V kůži Johna Malkoviche

Being John Malkovich

V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Byť toto Shyamalanov film, tak sa na základe záverečnej pointy ani nečudujem. Veľmi zvláštny, zaujímavý, kvalitný a vo svojej kategórii jedinečný film, len čo je pravda, a bol by som veľmi zvedavý na to ako vznikala táto myšlienka, ako rolu prijal Malkovich a či vôbec bola ušitá priamo naňho alebo boli aj iní herci v poradí alebo pred ním! Každopádne tá inovačnosť bola na pár miestach až veľmi poprekrúcaná a pridaním viacerých prvkov komédie by sa film len vylepšil. Sugescia sa totiž dostavila a nie raz som sa pristihol pri tom, či moje myšlienky sú ozaj moje. 80%..(18.5.2006)

poprvé mě to bavilo o dost víc, ale je pravdou, že poprvé jsem byl o dost mladší:-)))(5.10.2006)

Scénář: Charlie Kaufman .. Velmi, velmi silně sugestivní zážitek. .. Kdo vlastně jsem? Loutkař, nebo naopak loutka, se kterou si někdo pohrává? ___ Přiznám se, že mi po zhlédnutí nějakou chvíli trvalo, než jsem to celé strávil. Neuvěřitelně originální scenáristický guláš (nic ve zlém) z pera Charlie Kaufman, který je jednoduše ,,jiný" než kdokoliv / cokoliv ostatního. Režijně snímek zas tak neexceluje, nějakou tu chybku není problém najít, zato herecky je to podívaná. Rozhodně zábavné a určitě k zamyšlení. 85%.(2.3.2006)

rozpočet : $13 million tržby celosvetovo : $22,863,596(5.4.2006)

Charlie Kaufman nemůže nebýt normální člověk! Aby někdo vymyslel něco tak ujetýho, originálního a přitom se na to dalo koukat, to chce pořádnou porci fantazie a představivosti. Nechápu jak nemohl dostat Oscar za scénář, a myslím, že nejsem jediný, kdo by mu ho udělil. Další kdo zaslouží maximální uznání je Spike Jonze, který bravurně zrežíroval Kaufmanovo scénář a poprávu byl nomiván na Oscara za režii. Herecké výkony všech jsou brilantní. Hlavně John Cusack mě přesvědčil, že je kvalitní herec. Bohužel některé scény mi přišly až moc ujeté a nezáživné, proto nedávám plný počet, ale i tak slušné čtyři hvězdičky.......(28.9.2008)