Interview s upírem

Interview s upírom

Drama / Romantický / Horor / Fantasy

USA, 1994, 123 min

• flanker.27

Dvakrát jsem se díval a dvakrát jsem usnul. Co dodat?(6.12.2005)

Snáď najlepší vamp-horror v histórii tohto filmového subžánru. Vysoko profesionálne spracovanie zaujímavého scenára, ktorý je originálny v uhle pohľadu na tému vampirizmu. Povedal by som, že tu možno vidieť aj najlepší herecký výkon Toma Cruisa v jeho kariére. Tiež v tom čase vychádzajúca hviezda Bratt Pitt svojou úlohou v tomto snímku ešte viac zažiaril. "Interview s upírom" je kvalitný film. *****(23.1.2008)

Skvělý film o upírech trochu jinak. Výtečná atmosféra a hudba!(15.10.2007)

Nemám ráda upírské filmy , ale tenhle na mě zapůsobil mocným dojmem. Velmi dobré , velmi ponuré , velmi zajímavé.(18.4.2005)

Působivá kostýmní podívaná pro velké plátno, ve které dal o sobě pořádně vědět Brad Pitt a Neil Jordan přinutil Cruise vzdát se svých pitvořivých gest a udělal z něj, aspoň pro tenhle film, pana Herce.(21.7.2002)

• - Tom Cruise se na roli připravoval tak, že sledoval videa divokých lvů útočících na zebry. (Morien)

• - Role Lestata byla nabídnuta Johnny Deppovi. (don corleone)

• - Scénář k filmu napsala podle vlastní knihy Anne Riceová. (xerno)