Interview s upírem

• slovenský

Interview s upírom

Drama / Romantický / Horor / Fantasy

USA, 1994, 123 min

No tak tohleto byl asi nejlepší upírský snímek, který jsem kdy viděl. Před sledováním jsem si myslel že se budu při Interview nudit, ale to se nestalo ani náhodou, kvalitní herecké výkony a úžasná výprava mě vtáhly do děje až nečekaným způsobem. A navíc má ten film i zajímavou myšlenku. Super. Horror movie of the year(25.5.2008)

Atmosféra filmu vás od prvních minut vtáhne. Oproti knize je méně filozoficky "nadechlý", zato má krásné kostýmy, hřbitovy, rakve, zatuchlé zdi a tři nádherné a sugestivně zahrané upíry, mezi nimiž se lehounce, ale opravdu jen lehounce vznáší erotické napětí, a přesto, že to může být velmi tenký led, to tady ani na okamžik neskončí nějakou trapností.(25.1.2004)

Super herci (i když z Toma Cruise nejsem nijak na větvi) a celkově to působí zábavně. Ale bejt tim reportérem tak asi nedoléhám na detaily ale poseru se strachy. No a jinak je to celkově takový divný. Jinak scéna s kosou je supr i když z Pitta se Blade asi nestane :-)(16.3.2005)

FIlm vás od první chvíle vtáhne svou vynikající atmosférou! Skvěle jsou i kostýmy, lokality (hřbitovy jsou vybrány opravdu precizně) a překrásnou hudbou. Tom Cruise v roli upíra je přímo ďábelský, Brad Pitt předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů a Kirsten Dunst nebyla na svůj věk vůbec špatná. Bohužel děj mě zas až tolik neoslovil a proto dávám čtyři hvězdičky.....(27.12.2007)

Brad Pit v hlavní roli upíra, jenž poskytuje rozhovor novináři o jeho dlouhém životě. Pěkné fantasy plné dobrých herců - Tom Cruise, Brad Pitt, Kirsten Dunst, Stephen Rea, Antonio Banderas a Christian Slater. Občas podobný žánr potěší. ( Hodnocení: 7/10 )(13.4.2013)

• - Autorka předlohy Anne Rice byla nakonec s filmovou adaptací tak spokojená, že si koupila dvoustranu v časopise Vanity Fair a v New York Times, aby zde své nadšení vyjádřila formou inzerátu. (don corleone)

• - Autorka předlohy Anne Rice protestovala proti obsazení Toma Cruise do hlavní role, když se o něm dozvěděla. Při psaní měla v hlavě Rutgera Hauera. Po shlédnutí prvních natočených scén však napsala dopis, ve kterém se omluvila a s obsazením pana Cruise vyjádřila spokojenost. (don corleone)

• - Tom Cruise se na roli připravoval tak, že sledoval videa divokých lvů útočících na zebry. (Morien)