poster

Interview s upírem

  • USA

    Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles

  • slovenský

    Interview s upírom

Drama / Romantický / Horor / Fantasy

USA, 1994, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
  • Radyo
    ****

    Nepochopím, proč se z tohoto filmu nestal nikdy velký hit. Možná byl pro Američany příliš "evropský", dějově komplikovaný a málo "popcornový". Pokud ano, tak to není důkaz o slabší kvalitě filmu (ta je naopak velmi vysoká), ale o slabší kvalitě amerického vkusu (lépe řečeno vysoké kvalitě amerického nevkusu).(24.8.2002)

  • Jeanne
    *****

    Jeden z nejlepších upírských filmů. Krásně využívá všech možností, jenž takový příběh nabízí. Nezapomenutelně působivé je výtvarné zvládnutí tajemné zahrady, jižanských nocí, historické kostýmy, smrtící sluneční paprsky... Je úžasné, jak každý film o upírech vytváří trochu jinou teorii vampirismu - tady je člověk vysát a zemře, ...nebo mu po jednom kousnutí upír nabídne svoji krev a zrodí se nový upír. Nehledě k dobře promyšlenému příběhu se tu setkávají tři hollywoodské hvězdy a jejich masky i role jsou skvělé. Upíři tu jsou krásní, ledoví, bledé tváře s rudými rty a velkými zuby... člověk by se hned taky nechal kousnout, aby nikdy nezestárl... ;-)(21.10.2003)

  • Pumiiix
    ****

    Takže horor to není, čekal jsem horor možná proto trochu zklamání, ale určitě to vynahradil vynikající Brad Pitt a Tom Cruise. Kirsten Dunst byla v originálním znění docela otravná aspoň pro mě a sem tam mi trhala uši. Dobré drama s prvky thrilleru/hororu, hustá atmosféra, povedená výprava, působivý soundtrack a další a další klady…. 8/10*(9.1.2008)

  • genetique
    *****

    Konečne poriadne parádna upíria story. Až tak reálne skutočná, bez zbytočných fantasy nadsázok a comicsových prvkov, že keby mi niekto bezprostredne po zhliadnutí položil otázku o ich existencii, asi by som povedal, že to všetko mohla byť pravda. Krutá výpoveď večných duší a ich trápenie vo svete večnosti. Bez prikrášľovania, bez citu. Chladný a tmavý snímok plný krvi, umierania a zároveň večného života. A okrem iného plný skvelých hercov, ktorí perfektne hrajú perfektne napísané charaktery postáv s dokonalými dialógmi, v ktorých každé slovo dávalo absolútny zmysel. Každá scéna mohla byť krutá a zároveň aj vrúcne príjemná. A pritom je to tak banálny príbeh. 90%.(3.9.2008)

  • Dever
    ****

    // Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 2,604 // Otvárací Víkend v USA: $36,389,705 //(16.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace