poster

Interview s upírem

 • USA

  Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles

 • slovenský

  Interview s upírom

Drama / Romantický / Horor / Fantasy

USA, 1994, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  *****

  Kdyz jsem film videl kdysi davno poprve, tak me kdovijak nebral, ale tentokrat jsem si ho stoprocentne uzil. Pribeh sice misty odsejpa drobet pomalejs, ale vubec to nevadi, protoze celou dobu se deje neco zajimavyho, nechybi drsny a hororovy sceny, romantika, drama, ale ani humor a to vse ma naprosto kouzelnou atmosferu a na rok 1994 skvele zvladnuty triky. Navic i herci se vytahli a jak Cruise, tak Pitt se prekonavaj a i mala Kirsten a Banderas podavaj velmi solidni vykony. Jedina vytka by tak smerovala k docela neoriginalnim postavam, jeden chce zabijet lidi, druhej to odmita a tak ho presvedcuje, kolikrat uz tu variace na to samy byla. Ale i pres tuhle drobnout vytku vas film na ty dve hodky fakt pohlti.(6.1.2009)

 • T2
  **

  Rozpočet $60miliónovTržby USA $105,264,608Tržby Celosvetovo $223,664,608║ Neviem čo je na tomto filme také úžasné, mne sa to zdalo dosť povrchné odbyté hlavne príbehom, kde nie je takmer nič čo by mohlo upútať. Kdež to herecké obsadenie je prvotriedne ale pre takúto koncepciu príbehu nevyužité. /45%/(15.9.2008)

 • Ded@M@tes
  ****

  Brad Pit v hlavní roli upíra, jenž poskytuje rozhovor novináři o jeho dlouhém životě. Pěkné fantasy plné dobrých herců - Tom Cruise, Brad Pitt, Kirsten Dunst, Stephen Rea, Antonio Banderas a Christian Slater. Občas podobný žánr potěší. ( Hodnocení: 7/10 )(13.4.2013)

 • castor
  ****

  Upírské filmy to mají obecně poměrně těžké. Po těch kvalitních musí divák zašmátrat v zaprášených horních poličkách, protože už něco pamatují. Mladší příspěvky do žánru pak tvoří hlavně nefunkční obraz dnešní navoněné doby v podobě série Twilight. Naštěstí je tu Jordanův démonický upír Lestat, který vypil už nesčíslně životů a zranitelný Louis, kterému podal „pomocnou“ ruku. Oscarový laureát díky bohu nevytvořil kýč ani plagiát, dokázal se vcítit do pohledu nelítostných nesmrtelníků prahnoucích po teplé krvi. Hvězdní herci dostali příležitost vyzkoušet si nové polohy u postav, které by na svou dobu málokdo čekal. Nezklamali. Stejně jako výtvarná kamera Philippa Rousselota a celkové vedení režiséra, který plynule a lehce přechází mezi několika „žánry“. Ale ať jsem úplně objektivní: první hodinka je fajn, dokonce moc fajn. Jenže jakmile z plátna sleze Tom Cruise, začne se tenhle příběh lehce zajídat. I tak dobré!!(8.6.2014)

 • ScreamJay
  ****

  Gotické horory mají své kouzlo, to jenž nejde slovy pospat a duše s ním je v podivné symbióze. Neil Jordan prokazuje svou schopnost vypravěče v každém záběru, při každém vašem nádechu. Výpravná, pompézní podívaná, notně zahalená do hávu depresivní nálady. Vše ještě dokreslují velmi temné a chladné kulisy. Po výpravné stránce jest film naprosto dokonalý, svazuje diváka neviditelnými lany emocí a prostupuje jím až do hlubin jeho podvědomí. Démoničnost Brada Pitt, to s jak temnou elegancí kráčí dějem, to silné upírské charisma jenž vystupuje z obrazu, to je až neuvěřitelné. Tom Cruise se svou gotičností mírně zaostává, i když jeho role má svojí hloubku. Roztomilá, avšak ve své podstatě nepříjemná mladá dáma v podání Kirsten Dunst je tak zvláštním protipólem ku dospělému upírskému já. Ten jenž mi jeho role přišla přinejmenším zvláštní, tím jest Antonio Banderas. Jeho jižanský náboj mi do toho chladně depresivního prostředí příliš nezapadal. Ovšem nejen obraz navozuje tu správnou podivnou atmosféru, ale i hudba Elliota Goldenthala, chorální mužské sbory, depresivní tóny jakoby z hlubin lidského myšlení a chápání. Novela Anne Riceové přináší jiný pohled na upírské legendy, jiný než na hraběte Draculu, v něčem více a v něčem zase méně originální. Co filmu chybí? Jediná věc, schopnost zarýt se pod kůži diváka, ta schopnost jež mají mnohá nezapomenutelná hororová díla, ta schopnost co z nich dělá něco nezapomenutelného. Ovšem spíš než hororová děsivost je tu ponurá poetičnost, takže se vlastně ani není čemu divit. Zkrátka typický Neil Jordan.(23.8.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace