V kůži Johna Malkoviche

Being John Malkovich

V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Hlavni klad filmu je rozhodne originalita. A tentokrat je to skutecne originalni, divnej a velice zajimavej napad a takovej je celej film. Jonzeho rezie, kamera a hudba jsou jen normalne v pohode, ale scenar je tak skvelej, ze to staci. Zvlast kdyz tu jsou takovy skvely herci. Cusacka jsem absolutne nepoznal, zjistil jsem az ted, ze tam hral, ale byl skvelej. Pak tu je Malkovich, kterej je proste genialni, zvlast ve scene Malkoviche v Malkovichovi. A Cameron Diaz tu predvadi mozna zivotni vykon. A potesi plesatej Charlie Sheen. Ke konci uz je film sice krapet slabsi, zhruba od okamziku, kdy se presuneme o 8 mesicu dal a uplnej zaver uz je nejakej moc zamotanej. Ale i tak davam hodne dobry 4 hvezdicky, protoze se skutecne jedna o velmi originalni a dost vtipnej film.(27.4.2007)

Tenhle "divnej" film mě doslova vyrazil dech. Šílenými nápady, poetikou, originalitou, vtipem atd. atd.(16.10.2004)

Téměř macourkovská sci-fi komedie, oplývající mnoha originálními režijními i scénáristickými nápady, ale podle mě není tak dokonalá, jak se říká. Zpočátku se to celé jeví jako absurdní crazy komedie á la Monty Python a sv. Grál, později to přechází v černou komedii, satiru a skoro i thriller a to je na jeden (jakkoli zajímavý) film až až. Navíc John Malkovich mi nikdy k srdci nepřirostl, je příliš fádní a patetický, pro komedii tedy zcela nevhodný. Zato Catherine Keenerová je zde vynikající. Ale hlavní problém vidím v tom, že motiv člověka ovládaného jiným člověkem se dá v komedii využít tisícinásobně líp (viz třeba "Pane, vy jste vdova!" nebo "Křeček v noční košili").(11.4.2003)

Po tomhle už nikdy nebude žádný film dost divný...Asi ten nejoriginálnější film, který jsem kdy viděl. První polovina je nezapomenutelná, spousta skvělých nápadů (loutky), vtípků a všelijakých výstředností. Bohužel ve druhé půli snímek několikrát zbytečně zvážní a začne se odehrávat řada rádoby dramatických situací, film se v tu chvíli začne brát vážně a divák už z té překombinovanosti nedočkavě vyhlíží konec...Ani na minutu ale nepoleví skvělí herci a u některých bych řekl, že odvádí nejlepší výkony své kariéry. Cameron Diaz coby transexuální lesbička, ochránkyně šimpanzí psychiky, otec dítěte Maxine (znamenitá Keenerová) a k tomu oblečená jako hipies s trvalou na hlavě? Ano vážení, tohle uvidíte jen v kůži Johna Malkoviche. Malkovich? Malkovich!(16.7.2008)

Ujetý,zábavný a hlavně geniální film který jsem však na poprvý nepochopil.Takže kdo vlastně a v čím těle otěhotněl.(22.3.2003)