Interview s upírem

• slovenský

Interview s upírom

Drama / Romantický / Horor / Fantasy

USA, 1994, 123 min

rozpočet : $60 million tržby celosvetovo : $223,664,608(9.12.2006)

No tak tohleto byl asi nejlepší upírský snímek, který jsem kdy viděl. Před sledováním jsem si myslel že se budu při Interview nudit, ale to se nestalo ani náhodou, kvalitní herecké výkony a úžasná výprava mě vtáhly do děje až nečekaným způsobem. A navíc má ten film i zajímavou myšlenku. Super. Horror movie of the year(25.5.2008)

No, chtělo to dvě férové šance, ale nakonec se u mě Interview vyšplhalo na ty čtyři hvězdy. Ale chci si to sakra přečíst, a to jako že dost. Nějak nechápu, proč se mi tak líbil Perezův Marius v jinak katastrofální a děsně cool Queen Of The Damned (mám pocit, že tu po přečtení díla madame Riceové zatratím, nosič rozlámu a ponechám sobě jen famózní OSTčka:)) a fešák Braďák Louis mě jaksi ponechává klidným. Nejspíš to bude tím, že Interview není bezduchá zábavka (a já se teď potřebuju z rozličných důvodů především pobavit). Ejhle, světlo. Měsíční, samozřejmě. Interview je skvělá studie mysli "nesmrtelných", i když na pořádnou session si asi budu muset počkat na papírové stránky a tlumené světlo lampy - film šel trochu jinam, než by se mi líbilo. Nicméně zdrcující Tom Cruise a děvčátko se zlatými prstýnky místo vlasů a v neposlední řadě i správně děsivý, leč kromě nekolika skladeb samostatně nepříliš poslouchatelný Goldenthal, to dotáhli na těch slušivých osmdesát. A Sympathy For The Devil od GnR může vyvolat jen neskutečně pobavený výraz na tváři diváka - ale ta první sloka tam fakt skvěle sedí... PS: Anne Riceová, těším se na setkání s Vámi a Vašimi dětmi;)(30.9.2006)

Hvězdné duo vlasatců v hlavní roli konečně jednou v zajímavém upírském filmu. Atmosféra povedená a ty věky, které plynou jsou téměř hmatatelné (Superman rulezz). Přesto je ISU na můj vkus trochu moc pomalé a ve dvě ráno mi klesala víčka víc než by bylo záhodno. Nejsem holt žádný upír. Aspoň myslím.(16.8.2010)

Velmi zdařilý snímek, který sráží hlavně herci. Ne že by hrál někdo špatně, naopak většina předvádí svůj nadstandard, ovšem obsadit to šlo rozhodně lépe. Především Lestat (a to proti Cruisovi takřka nic nemám) zcela postrádá auru charismatu, která ho v knižní předloze "dělá". Jediný kdo se vám herecky zadře pod kůži je "mladičká" Claudia v podání skvostné Kirsten Dunst. Adaptace se zdařila, ale zbyly pouze pěkné ilustrace ke knize, jelikož její filozofická rovina je zde vynechána. A to tak, že zcela. Což vzhledem k tomu, že na ní stojí celý děj, atmosféra i vyznění, je docela na pováženou.(19.10.2006)