V kůži Johna Malkoviche

Being John Malkovich

V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Šílené, já šílené ráda, ale muselo by to být jinak šílené, šíleně šílené, tohle je nešíleně šílené. Chápete? Já nejsem šílená.(19.7.2009)

Svět naruby. Normálně se Malkovich stává postavami, tentokrát se postavy stávají Malkovichem. Sobec je to. Vůbec mu nevadí, když vládne svojí postavě a připadá mu přirozené, že ta tančí, jak on píská, ale když se to prohodí, hned je oheň na střeše. Není však dobře, když se chce Malkovich stát Malkovichem, protože takový Malkovich jistě bude chtít stát se Malkovichem, který bude chtít stát se Malkovichem, který bude chtít stát se Malkovichem. Malkovich, MALKOVICH, MAAALKOVICH!!!! Nikdy to neskončí!!!! ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!!!!(2.5.2011)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Dost ulítlý, komplikovaný, ale vtipný a hlavně zcela originální film podle scénáře Charlie Kaufmana. Děj filmu? Pobyt v kůži Johna Malkoviche. Samozřejmě se vstupem v 71/2-tém patře a výstupem u dálnice. Trailer - zde na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/4871-v-kuzi-johna-malkoviche-being-john-malkovich/videa/(13.8.2009)

Rozhodně moc a moc úchylný film s vynikající režií, hudbou a Johnec Cusackem, plešatým Charliem Sheenem a souložícím Johnem Malkovichem.(28.5.2002)

Po tomhle už nikdy nebude žádný film dost divný...Asi ten nejoriginálnější film, který jsem kdy viděl. První polovina je nezapomenutelná, spousta skvělých nápadů (loutky), vtípků a všelijakých výstředností. Bohužel ve druhé půli snímek několikrát zbytečně zvážní a začne se odehrávat řada rádoby dramatických situací, film se v tu chvíli začne brát vážně a divák už z té překombinovanosti nedočkavě vyhlíží konec...Ani na minutu ale nepoleví skvělí herci a u některých bych řekl, že odvádí nejlepší výkony své kariéry. Cameron Diaz coby transexuální lesbička, ochránkyně šimpanzí psychiky, otec dítěte Maxine (znamenitá Keenerová) a k tomu oblečená jako hipies s trvalou na hlavě? Ano vážení, tohle uvidíte jen v kůži Johna Malkoviche. Malkovich? Malkovich!(16.7.2008)