poster

Společenství vlků

 • Velká Británie

  The Company of Wolves

 • Slovensko

  Spoločenstvo vlkov

Horor / Fantasy

Velká Británie / USA, 1984, 95 min

Režie:

Neil Jordan

Scénář:

Neil Jordan

Kamera:

Bryan Loftus

Hudba:

George Fenton

Střih:

Rodney Holland

Scénografie:

Anton Furst
(další profese)
 • Isherwood
  ***

  Výtvarně podmanivý exces jenž zprvu připoutá překvapené divákovo oko, bohužel posléze začne působit přeplácaným dojmem. A ani formální postup při vyprávění příběhu o zlých vlcích, jenž vlastně ani tak nemají hlad jako chuť, není tím nejlépe zvoleným prostředkem. Snové výjevy mladé dívky, mísící se s dalšími a dalšími příběhy, jenž se o sebe zákonitě začnou tříštit, posouvají divákovu zmatenost do maxima. Navíc nestřídmě zvolené tempo vyprávění, v němž dialogy, jež mají posunovat děj dopředu, jsou úsečně ustřiženy, aby se mohlo pokračovat ve vyprávění pomocí kulis, jimž by nepohrdl ani kdejaký film Terryho Gilliama, trochu schizofrenně mate nejen diváka, ale vlastně i sebe. Zmatená vypravěčská hříčka, jenž si žádá hlubšího proniknutí, vyvolá poněkud rozporuplné dojmy u těch, kterým se přemýšlet nechce. Já osobně se i na hlavu stavěl(25.11.2005)

 • Marius
  ****

  "Freudovská" (ako píše i betelgeuse) psychoanalýza rozprávky o Červenej čiapočke v podobe (ne)rozprávky o (ne)dospelej dievčine (ne)snažiacej sa (ne)vyhnúť sa (ne)vlkom, ktorí ju (ne)prenasledujú a zároveň (ne)priťahujú. Výborne podaná atmosféra filmu, ktorý viac než o strachu rozpráva o sexuálnom dozrievaní. Plný počet ušiel len veľmi tesne. 9/10(13.11.2006)

 • kleopatra
  *****

  "Milá děvčátka, zapamatujte si navždy: nikdy se cestou nezastavujte, nikdy neveřte neznámému, nikdo neví, jak to skončí. Vlci se mohou skrývat za různý vzhled, nejsladší zvuk se skrývá za ostrým zubem". Parádní horůrek o Karkulce, která nebyla už tak malá, babičce, která nebyla tak bezbranná, a ......vlku za humny.(30.10.2005)

 • GigaPudding
  ****

  Zpátky do pohádky se Společenstvím vlků, které je sbírkou vlkodlačích pohádek, co se zdají jedné mladé dívce, co se jí odpoledne nechce vylézt z postele. Vedle všech těch labyrintů a podobných je to další z těch fantasmagorických pohádek, co se nebojí nějakých konvencí a jestli se to bude líbit co největšímu publiku. To si asi uvědomí každej až uvidí prvního vlkodlaka jak se proměňuje z člověka ve vlka :). To nebude zrovna nejvhodnější pro nejmenší :). Každopádně je to pohádkové úplně nejvíc v úžasných kulisách s mlžnými lesy a vesničkou a kostýmy a zkroucenými stromy a podobně, prostě hrozně pěkné, ale není zrovna asi nejlepší podle mě, že je to doopravdy jenom sbírka pohádek, protože se skrze vypravěče vždycky přeskočí k úplně jinému ději a jiné pohádce, včetně té o karkulce a takhle to prostě nedrží žádný směr, ale určitě si to zaslouží ještě i tu čtvrtou hvězdičku za tu poslední pohádku, shodou okolností to byla ta karkulkovská o tom jak jde karkulka s košíkem k babičce, ale tentokrát v trochu jiném provedení než by člověk čekal :). A jak už se tu taky zmiňovalo, tak je tu krom sbírky pohádek taky výchovný podtext pro dospívající dívky :). To je na tomhle filmu velmi zvláštní :). Škoda že už se takhle bizarní pohádky jako v osmdesátých letech Labyrint, Společenství vlků nebo Legenda už netočí :).(5.11.2011)

 • nash.
  ****

  Každá pohádka se může stát horrorem... stačí trošku pootočit kaleidoskopem...a tenhle i psychologickou halucinací... opět stačí trošku pootočit kaleidoskopem... jeden z nejneobvyklejších vlkodlačích filmů, který zaujme dokonalou atmosférou i vuzálním zpracováním...(8.12.2004)

 • - Většina vlků, kteří se ve filmu objeví jsou Belgičťí ovčáci s natřenou srstí. Režisér Jordan prohlásil že na to bylo jednak kvůli omezenému rozpočtu a také kvůli bezpečnosti herců. (mahler)

 • - Odhadovaný rozpočet filmu byl jen 2 mil. dolarů a velká část padla na dekorace - produkční návrhář (Anton Furst který mimo jiné vytvořil Gotham City pro Burtonova Batmana) si stěžoval, že musel postavit pohádkový les ze dvanácti stromů. (mahler)

 • - Celý snímek je kromě úvodní scény natočen ve studiu Shepperton v Anglii. (mahler)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace