. Nesdílím nadšení většiny ostatních, co že to je za skvělý film. Ve skutečnosti je dost nudný a zdlouhavý, absurdní scénky sice jsou dost absurdní, ale málokdy směšné a mnohdy i trapné. Nemusím se u komedie smát celou stopáž, ale víc jak dvakrát bych uvítal (scénka se samými Malkovichi a pak s chytáním za levý prso). Zápletka je přinejmenším absurdní a stejně tak spousta nápadů a postav, ale co mi vadí, není tu nic vysvětleno. Prostě nezjistíme, proč ten tunel tam je nebo jak vznikl, nebo proč zrovna do Malkoviche. John Cusack je standardně dobrý, ale za jeho životní výkon to rozhodně nepovažuju a ani on sám určitě ne. Tím byste se ho ještě spíš dotkli. Ostatní se ve svých rolích vyžívají a možná až přehrávají, ale v absurdní komedii se to dá omluvit. No některé věci mi přišly opravdu hloupé, třeba nápad s prodejem výletů do Malkoviche za 200, aniž by si to Maxine zkusila sama. Takže skvělý nápad s dobrým cameo Charlie Sheena a nepříliš dobrým dějem. Ovšem od mnoha ostatních neabsurdních filmů, závěr je tu skutečně logický. Svým způsobem je vlastně taky absurdní a to právě proto, že je logický.(26.1.2007)

Originální, ale stačí to, když režisér filmu nemá co říci?(2.5.2011)

8 / 10 Normálne by som dal ďalšej kaufmanovke päť * takmer bez rozmyslenia, ale musím povedať (a nerobím to rád), že film V koži Johna Malkovicha ma trochu sklamal... nie, 'sklamal' nie je správne slovo... proste nenaplnil moje očakávania. Zlý určite nie je, to vôbec nie, práve naopak, to len ja som spravil jednu osudovú chybu - ešte pred jeho vzhliadnutím som si z nedočkavosti prečítal celý scenár, stránku po stránke, riadok po riadku, a to, čo som videl v mojej hlave, bolo jednoducho o kus lepšie, ako to, čo som následne videl na obrazovke - a vôbec to nebolo tým, že by som mal väčšiu predstavivosť a obrazotvornosť ako Spike Jonze! Bolo to tým, že celý scenár prešiel brutálnymi producentskými nožničkami a jeho sociálno-kritická pointa skončila v nenávratne... Škoda, nesmierna škoda - kto neverí, nech si to prečíta tiež - ale až po pozretí filmu!(6.11.2005)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Dost ulítlý, komplikovaný, ale vtipný a hlavně zcela originální film podle scénáře Charlie Kaufmana. Děj filmu? Pobyt v kůži Johna Malkoviche. Samozřejmě se vstupem v 71/2-tém patře a výstupem u dálnice. Trailer - zde na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/4871-v-kuzi-johna-malkoviche-being-john-malkovich/videa/(13.8.2009)

Divný film pro divné lidi. Toulky podvědomím Charlieho Kaufmana, kdy při sledování vnímáte, jak vám malé šedé buňky šrotují v úporné snaze úplně nezabloudit a zároveň máte pocit, že se do hlavy každou minutou stopáže někdo vloupá. A taky že ano. Surreálné, ale milé.(18.12.2007)