V kůži Johna Malkoviche

Being John Malkovich

V koži Johna Malkovicha

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1999, 108 min

Šílené, já šílené ráda, ale muselo by to být jinak šílené, šíleně šílené, tohle je nešíleně šílené. Chápete? Já nejsem šílená.(19.7.2009)

8 / 10 Normálne by som dal ďalšej kaufmanovke päť * takmer bez rozmyslenia, ale musím povedať (a nerobím to rád), že film V koži Johna Malkovicha ma trochu sklamal... nie, 'sklamal' nie je správne slovo... proste nenaplnil moje očakávania. Zlý určite nie je, to vôbec nie, práve naopak, to len ja som spravil jednu osudovú chybu - ešte pred jeho vzhliadnutím som si z nedočkavosti prečítal celý scenár, stránku po stránke, riadok po riadku, a to, čo som videl v mojej hlave, bolo jednoducho o kus lepšie, ako to, čo som následne videl na obrazovke - a vôbec to nebolo tým, že by som mal väčšiu predstavivosť a obrazotvornosť ako Spike Jonze! Bolo to tým, že celý scenár prešiel brutálnymi producentskými nožničkami a jeho sociálno-kritická pointa skončila v nenávratne... Škoda, nesmierna škoda - kto neverí, nech si to prečíta tiež - ale až po pozretí filmu!(6.11.2005)

poprvé mě to bavilo o dost víc, ale je pravdou, že poprvé jsem byl o dost mladší:-)))(5.10.2006)

• - Hra, kterou Malkovich nacvičuje na jevišti je Richard III od Williama Shakespeara. Konkrétně jde o scénu, ve které si Richard kochá svou mocí a lží, pomocí nichž dosáhl ženy, kterou miluje, lady Anne. Po této zkoušce následuje scéna, kdy se Craig poprvé miluje s Maxine, alias Malkovichem. (HellFire)

• - Scenárista Charlie Kaufman mal pôvodne dva rozličné nápady na scenár. Prvý bol o tajnom portály do hlavy cudzieho človeka, a druhý o afére muža s jeho spolupracovníčkou. Cítil však, že ani jeden z nich nikam nesmeruje, preto sa ich rozhodol spojiť a vytvoril Being John Malkovich. (HelenOfTroy)

• - Režisér Spike Jonze se ve filmu mihne v cameo roli asistenta Dereka Mantiniho (Karlos80)