V kůži Johna Malkoviche

Being John Malkovich

V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

poprvé mě to bavilo o dost víc, ale je pravdou, že poprvé jsem byl o dost mladší:-)))(5.10.2006)

Tak pravil Charlie Sheen: Nadržená lesbická čarodějnice, zamysli se nad tím. Je to geniální! Být, či nebýt Johnem Malkovichem – to je, oč v této nenormální komedii mimo jiné běží. Mimo jiné v něm John Malkovich zavítá do Johna Malkoviche, mimo jiné v něm žena oplodní jinou ženu (či něco na ten způsob v rovině ryze psychologické), mimo jiné v něm loutkař v podání Johna Cusacka, který je tak „necusackovský“, že jsem ho vůbec nepoznal, zavře Cameron Diaz do klece, aby mohl(a) souložit s Catherine Keener. Velice vtipná, kaufmanovsky lidská anomálie je evidentně obeznámena s Kafkou i Carrollem, aniž by (byť na sekundu) přestala být svá, tzn. úžasně originální. Apendix: Adept na scénu dekády, „Malkovich, Malkovich…“, mě utvrdil v tom, že je možná lepší sám sebe zas tak moc dobře neznat. 90% Zajímavé komentáře: Melies, MIMIC, curunir, twinpeaks, TotalFilm(19.7.2009)

Již od začátku filmu jsem si kladl všetečnou otázku, jaké by to asi bylo, kdyby John Malkovich vstoupil do vlastní hlavy. A ejhle... Malkovich. Bez okolků: Kaufman je vážně génius a hodně mu jeho neotřelé nápady závidím. :)(4.7.2008)

Rozhodně moc a moc úchylný film s vynikající režií, hudbou a Johnec Cusackem, plešatým Charliem Sheenem a souložícím Johnem Malkovichem.(28.5.2002)

Nápad je to dobrý, to nepopírám, ale filmu něco chybí, něco co by potlačilo celkový dojem trapných scén, nevím, ale nijak mě tenhle snímkej neuchvátil a rozhodně ho nepovažuju za žádný převrat.(5.2.2004)

• - Počas úprav scenáru sa Charlie Kaufman dozvedel, že v tom čase John Malkovich prebýval v manhattanskom apartmáne na 7 a 1/2 poschodí. (HelenOfTroy)

• - Charlie Kaufman napsal scénář už v roce 1994 a i přestože se zdálo, že je o něj zájem, všechna studia projekt odmítla. Teprve Francis Ford Coppola přeposlal text svému zeti, Spikeovi Jonzemu, který si ho přečetl v roce 1996 a souhlasil s tím, že film natočí následující rok. (Devadesát Dva)

• - Natáčelo se v Los Angeles, New Jersey a Long Beach (USA). (Tygrys)