Interview s upírem

• slovenský

Interview s upírom

Drama / Romantický / Horor / Fantasy

USA, 1994, 123 min

Cruise nikdy nevypadal líp ♥ Ten konec miluju.(13.10.2007)

Nepochopím, proč se z tohoto filmu nestal nikdy velký hit. Možná byl pro Američany příliš "evropský", dějově komplikovaný a málo "popcornový". Pokud ano, tak to není důkaz o slabší kvalitě filmu (ta je naopak velmi vysoká), ale o slabší kvalitě amerického vkusu (lépe řečeno vysoké kvalitě amerického nevkusu).(24.8.2002)

Netrdičně pojatý horor v mistrovské režii Neila Jordana nabízí kromě velmi kvalitního scénáře i vysoce nadstadardní herecké výkony a především Brad Pitt, ač ve vedlejší roli přesto bych se nebál říci, podává lepší výkon než v hlavní roli účinkující Cruise.(27.3.2003)

Snáď najlepší vamp-horror v histórii tohto filmového subžánru. Vysoko profesionálne spracovanie zaujímavého scenára, ktorý je originálny v uhle pohľadu na tému vampirizmu. Povedal by som, že tu možno vidieť aj najlepší herecký výkon Toma Cruisa v jeho kariére. Tiež v tom čase vychádzajúca hviezda Bratt Pitt svojou úlohou v tomto snímku ešte viac zažiaril. "Interview s upírom" je kvalitný film. *****(23.1.2008)

Estetika a mytologie točící se kolem vampyrismu mě vlastně nikdy nebrala, a tak jsem původně přijímal tuhle vztahovou variaci do daného žánru značně chladně. Neznám mnoho filmů, kde hlavním hrdinou je upír, který se vzpírá svému osudu a přitom to má mírný filozofický nadhled - Bladeův krvavý biftek opravdu nepočítám. A tak bylo tohle Interview opravdu příjemným ozvláštněním. Překvapivě k Pittovi jsem bez výhrad, ale z Cruise jsem zrovna dvakrát radostí neskákal, aspoň že jsem si to vynahradil u démonicky přesvědčivého Antonia Banderase. Bez povšimnutí nezůstala ani ona gay atmosféra snímku, která navíc krásně korespondovala s onou jinakostí snímku. Strhující zpověď jednoho hříchu.(19.2.2008)

• - Spoiler: V knižní předloze se Lestat objeví už v Paříži a setká se s Louisem brzy po Claudiině smrti. Filmaři tuto scénu s Bradem Pittem a Tomem Cruisem i natočili, ale nedostala se do finální verze filmu. (Morien)

• - V jedné fázi vývoje filmu byla role Louise (Brad Pitt) přepsána na ženskou postavu a uvažovalo se o obsazení Cher nebo Anjelicy Huston. (Morien)

• - Maskéři vytvořili éterický vzhled upíří kůže, skrz kterou prosvítají tmavé žilky, tím způsobem, že zavěšovali herce hlavou dolů a čekali, až se jim krev nahrne do hlavy. Potom pomocí make-upu obtáhli jejich žíly. Tento proces se musel často opakovat a díky tomu většina hlavních herců na natáčení vzpomíná jako nepříjemné. (Morien)